طرز تهیه بستنی میوه ای خانگی خوب و خوشمزه

بستنی خانگی خوشمزه

توی روز های گرم تابستانی خوردن یه خوردنی خنک و خوشمزه خیلی میچسبه . امروز قراره در آراد مگ طرز تهیه چند بستنی خانگی خوب و خوشمزه رو یاد بگیریم . درست کردن این بستنی ها در خانه کار آسانی است ‚ و شما میتوانید حتی بدون داشتن ثعلب و با کمترین مواد و میوه های متنوع تابستانی در خانه درست کنید و از طعم فوق العاده خوب آن ها در کنار خانواده و دوستان خودتان لذت ببرید . البته فراموش هم نکنید که این بستنی های جذاب خونگی علاوه بر طعم فوق العاده ‚ مواد نگهدارنده هم ندارند  و این ضامن سلامتی شما و اطرافیانتان است .

بستنی میوه ای خانگی بدون نیاز به ثعلب :

بستنی خانگی

مواد لازم برای بستنی :

 1. میوه خرد شده دلخواه (یک پیمانه )
 2. خامه پاکتی صبحانه صورتی (یک بسته ۲۰۰ گرمی )
 3. شکر ( یک سوم لیوان )

مواد لازم برای کرم :

 1. شیر ( دو سوم لیوان )
 2. شکر ( دو قاشق غذاخوری )
 3. وانیل ( نوک قاشق چای خوری )
 4. آرد ( یک قاشق غذا خوری سرخالی )
 5. نشاسته ذرت ( یک قاشق غذاخوری سر خالی )

طرز تهیه :

ابتدا کرم را تهیه می کنیم : تمامی مواد کرم به جز وانیل را مخلوط می کنیم تا یکدست بشوند سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مرتب هم میزنیم تا کاملا غلیظ و یکدست بشود . همزدن را تا جایی ادامه میدهیم که وقتی از مواد با قاشق برمیداریم راحت از قاشق نریزد . گاز را خاموش کرده و وانیل را به کرم اضافه می کنیم و کرم را هم میزنیم . کرم را داخل یک ظرف در دار ریخته و درب آن را می بندیم و میگزاریم تا خنک شود .

بستنی : میوه خرد شده و شکر را داخل عذا ساز یا میکسر میریزیم و مخلوط می کنیم تا میوه به حالت پوره در بیاید . سپس کرم سرد شده را به آن اضافه می کنیم و دوباره مخلو می کنیم تا یکدست بشود . در آخر خامه را اضافه می کنیم و دوباره مایه بستنی را مخلوط می کنیم تا یکدست شود .

مایه بستنی خانگی ما آماده است . آن را در داخل یک ظرف درب دار مناسب ریخته و درون فریزر قرار می دهیم . دو سه ساعت که گذشت مایه بستنی را بیرون می آوریم و هم میرنیم تا دچار یخ زدگی نشود . این کار را تا سه مرتبه تکرار می کنیم تا بستنی خوب خودش را بگیرد . بستنی خانگی آماده است می توانید آن را داخل ظرف بستنی یا قیف های بستنی ( از بستنی فروشی ها یا لوازم قنادی می توانید تهیه کنید ) سرو کنید و از آن لذت ببرید .

بستنی خانگی موزی :

بستنی موزی خانگی

مواد لازم :

 1. موز ( ۳ عدد )
 2. وانیل ( یک قاشق چای خوری )
 3. پودر کاکائو ( یک چهارم فنجان )
 4. قهوه دم کرده سرد شده (نصف فنجان )
 5. شکلات ( برای تزیین )

طرز تهییه :

موز را برش می دهیم و ۴ ساعت در فریزر قرار می دهیم . سپس از فریزر خارج کرده و تمامی مواد را در داخل غذا ساز یا میکسر  ریخته و مخلوط می کنیم . مایه بستنی را در داخل ظرف میریزیم ( می توانید از قالب های مخصوص بستنی استفاده کنید ) و به مدت ۵ الی ۶ ساعت در فریزر قرار  می دهیم . ازبستنی خانگی دست ساز خودتان لذت ببرید .

بستنی میوه ای توت فرنگی :

یک بستنی دلچسب و خوشمزه خانگی دیگه  و طرز تهیه آن :

مواد لازم :

 1. توت فرنگی یا هر میوه داخواه دیگر( یک کیلو )
 2. شکر ( نصف پیمانه )
 3. خامه ( یک پیمانه )

طرز تهیه :

میوه دلخواهتان را برش دهید و داخل فریزر قرار دهید و بگذارید ۳ تا ۴ ساعت بماند تا کاملا فریز شود . میوه فریز شده را از فریزر درآورید و داخل غذاساز بریزید و مخلوط کنید تا حالت شن و ماسه ای پیدا کند ( برای توت فرنگی ) برای سایر میوه ها تا جایی مخلوط می کنیم که تکه های ریز شوند . حالا شکر و خامه را به میوه اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم . مواد را داخل قالب بستنی یا هر ظرف دلخواه دیگه ای ریخته و در فریزر قرار می دهیم . هر نیم ساعت یکبار بستنی را از فریزر خارج کرده و هم میزنیم . این کار را تا ۴ مرتبه تکرار می کنیم تا مواد کاملا به خورد هم برود .

