همه چیز از همه جا

چگونه مادر نمونه باشیم

برای مادر خوب بودن چه کارهایی را باید انجام داد ؟

صفات یک مادر خوب 

برای مادر خوب بودن چه کارهایی را باید انجام داد ؟ چه اندازه از تغییرات در زنان پس از زایمان باید ایجاد شود تا بتوانند نقش جدید خود را به خوبی ایفا کنند ؟ قصد ما در این مقاله پرداختن به ویژگی هایی است که یک مادر خوب و نمونه می تواند داشته باشد.

  • حمایتگرباشد : مهمترین ویژگی یک مادر نمونه این است که حمایت کننده باشد ، از علایق و سلایق فرزندش حمایت کند و به او فرصت دهد تا بتواند آرزوهایش را دنبال کند . یک مادر باید به این درک برسد که سبک زندگی فرزندش می تواند با سبک زندگی خودش کاملا متفاوت باشد . یک مادر باید در خاطرش بماند که فرزندش یک شخصیت مستقل دارد و بازتابی از آمال و آرزوهای او نیست . اگر مادر این توقع نامناسب را داشته باشد در صورت برآورده ندنش دچار اختلال افسردگی خواهد شد .

چگونه مادر نمونه باشیم

 

  • کاشف استعداد فرزندش باشد : یکی از مهمترین وظایف یک مادر نمونه این است که استعداد فرزند خود را بیابد و در جهت شکوفایی آن تلاش کند . این اتفاق می تواند زیر نظر یک فرد متخصص هم بیفتد .

چگونه مادر نمونه باشیم

 

 

  • صبورباشد و خردمند: یک مادر در طول شبانه روز با چالش های فراوانی مواجه می شود که ممکن است بیشتر آن ها نیز از سمت فرزندانش باشد . در این شرایط مادر باید سعی کند خویشتن داری کرده و با خونسردی به بررسی امور بپردازد و زمانی سراغ چالش بعدی برود که مسئله ی اول را حل کرده باشد .

 

چگونه مادر نمونه باشیم

 

 

  • شنونده باشد : هم دل و هم زبان کودک خود باشد . فرزند در هر سنی که باشد اگر حس کند که مادرش او را می شنود بسیار آرام خواهد گرفت . شنیده شدن امر بسیار مهمی است که در یک مادرموفق باید نمود پیدا کند . در شنیدن بی قضاوت حرف های فرزندان است که می توان راه حل خیلی از مشکلات او را یافت .

چگونه مادر نمونه باشیم

 

 

 

  • قابل دسترس باشد : خیلی مواقع پیش می آید که مادران سر کار هستند و در دسترس فرزند خود نیستند ، اما مادرحتی الامکان از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیامک به او نشان دهد که حضور دارد و بالاخره به نحوی قابل دسترس است .

چگونه مادر نمونه باشیم

 

 

  • عاشق باشد : مادر باید به فرزند خود این احساس را منتقل کند که او را بی قید و شرط دوست دارد . نشان دادن عشق بین مادر و فرزند در هر رابطه ای منحصر به فرد است و یک مادر نمونه به دنبال صادقانه ترین و بهترین راهی است که او را به فرزندش نزدیک کند. مادر به فرزندش عشق می ورزد ضمن اینکه دوست داشتن دیگران را نیز به اومی آموزد و هرگز مانع علاقه ی او به دیگران مثلا پدر، مادر بزرگ و … نمی شود .

چگونه مادر نمونه باشیم

 

 

  • از نطر روحی و جسمی سعی کند سالم باشد : از زمانی که نطفه دررحم مادر شکل می گیرد مادر موظف است از لحاظ جسمی و روحی بسیار مراقب خود باشد البته دقت شود که اهمیت به سلامتی نباید تبدیل به وسواس شود که هم به مادر و هم فرزند آسیب بزند.

چگونه مادر نمونه باشیم

 

 

  • تربیت گر خوبی باشد : مادر باید مهارت های زندگی را بدون تعصب به فرزندش بیاموزد و به او یاد آور شود که در محیط های اجتماعی دیگر نیز آموزش های دیگری منتظر او خواهند بود.

چگونه مادر نمونه باشیم

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن