آموزش بک ‌آپ آیفون و آیپد برای محافظت از داده‌های شخصی

آموزش بک ‌آپ آیفون و آیپد برای محافظت از داده‌های شخصی
آموزش بک ‌آپ آیفون و آیپد

آیفون یا آپید هر کاربری حاوی تصاویر، پیام‎ها، داده‌های سلامتی، اسناد و کلی اطلاعات شخصی دیگری است. همه این داده‌ها بسیار مهم هستند و باید به خوبی از آنها محافظت کرد. یکی از بهترین راه‌های مراقبت از داده‌های شخصی، تهیه بک‌ آپ از آنهاست. در این مطلب آموزش بک‌ آپ آیفون و آیپد را برایتان آماده کردیم. کاری که اپل چند روش برای آن در نظر گرفته و هر کدام از آنها مزایای خودشان را دارند. با آرادمگ همراه باشید.

برای تهیه بک‌ آپ از داده‌های آیفون و آیپد می‌توانید از iCloud روی خود دستگاه استفاده کنید یا اینکار را با کامپیوتر و نرم‌افزار iTunes انجام بدهید. اگر از مک‎بوک استفاده کنید هم می‎توانید بک‎ آپ را با Finder انجام بدهید. با استفاده از این برنامه‎ها می‌توانید یک روتین بک ‌آپ هم تعریف کنید تا داده‌هایی که به مرور زمان به گوشی اضافه می‌شوند هم به بک‌ آپ شما اضافه بشوند.

بک ‌آپ چیست؟

بک‌ آپ آیفون یا آیپد شامل تنظیمات دستگاه، داده‌های اپلیکیشن، صفحه هوم و چینش برنامه‌ها، آی‌مسیج و پیام‌ها، صدای زنگ، رمز عبور تصویری، داده‌های سلامتی و پیکربندی HomeKit­ است. تصاویر و ویدیوها هم فقط در صورتی بخشی از بک‌ آپ خواهند بود که گالری iCloud را روی آیفون یا آیپد فعال نکرده باشید.

برای تهیه بک‌ آپ آیفون می‌توانید روی گوشی از iCloud­ استفاده کنید یا گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و از برنامه‌هایی مثل آی‌تونز (برای ویندوز) و فایندر (برای مک) استفاده کنید. تفاوت اصلی این دو روش در محل ذخیره بک ‌آپ است. در ادامه بیشتر درباره این روش‌ها توضیح خواهیم داد.

آموزش بک ‌آپ آیفون و آیپد

مراحل تهیه بک ‌آپ از آیفون و آیپد به روشی که انتخاب کردید، بستگی دارد. پس قبل از آموزش باید بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید.

آی‌کلود، آی‌تونز یا فایندر؟

همه اینها روش‎های رسمی و پیشنهادی اپل هستند و بنابراین می‎توانید با خیال راحت هر کدام را انتخاب کنید. اما این به معنای برابری مطلق آنها نیست و هر کدام نیست به دیگری مزایا و معایبی دارد. با استفاده از iTunes یا Finder دیگر متکی به فضای ذخیره‌سازی ابری نخواهید بود اما برای بازیابی داده‌ها باید به اکانت اپل روی کامپیوتر دسترسی داشته باشید. پس اگر کامپیوترتان آسیب ببیند، دیگر به بک ‎آپ هم دسترسی نخواهید داشت. البته آیتونز و فایندر مزیت مهمی دیگری هم دارند: آنها امکان رمزنگاری بک‌ آپ را به شما می‌دهند. پس اگر بخواهید از اطلاعات مهمی مثل پسورد و داده‌های سلامتی را بک آپ بگیرید، اینها بهترین روش‎ها هستند.

