هدیه برای همسر

هدیه برای همسر

هدیه دادن یکی از قدیمی ترین زبانها برای بیان عشق بوده است. در همه ی فرهنگ ها هدیه دادن و هدیه گرفتن نشان از محکم شدن پیوند زناشویی است. هدیه دادن و هدیه گرفتن موجب سلامت روح و جسم هر دو طرف می شود؛ در نتیجه موجب صمیمیت و امنیت بیشتری بین زوجین می گردد. این عادت رفتاری را می توان با راهکارهای آموزشی در جامعه نهادینه کرد.جالب است بدانید در دادن و گرفتن هدیه، هورمون شادی آور “سروتونین” در مغز افراد ترشح می شود که وضعیت روحی آن ها را در بهترین حالت ممکن قرار می دهد.

در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که یک زن برای شوهرش و بر عکس چه هدیه ای را می تواند خریداری کند که واقعا بتواند او را خوشحال کند؟ هرچند در بعضی موارد بین علایق زنان و مردان هم پوشانی وجود دارد. اما دانستن این نکته که چه مواردی هدیه را موثرتر می کند می تواند کمک کننده باشد. در مقاله ی زیر به بررسی نکات مطرح شده خواهیم پرداخت و ازدیدگاه روانشناسان در مورد هدیه دادن و هدیه گرفتن سخن خواهیم گفت. با آراد موبایل همراه باشید.

هدیه برای همسر

مهمترین مورد برای انتخاب بهترین هدیه

مهمترین مورد برای انتخاب بهترین هدیه برای همسر شناخت نیاز اوست؛ اینکه در حال حاضراوبه وسیله ای برای سرگرمی نیاز دارد یا به ابزاری کاربردی؟ یا … اگر توانستید از طریق شناخت عواطف، احساسات و رفتار همسر خود پی به نیازش ببرید در مرحله بعد به جیب خود نگاهی بیاندازید و توان مالی خود را بسنجید؛ اگرازمناسب بودن هدیه ای که باید بخرید مطمئن شدید ممکن است متوجه شوید که خرید آن وسیله در حد توان مالی شما نیست.

به عنوان مثال همسرتان به عکاسی علاقه مند است و شما توان پرداخت هزینه ی یک دوربین جدید آنچنانی برای او را ندارید، در این حالت می توانید از مورد جایگزین استفاده کرده و مثلا پایه دوربین بخرید. در این شرایط همسرتان متوجه می شود که شما علاقه اش را شناخته اید و در حد وسع خود کوشیده اید تا گوشه ای از کارش را راه بیاندازید. این کار حس قدر شناسی را در همسرتان نسبت به شما چندین برابر می کند.

انواع کادوهایی که می توانید به همسرتان هدیه بدهید

انواع کادوهایی که می توان به همسر هدیه داد می تواند هم مادی باشد و هم معنوی که در ادامه به آن ها می پردازیم :

هدیه برای همسر

 • کادوهای کاربردی
 1. برای مردان : ساعت مچی و عینک آفتابی مردانه ، پوشاک مردانه ، ست کیف و کفش مردانه ، ست کمربند ، کیف پول چرم ، گوشی موبایل ، کراوات مردانه ، ست کتاب و خود نویس ، ست ماشین اصلاح مردانه ، ست کامل ورزشی مردانه وعطر و ادکلن مردانه .
 2. برای زنان: لوازم آرایش، وسایل آشپزخانه، هر چیز که مربوط به دکوراسیون داخلی خانه باشد، لاک، لباسی زیبا.عطر.

هدیه برای همسر

 • کادوهای شخصی

  در این نوع خاص می توان از ابزاری مانند لیوان استفاده کرد و نام همسرتان یا تکیه کلامی که می گوید را روی آن حکاکی کرد، یا روی یک تی شرت چهره اش را نقاشی کرد. این هدیه جزء هدیه های خاص و به یاد ماندنی می شود .

