رونمایی ایسر از AIO کرومی جدید

رونمایی ایسر از AIO کرومی جدید

شرکت ایسر به تازگی سیستم های دسکتاپی AIO جدید خود از مدل های Chromebase 24I2 و Meetings 24V2 را معرفی کرده است. سیستمی که در طراحی مشابه دیگر کامپیوترهای یکپارچه بوده اما برخلاف کروم بوک ها از مشخصات سخت افزاری قابل توجهی بهره می برند.

به گفته ایسر مدل Meetings 24V2 مناسب کنفرانس ویدئویی بوده و حتی با برنامه Google Hangouts Meet سازگاری دارد. بنابراین می توان آن را یک دستگاه کامل کرومی مناسب ویدئو کنفرانس دانست. هر دو مدل AIO به پردازنده نسل هشتمی Core اینتل، صفحه نمایش ۲۴ اینچی Full HD و وبکم ۵ مگاپیکسلی مجهز است.

Meetings 24V2 به سیستم اختصاصی لمسی کنفرانس ویدئویی مجهز است که با Google Hangouts Meet می توان تا ۲۵ تماس داشت و با G Suite Business گوگل نیز بیش از ۵۰ تماس را دربرمی گیرد. حتی با G Suite Enterprise نیز می تواند بیش از ۱۰۰ تماس را دربرگیرد. نمایشگر ۲۴ اینچی  Full HD با شدت روشنایی ۲۵۰ نیتی می تواند در نوع خود قابل توجه باشد.

ایسر

گذشته از سخت افزارهای فوق وبکم ۵ مگاپیکسلی در کنار میکروفون دوگانه قرار می گیرد. از  مشخصات در نظر گرفته شده باید به پردازنده های نسل هشتمی اینتل روی این کروم بیس ها باید به Core i7-8550U، حافظه رم ۴ گیگابایتی DDR4 ، حافظه اس اس دی ۳۲ گیگابایتی و چندی دیگر اشاره داشت.

در سوی دیگر Chromebase 24I2 با سیستم عامل کروم و سخت افزاری از قبیل حافظه رم ۸ گیگابایتی DDR4 و حافظه اس اس دی ۱۲۸ گیگابایتی عملکرد سخت افزاری قابل توجهی دارد.

هر دو مدل دستگاه به صفحه نمایش ۲۴ اینچی لمسی IPS FHD مجهز هستند و در بخش پورت باید به USB 3.1 Type-C، USB 3.1 Gen 1، HDMI، کارت SD و پورت RJ45  پرداخت. متاسفانه ایسر به قیمت و تاریخ عرضه سیستم های جدید خود اشاره نکرد.