بک‌ آپ با آی‌کلود روی فضای ابری انجام می‌شود و بنابراین تحت تاثیر اشکالات سخت‌افزاری قرار نمی‌گیرد. ضمنا به صورت خودکار رمزنگاری می‌شود و از هر جایی قابل دسترسی است. این روش از طریق وای‌فای و مستقیما روی گوشی انجام می‌شود و بنابراین به کامپیوتر نیاز نخواهید داشت. البته می‌توانید بک ‌آپ را به کامپیوتر بفرستید و از طریق iCloud به آن دسترسی داشته باشید. البته فضای ذخیره‌سازی محدودی در اختیار خواهید داشت (۵ گیگابایت) و برای استفاده از فضای بیشتر باید اشتراک ماهیانه بپردازید.

آموزش بک ‌آپ آیفون با iCloud

آپلود یا iCloud را می‌توانید از طریق نرم‌افزارهای آیتونز و فایندر هم انجام بشود. اما اجرای بک ‌آپ با iCloud از روی گوشی همراه ساده‌تر است. به همین خاطر ما این روش را آموزش خواهیم داد.

چطور بک ‌آپ خودکار iCloud را روی آیفون و آیپد فعال کنیم؟

برای اینکه انتقال داده‌ها به آی‎کلود به صورت خودکار انجام بشود، باید این ویژگی را روی آیفون فعال کنید. مراحل فعال‌سازی iCloud بسیار ساده است.

 1. برنامه Settings را روی آیفون یا آیپد باز کنید.
 2. در بالای صفحه روی اپل آی‌دی خودتان بزنید.
 3. گزینه iCloud را انتخاب کنید.
 4. iCloud Backup را بزنید.
 5. سوئیچ کنار iCloud Backup را بزنید.
 6. در پنجره باز شده روی OK کلیک کنید.

حالا iCloud تهیه بک ‌آپ از داده‌های شما را هر ۲۴ ساعت و به محض اینکه گوشی به به وای‌فای و شارژر وصل بشود، آغاز خواهد کرد. اگر تابحال داده‌هایتان را روی iCloud ذخیره نکره باشید، بک ‌آپ اول کمی طول خواهد کشید. اما دفعات قبل کارتان بسیار کوتاه‌تر خواهد بود.

اگر بعد از فعال‌سازی بک ‌آپ خودکار برنامه آی‌تونز یا فایندر را در کامپیوتر باز می‌کنید، خواهید دید که در قسمت Automatically Back Up گزینه iCloud فعال شده است.

چطور داده‌ها را روی iCloud آپلود کنیم؟

وقتی بک آپ خودکار iCloud فعال باشد، داده‌های شما هر روز یکبار به صورت خودکار آپلود خواهد شد: وقتی دستگاه به وای فای وصل باشد و همزمان به شارژر وصل باشد. این اتفاق معمولا زمانی رخ می‌دهد که شما خواب هستید. با این وجود می‌توانید داده‌هایتان را به صورت دستی هم روی iCloud آپلود کنید. در این قسمت آموزش بک‌ آپ آیفون و آیپد به شما یاد می‌دهیم چطور داده‌ها را به صورت دستی آپلود کنید.

 1. برنامه Settings را روی آیفون یا آیپد باز کنید.
 2. بالای صفحه روی اپل آی‌دی خودتان بزنید.
 3. روی iCloud بزنید.
 4. iCloud Backup را انتخاب کنید.
 5. حالا گزینه Back Up Now را انتخاب کنید.

دقت کنید برای استفاده از این خدمات باید اکانت آی‌کلود داشته باشید و با آیفون وارد آن شده باشید. پس اگر هنوز اکانت آی‌کلود ندارید، قبل از تمام این مراحل باید اکانت را بسازید.

چطور موارد دلخواه برای بک ‌آپ iCloud را انتخاب کنیم؟

همانطور که قبلا گفتیم آی‌کلود فقط ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیارتان قرار می‌دهد. این یعنی اگر بخواهید همه اطلاعات‌تان را روی آی‌کلود ذخیره کنید، خیلی زود فضای رایگانی که در اختیار دارید پر خواهد شد. به ویژه اگر از چند دستگاه ios استفاده کنید. به همین خاطر در این قسمت آموزش بک ‌آپ آیفون قصد داریم به شما یاد بدهیم چطور مواردی که در بک آپ آی‌کلود ذخیره می‌شوند را انتخاب کنید.

