بلک فرایدی ۲۰۱۹

بلک فرایدی 2019

بلک فرایدی ۲۰۱۹ یا جمعه سیاه امسال، به تاریخ ۲۹ام نوامبر یعنی ۸ام آذر ماه برگزار خواهد شد. اگر علاقه‌مند به خرید کردن در این رویداد تخفیفی جهانی هستید، باید از چند روز قبل آن، برای یک تور خرید آماده باشید.

بلک فرایدی چیست؟

بلک فرایدی یک روز منحصر به فرد و ویژه در هر سال (پس از روز شکرگزاری) است که تخفیفات شگفت انگیز و بی‌نظیری مشمول قیمت کالاها در برخی فروشگاه‌های خاص و وب سایت‌های فروش آنلاین می‌شود. برندهای مختلف برای حضور در این روز فروش تخفیفی خاص، برنامه‌ریزی‌های مهندسی شده‌ای دارند و خریداران از بازار هدف نیز برای به دست آوردن سود قابل توجه از خریدهای خود، برای جمعه سیاه روزشماری می‌کنند.

در این روز فروشگاه‌ها و مراکز خرید زیادی در سراسر ایالات متحده آمریکا به ارائه تخفیف‌های گوناگون می‌پردازند. البته کشورهای دیگر جهان نیز طی سال‌ها با تاثیر پذیرفتن از جمعه سیاه آمریکا، رفته رفته حراج سراسری آنلاین را در این روز و چندین روز پس از آن را آغاز کردند.

جالب است بدانید که مردم در سراسر جهان توجه زیادی به جمعه سیاه داشته و برای برخورداری از تخفیفات شگفت انگیز روی کالاها، حتی از شب مقابل فروشگاه‌ها و مراکز خرید مورد نظر خود، به صف می‌ایستند. البته با وجود وب سایت‌های فروش اینترنتی، جمعه سیاه در سراسر جهان سرایت پیدا کرده و افراد می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند خود، کالاهای مورد نظر را خریداری نمایند.

بلک فرایدی 2019

تاریخچه جمعه سیاه

بلک فرایدی برای نخستین بار در سال ۱۸۹۶ میلادی، یعنی زمانی که قاره سبز در وضعیت بد اقتصادی فرو رفته بود، شکل گرفت. در تاریخ ۲۴ام سپتامبر سال ۱۸۹۶ میلادی، خریداری شدن حجم زیادی از طلای ملی آمریکا به وسیله دو نفر خاص از سرمایه گذاران بورس فعال در وال استریت و حراج آن‌ها، باعث شد تا بازار طلای ایالات متحده به رکود و سقوط کامل فرو رفته و سهامداران بسیاری ورشکست شوند. این نخستین باری بود که پدیده‌ای به نام جمعه سیاه را نام گرفت و در واقع اتفاق خوشایندی هم نبود. اما همین روز باعث شد تا رویدادی به نام Black Friday در تاریخ جهان ثبت شد و رفته رفته از اتفاق تلخ وال استریت به روز تخفیف جهانی تبدیل شود.

سال ۱۹۳۹ میلادی و دومین رویداد با مفهوم بلک فرایدی، زمانی بود که روزولت، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، به کمک خرده فروشانی آمد که برای فروش محصولات خود در روز شکرگزاری اعتراض داشتند و آن‌ها را از رکود فروش نجات بخشید.

رخداد بعدی در سال ۱۹۵۰ میلادی، یک روز بعد از عید شکرگزاری شکل گرفت. در این زمان برگزاری مسابقه فوتبال در شهر فیلادلفیا، باعث شد که مردم از گوشه و کنار شهر و خیابان‌های مختلف به سمت مرکز شهر روانه شده و شلوغی زیادی ایجاد شود. این شلوغی باعث گردید تا پلیس شهر مجبور به افزایش ساعت کاری شده و حتی از مرخصی‌های خود صرف نظر کنند. به همین دلیل نیروی پلیس شهر فیلادلفیا ایالات متحده آمریکا، این روز را جمعه سیاه خواند.

بلک فرایدی 2019

بلک فرایدی ۲۰۱۹

پیش از آن که به تاریخ بلک فرایدی ۲۰۱۹ برسید، بهتر است که فهرستی از وسایل مورد نیاز خود را آماده نمایید تا با شروع جمعه سیاه، خرید هوشمندانه‌تری داشته باشید. به یاد داشته باشید که برای خرید در جمعه سیاه، باید سرعت عمل داشته و از قبل کالاهای مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید. تقاضا بسیار زیاد بوده و کالاهای تخفیفی به سرعت به پایان می‌رسند. به علاوه لازم است که وب سایت‌های فروش آنلاین و به طور کلی بازارهای شرکت کننده در این رویداد جهانی را شناسایی کرده و از این فرصت، نهایت بهره را ببرید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...