آشپزخانه سیاه و سفید

باز هم دغدغه چیدمان و دکوراسیون منزل، باز هم شیرینی ها همراه سختی ها و نگرانی ها. چیدمان منزل بسیار مهم است، اما قطعا چیدمان آشپزخانه منزل به خصوص برای بانوان که وقت بیشتری در آن می گذرانند مهم تر خواهد بود. آشپزخانه قلب تپنده هر منزلی است پس باید دارای دکوراسیونی باشد که دلخواه بانوی منزل بوده و موجب انتقال حس رضایت و خوشحالی به وی شود. یکی از طرح های بسیار کلاسیک و زیبا که انتخابی هوشمندانه برای آشپزخانه به حساب می آید، آشپزخانه سیاه و سفید است. در این مطلب از مجله تخصصی آراد مگ با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم آشپزخانه ای مدرن و زیبا را برای خودتان طراحی کنید.

آشپزخانه سیاه و سفید، انتخابی هوشمندانه و تک

بسیاری از مردم خلاقیت را در سادگی یافته اند، امروزه اغلب افراد سعی دارند آشپزخانه مطابق با آخرین مد های روز داشته باشند. اگر شما به دنبال دو رنگ متضاد در دکوراسیون آشپزخانه منزل خود هستید، چه رنگ هایی بهتر از سیاه و سفید؟ بله استفاده از دو رنگ متضاد سیاه و سفید که در کنار یکدیگر زیبایی تماشایی و منحصر به فردی پیدا می کنند، می توانند دکوراسیون رویایی آشپزخانه شما را به وجود آورند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا نکاتی را در در ساختن یک آشپزخانه سیاه و سفید به شما آموزش دهیم.

۱- آشپزخانه سیاه و سفید: تقسیم سهم بین سفید و مشکی، بر عهده خودتان

امروزه توجه بسیاری از طراحان داخلی به سوی رنگ سفید و مشکی دوخته شده است. رنگ می تواند حس صافی و یکدست بودن و براق گونه را به فضای آشپزخانه هدیه سازد و ظاهری برجسته و یکپارچه به آن ببخشد. اما رنگ سفید رنگی روشن و نور گیر است که فضای آشپزخانه بزرگتر از آن چیزی که است نشان می دهد و آرامش بخش است و هرگز چشم و دل را خسنه نمی کند.

شما می توانید منطبق بر معیار های طراحان و یا طبق سلیقه و روحیه شخصی خودتان سهم هر یک از این دو رنگ را در آشپزخانه خود مشخص کنید. این که کدام رنگ را بیشتر استفاده کنید و کدام را کمتر، کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. می توانید سهم یکسانی به این دو رنگ اختصاص دهید و یا سهمی نا برابر، در هر دو صورت شما آشپزخانه سیاه و سفید زیبایی خواهید داشت که بسیار مدرن و شیک است. پس انتخاب با خودتان.

آشپزخانه سیاه و سفید

۲- آشپزخانه سیاه و سفید: رنگ دیوار ها، کف و سقف آشپزخانه

استفاده همزمان از دو رنگ سفید و مشکی در آشپزخانه، همواره و در هر زمانی هوشمندانه است، ترکیبی که در عین کلاسیک بودن مدرن است و جالب توجه. شما می توانید دیوار های آشپزخانه را سفید و یا مشکی انتخاب کنید و یا تلفیقی از هر دو، که در هر دو حالت زیبایی و همخوانی این دو رنگ متضاد به خوبی جلوه گر خواهند بود. در مورد سقف آشپزخانه اما محدودیت هایی وجود دارد، اگر شما از رنگ مشکی برای سقف استفاده کنید و یا این رنگ را بیشتر از رنگ سفید در سقف بکار ببرید، آشپزخانه تاریکی خواهید داشت و مجبور خواهید بود از لامپ و چراغ زیادی برای نورپردازی آشپزخانه سیاه و سفید خود استفاده کنید. اگر با وجود لامپ های متعدد مشکلی ندارید می توانید به هر میزانی که می خواهید از رنگ مشکی در سقف آشپزخانه استفاده کنید.

اما مهم ترین قسمت این بخش، کف و پارکتی است که قرار است برای آشپزخانه تعبیه شود. کفپوش آشپزخانه تاثیر مستقیم و زیادی در زیبایی آن دارد پس حساسیت و سخت گیری های لازم را در انتخاب آن انجام دهید. اگر می خواهید آشپزخانه سیاه و سفید زیبا، ‌یکدست و مدرنی داشته باشید فکر فرش و قالی را از سرتان بیرون کنید. استفاده از پارکت های زیبای سفید و مشکی تلفیقی بهترین انتخاب ممکن خواهد بود چرا که زیبایی زایدالوصفی را به آشپزخانه شما خواهند بخشید.