یکی از ساده‎ترین روش‌های خالی کردن فضای ذخیره‌سازی آی‌کلود، انتخاب دستی داده‌های اپلیکیشن‌هایی است که در این فضا ذخیره می‌شوند. البته خاموش کردن داده‌های اپلیکیشن به معنای این نیست که خود اپلیکیشن در بک ‌آپ آیفون ذخیره نمی‌شود. با خاموش کردن این قابلیت برای هر اپلیکیشن، خود اپلیکیشن در فایل بک آپ قابل بازیابی خواهد بود اما داده‌هایش از دست می‌رود.

معمولا برنامه‌های مربوط به دوربین و اسناد بیشترین فضای ذخیره‌سازی را به خودشان اختصاص می‌دهند. پس اگر می‌خواهید این برنامه‌ها را از لیست بک ‌آپ آی‌کلود بیرون بیاورید، مطمئن شوید اطلاعات مهمی در آنها نداشته باشید چون هنگام بازیابی قابل دسترسی نخواهند بود. توصیه ما این است که هر چند وقت یکبار تصاویر و اسناد مهم گوشی را روی کامپیوتر ذخیره کنید تا همیشه بتوانید از فضای رایگان و البته محدود iCloud برای تهیه بک ‌آپ آیفون استفاده کنید.

انتخاب برنامه و فایل‌هایی که در بک ‎آپ iCloud ذخیره می‌شوند، بسیار ساده است. برای اینکار کافی است:

 1. برنامه Settings را در آیفون یا آیپد باز کنید.
 2. روی اپل آی‌دی خودتان بزنید.
 3. iCloud را باز کنید.
 4. Manage Storage را انتخاب نید.
 5. Backups را بزنید.
 6. آیفون یا آیپد را زیر قسمت Backups انتخاب کنید.
 7. اگر اپلیکیشن مورد نظرتان در لیست پنج‌تایی بالای صفحه نیست، گزینه Show All Apps را بزنید.
 8. حالا با غیرفعال کردن سوئیچ کنار هر کدام از این برنامه‌ها می‌توانید روند تهیه بک ‌آپ از داده‌های آنها را غیرفعال کنید.

به این ترتیب دیگر اطلاعات همه برنامه‌ها در لیست بک ‌آپ خودکار آی‌کلود نخواهد بود و فضای ذخیره‌سازی رایگان شما در این سرویس دیرتر پر خواهد شد.

چطور فایل بک ‌آپ iCloud را بازیابی یا پاک کنیم؟

بعد از اینکه بک ‌آپ iCloud را تهیه کردید، نوبت به استفاده از آن می‌رسد. کار با این فایل بک‌ آپ دو حالت بیشتر ندارد. یا می‌خواهید آن را بازیابی کنید یا پاکش کنید. برای بازیابی بک‌ آپ آیفون از iCloud به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. برنامه Settings را در آیفون یا آیپد باز کنید.
 2. به General بروید.
 3. Reset را باز کنید.
 4. گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.
 5. حالا پنجره جدیدی باز می‎شود که از شما می‌پرسد می‌خواهید قبل از پاک‌سازی داده‌های فعلی دستگاه، بک‌ آپ iCloud را آپدیت کنید یا نه.
 6. اگر می‌خواهید یک بک ‌آپ جدید بسازید، گزینه Backup Then Erase را انتخاب کنید.
 7. اگر هم از جدید بودن بک ‌آپ مطمئن هستید، گزینه Erase Now را انتخاب کنید.
 8. اگر پاک کردن اطلاعات آیفون را انتخاب کرده باشید، باید رمزتان را وارد کنید و دوباره دکمه Erase iPhone را بزنید.
 9. دستگاه به شما هشدار می‌دهد که با اینکار تمام داده‌ها و تنظیمات آیفون از بین می‎رود و پاک خواهد شد.