هدیه برای همسر

 • کادوهای سرگرم کننده

  کادوهای سرگرم کننده مانند خرید بلیط کنسرت خواننده مورد علاقه او یا تهیه ی آلبوم آهنگ های خواننده محبوبش یا خرید کتاب به سبکی که بسیار می پسندد . خرید بلیط تئاتر و سینما و نمایشگاه های نقاشی و … باشد.

هدیه برای همسر

کادوی معنوی که می توانید به همسرتان هدیه دهید

فارغ از تمام مسائل مطرح شده و البته اهمیت آن ها در زندگی زناشویی، روانشناسان به این موضوع پی برده اند که “اهمیت عشق بی قید و شرط” والاترین و انسانی ترین هدیه ای است که زوجین می توانند به هم هدیه بدهند، چون تنها در این صورت است که به فردیت هر کس احترام کامل گذاشته می شود . به ارزان یا گران بودن هدیه اتان فکر نکنید، به این بیندیشید که برخی از اعمال کوچک ولی محبت آمیزدارای امواج خاصی است که ممکن است خیلی از هدایای گران قیمت آن امواج را منتشر نکنند. مهمترین مسئله در این امر این است که شما به فکر همسر خود بوده اید و همین او را بسیار خوشحال خواهد کرد.

تاثیرات مثبت خرید کادو در ارتباط زوجین

 • هدیه دادن و هدیه گرفتن سوء تفاهم را از بین می برد و دعواهای زناشویی را خاتمه می بخشد و در برخی موارد به معنای عذرخواهی نیز هست.
 • هدیه دادن به همسر می تواند سبب لبخند و خوشرویی طرفین و تحکیم رابطه شود.
 • هدیه دادن نشان از احساس توجه شما به همسرتان است و همین امر، حس قدردانی در او را نسبت به مهربانی شما بیشتر خواهد کرد.
 • صفا و صداقت و عشق در رابطه تان گسترش می یابد .

هدیه برای همسر

آنچه تاثیر هدیه دادن را بیشتر می کند

 • هدیه دادن های یهویی و بی مناسبت: طی یک برنامه ی غیره منتطره همسرتان را سوپرایز کنید ، هدیه دادن ناگهانی رنگ و بوی تازه ای را به جریان زندگیتان وارد می کند .
 • هدیه دادن در حضور دیگران: گاهی پیش می آید همسرتان به ابراز محبت شما در جمع نیاز دارد اگر متوجه این نیاز در او شدید ، هدیه خود را در میان جمع و به خصوص جمع دوستان و افراد خانواده اش به او بدهید . همسرتان به شما و هدیه تان افتخار خواهد کرد .
 • نوشتن متن: نوشتن متنی عاشقانه برای هدیه نیز به اثر بخشی آن کمک می کند و می تواند خاطره¬ی دو نفره ی منحصر به فردی را برایتان رقم بزند .

تاثیرات روانی حاصل از هدیه نگرفت و هدیه ندادن

جالب است بدانید تحقیقات روانشناختی در این زمینه نشان داده اند شادی هدیه دادن به مراتب بیشتر ازشادی هدیه گرفتن است ، اما اگر این عادت خوب به مرور در زندگی کم رنگ شود می تواند باعث اختلال افسردگی در طرفین شود و جریان زندگی را از شور و هیجان بیندازد و کسالت آور کند . در این حالت فردی که قبلا در زمره ی افراد هدیه دهنده بود و با این کار احساس مفید بودن می کرد ، در حال حاضر این احساس را ندارد و فقدان احساس ارزشمندی مساوی است با طیف وسیعی از اختلالات روانی ؛ در مقابل فردی نیز که هدیه ای را دریافت می کرد احساس دوست داشتنی بودن می کرد ولی در حال حاضر این احساس را ندارد بنابرایت همین موضوع او را نیز وارد چرخه ی معیوب اختلالات روانی و به خصوص افسردگی می کند .

سخن آخر

تکلیف خود را در روابطمان مشخص کنیم تا اگر روزی نتوانستیم همان کار همیشگی را انجام دهیم معنایش بی تفاوتی نباشد که منجر به سردی رابطه و مشکلات بعدی شود .