با رعایت اصول فنگ شویی آرامش را به خانه تان بیاورید

زندگی در خانه ای که تمام اجزایش با هم هماهنگ باشد قطعا لذت بخش و پر از انرژی های خوب است. آیا می خواهید با رعایت این اصول آرامش را تجربه کنید؟

فرض کنید در خانه ای هارمونیک و پایبند به اصول فنگ شویی زندگی می کنید، مسلما با هر نگاهی که به گوشه گوشه آن بیندازید حسی خوب در اعماق روح و جسم تان تجربه خواهید کرد. شاید در ابتدا فکر کنید چیدن خانه با اصول فنگ شویی کاری بسیار سخت و پیچیده است، اما در حقیقت اینطور نیست؛ شما می توانید با اصولی بسیار ساده خانه ای جذاب، با رنگ بندی خوشایند و زیبا داشته باشید. در ادامه مطلب برخی از اصول صحیح و اشتباه فنگ شویی را برایتان شرح می دهم. با ما همراه باشید.

آیا فکر می کنید طرح خانه شما یک طرح فنگ شویی خوب است؟ اصلا چه مواردی باعث می شوند که به یک طرح، برچسب خوب و یا بد بزنیم؟ اگر شما در روند ساخت یا بازسازی خانه تان هستید، باید بگویم که فردی خوش ‌شانس هستید، چون رعایت این اصول فنگ شویی خانه موجب صرفه جویی در انرژی، زمان و پول شما خواهد شد  و یا حتی اگر قصد اجاره یا خرید یک خانه جدید را دارید، با مطالعه این اصول خواهید دانست که باید به دنبال چه چیزی باشید و از چه چیزی اجتناب کنید.

  • اهمیت فنگ شویی در آرامش اتاق نشیمن

 اتاق نشیمن جایی است که اعضای خانواده دور هم می نشینند و صحبت می کنند. برای تزریق آرامش و انرژی به فضای اتاق نشیمن از ترکیب درست رنگ های گرم و سرد استفاده کنید. این قسمت از منزل جایی است که شما از میهمانانتان پذیرایی می کنید، پس دلنشین بودن آن بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید اتاق نشیمن را خیلی شلوغ نکنید و از قرار دادن هر وسیله اضافی در این مکان خودداری کنید. قرار دادن گل و گیاه در فضای اتاق نشیمن بسیار ایده آل است، این رنگ سبز امید و زندگی را به این مکان برمی گرداند. تلویزیون را در مرکز توجه نشیمن قرار ندهید چا که ممکن است همه توجه شما را به خود جلب کند.

  • درب جلو و ورودی اصلی

درب ورودی یکی از نقاطی است طراحی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در اصول فنگ شویی هوشمند درب ورودی نباید هم تراز با هیچ درب و یا پنجره بزرگ دیگری باشد. حالا می رسیم به درب اصلی، دقت کنید درب اصلی نباید در زاویه روبرو با درب حمام و یا درب کمد باشد.

  • درب و پنجره در یک برنامه خوب فنگ شویی

شکل، محل قرارگیری آن ها و محل فنگ شویی درب و پنجره ها خیلی مهم است و انرژی منزل شما وابسته به این قسمت از منزل است. حتما می پرسید چرا؟ به این دلیل که رابطه درب و پنجره ها جریان انرژی را تعریف می کنند و عملکرد درب و پنجره هاست که نور و انرژی را هدایت می کنند.

  • طراحی اتاق‌ خواب، مهم ترین قسمت خانه

متاسفانه بیشتر خانه ها با طرح فنگ شویی ضعیف ساخته شده اند. اتاق خواب مکانی است که وقتی چشمانمان را باز می کنیم اولین جایی است که می بینیم، از این لحاظ بسیار مهم است که اصول آن رعایت شود. دقت کنید که آینه را روبروی تختخواب تان قرار ندهید چون باعث مختل شدن خواب می شود.

هارمونی و ترکیب رنگ ها بسیار مهم اند، دقت کنید که از رنگ های آرامش بخش برای این قسمت از منزل استفاده کنید.

یک اشتباه رایج در چیدمان اتاق خواب، قرار دادن تخت زیر پنجره است. درست است که این ترکیب می تواند یک ترکیب بسیار زیبا و حتی رمانتیک باشد، با این حال، مهم نیست که طراحی چقدر زیباست، چیزی که من به آن نگاه می‌ کنم، کیفیت فنگ شویی است. در ترکیب تخت ‌خواب زیر پنجره، انرژی درون و اطراف تخت‌ خواب بسیار ضعیف است.  افرادی که در یک تخت‌ خواب زیر پنجره می ‌خوابند در معرض احساساتی مانند غم و ضعف قرار دارند و می ‌توانند فقدان حمایت در زندگی را تجربه کنند.

یکی از طرح های خوب فنگ شویی، قرار دادن تخت خواب به صورت مورب است، به صورتی که یک دیوار مستحکم در پشت آن قرار دارد. این باعث می شود در هر دو طرف تخت انرژی خوبی در جریان باشد. پهن کردن یک فرش در زیر تخت باعث تکمیل این طرح می شود.

  • فنگ شویی آشپزخانه؛ قلب خانه

محل، دیزاین و اصول فنگ شویی آشپزخانه همه از مواردی هستند که یک آشپزخانه را به آشپزخانه ای با اصول خوب فنگ شویی تبدیل می کنند. در حقیقت آشپزخانه یکی از اضلاع مثلث فنگ شویی “آشپزخانه، اتاق خواب و حمام” است. این سه ضلع اهمیت زیادی بر سلامتی و رفاه شما دارند.

  • راه پله؛ چالش برانگیزترین محل خانه

پله ها در فنگ شویی قسمت چالش برانگیز منزل هستند، به این خاطر که در انرژی منزل بسیار دخیل هستند. اگر راه پله در ابتدای ورودی منزل باشد انرژی از پله ها بالا می رود و طبقه پایین را پشت سر می گذارد.

 

فاطمه زاهدی
مهندسی نرم افزار خوندم، اما حیطه کاریم هیچ ربطی به رشته‌م نداره. طراح هستم و به شدت عاشق فوتوشاپ و ایلاستریتور. عکاسی و عکاس بودن حسرت همیشگی زندگیمه، خدا رو چه دیدی شایدم یه روز تونستم بهش برسم:) نویسندگی و تولید محتوا چیزیه که به معنای واقعی روحمو ارضا میکنه. سال 91 اولین تجربه کاری تولید محتوا رو شروع کردم و الان شش ساله مداوم ادامه‌ش دادم و برای سایت‌های مطرح زیادی نوشتم.