حالا همه اطلاعات گوشی پاک شده و می‎توانید فایل بک ‎آپ را به کار بگیرید. وقتی می‌خواهید آیفون را بازیابی کنید یا یک آیفون جدید را راه‌اندازی کنید، دو انتخاب دارید: مراحل را دستی یا به صورت اتوماتیک از طریق یک دستگاه ios دیگر انجام بدهید. با توجه به اینکه قبلا فایل بک آپ را تهیه کردید، یعنی می‌خواهید روش دوم را انتخاب کنید. برای اینکار به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. گوشی را روشن کنید و تنظیمات اولیه را انجام بدهید.
 2. وقتی به صفحه Apps & Data رسیدید، گزینه Restore from iCloud Backup را انتخاب کنید.
 3. با اپل ‌آی‌دی و پسورد وارد اکانت iCloud خودتان بشوید (اکانتی که بک ‌آپ را در آن ذخیره کردید).
 4. حالا صفحه Choose Backup باز می‌شود و باید فایل بک ‌آپ مورد نظرتان را برای بازیابی انتخاب کنید.
  گر فایل بک ‌آپ مورد نظر را پیدا نکردید، روی لینک Show All Backups بزنید. لیست همه بک‌ آپ‎ها اینجا موجود است و می‌توانید فایل مورد نظرتان را پیدا کنید.
 5. حالا آیفون یا آیپد طبق فایل بک آپ بازیابی و سپس ری‌استارت می‌شود.
 6. بعد از روشن شدن گوشی صبر کنید تا برنامه‌ها نصب و آپدیت بشوند.

فراموش نکنید بعد از راه‌اندازی دوباره آیفون، مراحل فعال‌سازی بک ‌آپ آی‎کلود را هم انجام بدهید. به این ترتیب فایل بک ‌آپ از نو و طبق اطلاعاتی که به گوشی جدید اضافه می‎کنید، به روزرسانی خواهد شد.

آموزش بک ‌آپ آیفون با iTunes

اگر نمی‌خواهید بک‌ آپ آیفون را روی iCloud ذخیره کنید، بک ‌آپ آی‌تونز یکی از بهترین روش‌های جایگزین است. در این روش فایل بک ‌آپ روی کامپیوتر ذخیره می‌شود و دیگر در همه جا روی گوشی در دسترس‌ نخواهد بود. اما محدویت فضا هم نخواهید داشت و می‌توانید از هر چیزی که روی گوشی دارید، بک ‌آپ بگیرید.

چطور بک ‎آپ iTunes را فعال کنیم؟

 1. ابتدا آیفون یا آیپد را به کامپیوتری که iTunes رویش نصب شده، وصل کنید.
 2. برنامه iTunes را باز کنید.
 3. روی آیکون آیفون کنار لیست دسته‌بندی در سمت چپ پنجره کلیک کنید.
 4. گزینه Summary را از نوار کناری انتخاب کنید.
 5. در قسمت Automatically Back up گزینه This computer را انتخاب کنید.
 6. حالا دکمه Back Up Now را بزنید تا آی‌تونز گوشی را با کامپیوتر سینک کند و از آن بک ‌آپ بگیرد.

بعد از تهیه بک ‌آپ می‌توانید ببیند که تاریخ و ساعت زیر گزینه Latest Backup به روزرسانی خواهد شد.

چطور بک ‌آپ iTunes را رمزگذاری کنیم؟

اگر می‌خواهید پسوردها و سایر اطلاعات شخصی را بک ‌آپ کنید، حتما باید قابلیت رمزگذاری بک ‌آپ را فعال کنید. این امکان در سرویس iTunes وجود دارد و خیلی راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. این قابلیت روی پسوردها، تاریخچه مرورگر، تنظیمات وای‌فای و داده‌های سلامتی اعمال خواهد شد. برای رمزگذاری فایل بک ‌آپ به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. از همان مسیر قبلی به قسمت backups بروید.
 2. تیک کنار گزینه Encrypt local backup را بزنید.
 3. پسورد را وارد کنید و دکمه Set Password را بزنید.
 4. با فعال‌سازی قابلیت رمزگذاری، iTunes بلافاصله شروع به تهیه بک‌ آپ آیفون می‌کند. اگر این اتفاق نیفتاد، خودتان باید روی دکمه Back Up Now بزنید. بعد از تهیه بک‌آپ هم می‌توانید فرایند رمزگذاری را بررسی کنید.
 5. در همان قسمت روی گزینه Edit بزنید.
 6. در پنجره Devices Preferences به زبانه Devices بروید.
 7. آیکون قفل کنار فایل بک‌آپ نشان می‌دهد که آن فایل رمزگذاری شده است.