کفپوش آشپزخانه در انواع طرح و رنگ های متنوع موجود است و شما می توانید از بین این مدل ها، کفپوش مناسب و زیبایی را برای آشپزخانه سیاه و سفید خود انتخاب کنید. استفاده از سرامیک نیز انتخابی عاقلانه خواهد بود زیرا به راحتی شسته می شوند و اثری از لکه و کثیفی روی آن ها باقی نمی ماند و همچنین رنگ و لعاب براقی نیز دارند و دیر کدر می شوند.

آشپزخانه سیاه و سفید

۳- آشپزخانه سیاه و سفید: کابینت، یخچال و اجاق گاز، اجزاء جدانشدنی از آشپزخانه

پس از طراحی کلی آشپزخانه و رنگ آمیزی سقف و دیوار و انتخاب کفپوشی مناسب و مطابق با سلیقه شخصی تان، نوبت به دکوراسیون های جزئی و کوچک تر می رسد. انتخاب وسائلی مانند کابینت ها، یخچال ها، اجاق گاز و سینک ظرفشویی به رنگ سفید و مشکی بسیار شیک و جذاب جلوه خواهد کرد، حتی اگر دیوار ها و کف آشپزخانه سیاه و سفید نباشند.

در این قسمت نیز سهم بندی بین رنگ ها بر عهده خودتان و سلیقه تان است اما به خاطر داشه باشید که رنگ مشکی زودتر از رنگ سفید ترک برداشته، مخدوش می شود و کهنه به نظر می آید، پس توصیه ما به شما این است که در قسمت هایی که استفاده بیشتری از آن ها می شود، مانند یخچال و کابینت، حد الامکان از رنگ سفید بیشتر استفاده شود، هر چند ک هرنگ مشکی نیز جذابیت و خواهان خاص خودش را دارد و نمی توان مخفی کرد که رنگ مشکی رنگی سنگین تر و مجلسی تر است و کلاس آشپزخانه تان را بالاتر می برد. رنگ سفید و مشکی همیشه خاستگار داشته و دارد، پس شما می توانید تمام وسیله های لازم برای آشپزخانه خود را در هر دو رنگ سیاه و سفید و حتی تلفیقی، پیدا کیند، پس نگران یافت نشدن وسیله هایتان در این دو رنگ نباشید.

آشپزخانه سیاه و سفید

۴- آشپزخانه سیاه و سفید: نورپردازی، قسمت هیجان انگیز ماجرا

باید به این نکته توجه داشته باشید که در یک آشپزخانه سیاه و سفید شما قطعا با کمبود نور لازم و کافی روبرو خواهید بود و از بر ماجرا، انتخاب طرح و مدل لامپ ها و لوستر ها برای آشپزخانه های سیاه و سفید کمی محدود است. برای مثال می توانید از لوسترهای کریستال با سبک کلاسیک استفاده کنید. از نورپردازی در جای جای سقف بهره ببرید و به زیبایی آشپزخانه سیاه و سفیدتان بیافزایید. می توانید از ال ای دی های کوچک که در یک خط قرار گرفته اند استفاده کنید که ایده نو و جذابی است و شما این ایده را در هر جایی نخواهید دید.

آشپزخانه سیاه و سفید

سخن آخر

اگر شما نیز جرء آن دسته از افراد سخت گیر، حساس و مشکل پسند هستید و همواره علاقه دارید که از ایده ها و طراحی های شیک و ناب در دکوراسیون منزل و آشپزخانه خود استفاده کنید، مطمعنا استفاده از ترکیب سیاه و سفید سیرابتان خواهد کرد. همانطور که دیدید هیچ محدودیتی در این سبک متوجه حالتان نیست، فقط به این نکته توجه کنید که در آشپزخانه های کوچک استفاده زیاد از رنگ سیاه خیلی جالب از آب در نخواهد آمد ولی در آشپزخانه های بزرگ این محدودیت نیز وجود ندارد و دستتان کاملا باز است. ترکیب سفید و مشکی کلاسیک بودن در عین مدرنیته است و مطمعن باشید که هرگز از مد نیفتاده و نخواهد افتاد. امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب کمک حالتان باشیم و بتوانید با الگوبرداری از این دیزاین ها بتوانید آشپزخانه سیاه و سفید مورد نظر خود را ایجاد کنید.