انتخاب بهترین لباس مجلسی برای مراسم عروسی

انتخاب لباس مجلسی یکی از دغدغه های ما خانم ها برای رفتن به عروسی و جشن هاست که در عین شیک بودن، بهمون بیاد و کس دیگه ای لباسی شبیه به لباس ما را نپوشیده باشد. این موضوع تا حدی مهم است که از چند هفته تا چند ماه می تواند ذهن خانم ها را درگیر خود کند. در ادامه با آراد موبایل همراه باشید.

انتخاب یک لباس مجلسی زیبا، باید بر اساس فرم بدن، رنگ پوست و جنس لباس انجام شود. در اینجا قصد داریم تا نکاتی را برای انتخاب بهترین لباس مجلسی بیان کنیم.

محل برگزاری مراسم را در نظر بگیرید

ابتدا بهتر است بدانیم که مراسم در شب برگزار می شود و یا روز. اینکه در محیط سرپوشیده برگزار می شود و یا در محیطی رو باز هم باید مد نظر قرار گیرد. اگر مراسمی در یکی از روزهای گرم تابستان و در محیطی روباز برگزار می شود، می توانید از لباسی با جنس حریر و رنگ روشن استفاده نمایید.

اما بهترین لباس برای مراسم هایی که در شب و در یک مکان روباز برگزار می شود، پیراهن های بلند براق است. لباس هایی که با سنگ تزیین شده اند و یا پارچه هایی براق و درخشان دارند، بهترین گزینه برای مهمانی های شبانه هستند.

اما اگر مراسم در شب و یک محوطه سرپوشیده برگزار می شود، بهتر است از یک لباس با پارچه ای ساده و تک رنگ استفاده کنید، سعی کنید در مراسم عروسی کمتر از رنگ های تیره استفاده نمایید. این رنگ ها جذابیت شما را تا حدی پنهان می کنند، اما در صورتی که جنس پارچه براق است و یا با سنگ تزیین شده است، می تواند مناسب باشد.

به سن خود توجه کنید

اگر دختری نوجوان هستید و به دنبال یک لباس مجلسی شیک می گردید، بهترین گزینه برای شما پیراهن های کوتاه با یک جوراب شلواری نازک است. اما بهترین لباس برای خانم های بالغ، پیراهن های بلندی است که تا روی کفش ادامه دارد. این لباس ها زنانگی و جذابیت شما را به طور کامل نمایان می کند و در عین حال بسیار شیک و اغواگر است.

برای انتخاب رنگ لباس، می توانید بر اساس سن خود تصمیم گیری کنید، اما این به معنای پوشیدن لباس های تیره توسط خانم های مسن نیست. لباس های تک رنگ و با رنگی غلیظ برای خانم هایی با سن بالاتر مناسب تر است.

به فرم بدن خود توجه کنید

با توجه به نوع و فرم بدنتان ممکن بعضی مدل ها برایتان مناسب باشد. در صورتی که خیلی لاغر و یا کمی چاق هستید، نباید از لباس های خیلی جذب و یا خیلی گشاد استفاده کنید. لباس ها باید اندازه تن شما و کمی آزاد تر باشند تا به راحتی بتوانید حرکت کنید. در صورتی که پایین تنه بزرگتری نسبت به بالاتنه دارید، می تواند از پیراهن هایی استفاده کنید که دامنی کلوش دارند. اما اگر برعکس پایین تنه ای کوچکتر دارید، بهتر است پیراهنی را انتخاب کنید که دامنی کوتاه داشته باشد و با یک کفش پاشنه بلند پوشیده شود.

انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست

همانطور که در مقالات قبل ذکر کردیم، یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب بهترین لباس، رنگ آن بر اساس تناژ پوستی شماست. قبل از انتخاب رنگ لباستان، باید رنگ و تناژ پوستی خود را در بین سه گروه گرم، سرد و طبیعی پیدا کنید. در صورتی که پوست شما به آبی متمایل باشد، نوع پوستتان سرد است و در صورتی که پوست شما متمایل به سبز باشد، پوستتان گرم است. اما در صورتی که رنگی بین آبی و سبز باشد، پوستی طبیعی دارید.

اگر تناژ پوستی سرد دارید، مناسب ترین رنگ ها برای شما آبی، نقره ای، بنفش و سبز است و اگر پوستی گرم دارید، رنگ های قهوه ای، زرد پر رنگ، طلایی و قرمز برایتان مناسب تر است. اما اگر پوست شما رنگی طبیعی داشته باشد، می توان از رنگ های مناسب برای پوست های گرم و سرد استفاده نمایید.

در نهایت بهتر است تا سلیقه و علاقه شخصی خود را نیز در انتخاب بهترین لباس مجلسی دخیل کنید. رنگ ها و مدل های مورد علاقه خود را در نظر بگیرید و لباس مد نظرتان را با توجه به نکات بالا انتخاب کنید. در آخر یک کفش پاشنه بلند میتواند زیبایی و جذابت شما را دو چندان کند، اما در نظر داشته باشید تا با آن کفش کاملا احساس راحتی کنید.