بستنی رژیمی و خوشمزه میوه ای :

(برای هلو – توت فرنگی  – خربزه و طالبی )

بستنی خوشمزه

مواد لازم :

 1. توت فرنگی ( ۲۵۰ گرم )
 2. شیر ( یک لیوان )
 3. خامه قنادی یا خامه صبحانه ( ۲تا ۳ قاشق غذاخوری )

طرز تهیه :

توت فرنگی ها را به مدت ۴ ساعت داخل فریزر می گذاریم . توت فرنگی های یخ زده و شیر و خامه را داخل میکسر ریخته و میکس می کنیم . اگر خامه صبحانه استفاده می کنید مقداری شکر اضافه کنید به مواد. مواد را داخل ظرف ریخته و به مدت ۷ الی ۸ ساعت داخل فریزر قرار می دهیم .

بستنی توت فرنگی خانگی آسان و خوشمزه ما آماده است .

مواد لازم  ( برای هلو ) :

 1. هلو ( نیم کیلو )
 2. شیر ( یک لیوان )
 3. خامه صبحانه یا خامه قنادی ( ۳ قاشق غذا خوری )

طرز تهیه :

هلو ها را پوست گرفته و هسته های آن را جدا کرده و خرد می کنیم . هلو ها رو به مدت ۴ ساعت داخل فریزر قرار می دهیم و سپس آن ها رو به همراه بقیه مواد داخل میکسر ریخته و با هم مخلوط می کنیم . مایه بستنی را داخل ظرف درب دار ریخته و ۷ الی ۸ ساعت داخل فریزر قرار می دهیم . بستنی خانگی آماده است و می توانید آن را با سس شکلات یا ترافل های رنگی تزیین کنید

مواد لازم برای خربزه و طالبی :

 1. خربزه یا طالبی ( ۳۰۰ گرم )
 2. شیر ( یک لیوان )
 3. خامه صبحانه یا خامه قنادی ( ۳ قاشق غذاخوری )
 4. شکر ( کمی و بسنه به ذایقه )

طرز تهیه :

خربزه یا طالبی را خرد کرده و به مدت ۵ ساعت داخل فریزر قرار می دهیم . میوه یخ زده را به همراه شیر و خامه و شکر داخل میکسر ریخته و هم میزنیم . مایه بستنی را داخل طرف درب دار یا قالب بستنی ریخته و به مدت ۸ ساعت درون فریزر قرار می دهیم .

نکنه : اگر میوه هاتون خیلی آبدار بودند مقدار شیر را کم کنید . و خامه هم قابل حذف ولی باعث خوشمزه تر شدن بستنی می شود .

درست کردن بستنی در خانه در کمتر از ۱۰ دقیقه : 

بستنی خانگی

یک طرز تهیه بستنی خوب و خوشمزه خانگی دیگر را در ادامه برای خانم خای کدبانو و عاشق بستنی خواهیم داشت :

مواد لازم :

 1. شیر ( یک فنجان )
 2. شکر ( یک و نیم  قاشق غذاخوری )
 3. وانیل ( نصف قاشق چای خوری  )
 4. یخ خرد شده یا مکعبی ( دو تا سه  فنجان )
 5. نمک دانه درشت ( یک سوم فنجان )
 6.  کیسه پلاستیکی ( زیپ کیپ )

طرز تهیه :

شیر، وانیل و شکر را در کیسه پلاستیکی کوچک مخلوط کنید. کیسه را ببندید ، و هوایی را که در داخل کیسه گیر افتاده است را فشار دهید تا تخلیه شود. یخ و نمک را در کیسه پلاستیکی بزرگتر مخلوط کنید. کیسه کوچک را درون کیسه پلاستیکی بزرگ بگذارید و  محکم ببندید و به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه تکان دهید . خواهید دید که کم کم مایع بستنی سفت می شود  و بستنی ما آماده می شود .

مقدار میوه ها را می توانید کم و زیاد کنید ( توجه کنید که مقدار سایر مواد نیز کم و زیاد می شود ) و مقدار شیرینی بستنی ها بسته به ذائقه خودتان می توانید کم یا زیاد کنید. بستنی ها را وقتی از فریزر خارج می کنید ‚ بستنی ها سفت هستند و برش دادن آن ها مقداری سخت است پس ۳ دقیقه صبر کنید و بعد به راحتی بستنی ها را برش دهید و نوش جان کنید .