Canalys: تقاضای گوشی در سه ماهه اول ۲۰۲۰، وحشتناک کم بود

اگر به خاطر داشته باشید، روز گذشته مطلبی برای شما آماده کرده بودیم که در آن، بر اساس یک گزارش جدید که توسط گروه تحقیقاتی Counterpart تهیه و تنظیم شده بود، اعلام شده بود که فروش و عرضه گوشی‌های هوشمند به بازار در سه ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۰ در کل نقاط دنیا، حدود ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، به این آدرس مراجعه کنید. اکنون نیز یک موسسه آماری و تحقیقاتی دیگر به اسم Canalys نتایج تحقیقات خود از عملکرد صنعت گوشی‌های موبایل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی را به اشتراک گذاشته است که شما در ادامه این مطلب می‌توانید اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در رابطه با این موضوع به دست بیاورید. بنابراین، همچنان با آرادمگ همراه باشید.

نتایج تحقیقات Canalys نیز مشابه با Counterpart Research است. بر اساس آمار و ارقام آن‌ها، فروش و عرضه کلی گوشی‌های هوشمند در این مدت ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است و فروش آن‌ها نیز در مجموع زیر ۳۰۰ میلیون دستگاه بوده است اما هیئت مدیره‌ی این آژانس تحقیقاتی اعلام کرده است که تاثیرات و آسیب‌هایی که بر روی کانال‌ها و شریان‌های اصلی فعال در حوزه گوشی‌های هوشمند ایجاد شده است، بسیار ناگوار و حتی جبران ناپذیر بوده‌ است. بر اساس اظهارات و گفته‌های Shengtao Jin که یکی از محققین Canalys به شمار می‌رود، در این میان، تعداد بسیار کم و انگشت شماری از فروشندگان گوشی‌های هوشمند وجود دارند که موفق شده‌اند از آسیب‌ها و تاثیرات منفی گسترده‌ای که این پاندمی جهانی بر روی موقعیت اقتصادی کل دنیا گذاشته است، جان سالم به در ببرند و در این طوفان سهمگین ایستادگی و مقاومت کنند (که در بخشی از گزارش Counterpart نیز روز گذشته به چنین موضوعی اشاره شده بود). سامسونگ و اپل و هوآوی سه شرکت غول پیکر فعال در این حوزه به شمار می‌روند که با وجود جان سالم به در بردن از این اوضاع بحرانی، هنوز هم دچار ضرر و زیان‌های جدی بسیار زیادی شده‌اند. البته این در حالی است که با وجود این شرایط ناگوار، شرکت شیائومی و محصولات آن در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، موفق به افزایش دادن فروش خود به میزان ۹ درصد شده‌اند که شگفت انگیز است. علاوه بر این، شرکت vivo نیز علیرغم وجود چنین شرایط سختی در دنیا، شاهد رشد چشمگیری در فروش محصولات و گوشی‌های هوشمند جدید خودش بوده است اما قطعا این موضوع در طی چند ماه آینده دچار تغییرات زیادی خواهد شد زیرا همانطور که روز گذشته در گزارش Counterpart نیز اشاره شده بود، میزان آسیب دیدگی و تاثیر پذیری آن‌ها از پاندمی ویروس کرونا در کسب و کارهای مختلف و همینطور صنعت گوشی‌های هوشمند، در سه ماهه دوم امسال، به مراتب بدتر و وخیم‌تر از سه ماهه اول آن خواهد بود.

در قسمت زیر جدولی برای شما تدارک دیده شده است که ما هم آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم. این جدول خلاصه‌ای از شرایط صنعت گوشی‌های هوشمند در طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی است که فروش و عرضه گوشی‌های هوشمند را به همراه رشد یا سقوط سالانه‌ی آن‌ها در این مدت در سراسر دنیا را به ما نشان می‌دهد. در این جدول، پس از مشخص شدن اسم هر یک از سازنده‌های مختلف، به میزان فروش آن‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ (به میلیون) پرداخته شده است و سپس سهمی که از بازار نصیب آن‌ها شده، ذکر شده است و سپس همین آمار در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ ذکر شده است تا بتوانید یک مقایسه مختصر از این اوضاع داشته باشید و افزایش یا کاهش فروش هر یک از این برندها را خودتان مشاهده و کشف کنید.

متاسفانه Ben Stanton، تحلیگر ارشد موسسه تحقیقاتی Canalys، نیز آن چیزی که همه مردم از آن ترس و وحشت داشتند را تایید کرده است و در گزارش جدید Canalys گفت نقطه اوج تاثیرات منفی پاندمی ویروس کرونا، در سه ماهه بعدی خودش را به طور کامل نشان خواهد داد. بر اساس گفته‌های وی، در آینده برخی از فروشگاه‌ها بدون کمک و همیاری دولت قطعا دچار ورشکستی خواهند شد که این امر به طور کلی می‌تواند منجر به ایجاد تاثیرات منفی زیادی بر روی بازار گوشی‌های هوشمند نیز بشود. جریان نقدی جامعه در طی ماه‌های پیش رو نقش بسیار حیاتی و مهمی ایفا خواهد کرد و به همین جهت نیز انتظار می‌رود که تمام تولید کنندگان بزرگ و اصلی این بازار، شیوه‌های بازاریابی جدیدی به کار بگیرند و استراتژی‌های کاری و مالی جدیدی را پیاده سازی کنند. به هر حال، در حال حاضر تعادل ایجاد کردن از هر چیزی مهم‌تر و حیاتی‌تر شده است. در غیر این صورت، شرکت‌هایی که موفق شوند هر چه زودتر و سریع‌تر خودشان را با این شرایط بحرانی تطابق بدهند، از رقیبانِ کند و ضعیف‌تری که در بازار وجود دارند، پیشی خواهند گرفت و در نهایت به احتمال بسیار زیاد، از این شرایط نواگوار جان سالم به در خواهند برد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.