تا زمانی که تیک کنار گزینه رمزگذاری را برنداشته باشید، تمام فایل‌های بک‌آپ رمزگذاری خواهند شد. برای غیرفعال کردن این قابلیت هم کافیست تیک کنار گزینه Encrypt local backup را بردارید و یکبار پسوردی که برای اینکار تعریف کردید را وارد کنید.

چطور بک‌آپ خودکار iTunes را فعال کنیم؟

شما می‌توانید برای بک‌آپ iTunes را به صورت دستی تهیه کنید. اما بک‌آپ خودکار همیشه انتخاب بهتری است و در این قسمت آموزش بک‌آپ آیفون به شما یاد می‌دهیم چطور آن را فعال کنید. با فعال کردن قابلیت بک‎آپ خودکار، هربار که گوشی را به کامپیوتر وصل کنید آی‌تونز از گوشی شما بک‌آپ تهیه می‌کند.

 1. ابتدا آیفون یا آیپد را به کامپیوتری که iTunes رویش نصب شده، وصل کنید.
 2. برنامه iTunes را باز کنید.
 3. روی آیکون آیفون کنار لیست دسته‌بندی در سمت چپ پنجره کلیک کنید.
 4. گزینه Summary را از نوار کناری انتخاب کنید.
 5. در صفحه‌ای که باز می‌شود به قسمت Options بروید.
 6. حالا تیک گزینه automatically sync را بزنید.

به این ترتیب هربار که گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و iTunes را باز کنید، تهیه فایل بک‌آپ به عنوان بخشی از فرایند همگام‌سازی اجرا خواهد شد.

چطور فایل بک‌آپ iTunes را بازیابی کنیم؟

خب؛ حالا یک فایل بک‌آپ آیفون روی کامپیوتر دارید. فرض کنید برای تنظیم دوباره همین گوشی یا راه‌اندازی یک گوشی جدید به بازیابی این فایل نیاز داشته باشید. در این قسمت آموزش بک‌آپ آیفون قصد داریم به شما یاد بدهیم چطور این فایل را بازیابی کنید اما قبل از آن باید برخی از تنظیمات را تغییر بدهید.

یکی از این تنظیمات، قابلیت Find My iPhone است. برای بازیابی بک‌آپ آی‌تونز ابتدا باید این قابلیت را غیرفعال کنید. کاری که بسیار ساده است و در چند مرحله انجام می‌شود.

 1. برنامه Settings را روی گوشی باز کنید.
 2. روی اپل آی‌دی خودتان بزنید.
 3. گزینه Find My و سپس Find My iPhone را انتخاب کنید.
 4. اگر از نسخه‌های پایین‌تر از ios13 استفاده می‌کنید باید مسیر iCloud > Find My iPhone را طی کنید.
 5. سوئیچ کنار Find My iPhone را غیرفعال کنید.
 6. پسوردتان را وارد کنید و دوباره این سوئیچ را خاموش کنید.

حالا همه چیز برای بازیابی بک‌آپ iTunes آماده است. مراحل بازیابی بک‌آپ با این روش بسیار ساده است و به سرعت اینترنت نیز وابسته نیست (برخلاف روش بک‌آپ آی‌کلود).

 1. ابتدا آیفون یا آیپد را به کامپیوتر وصل کنید.
 2. برنامه iTunes را باز کنید.
 3. روی آیکون آیفون کنار لیست دسته‌بندی در سمت چپ پنجره کلیک کنید.
 4. گزینه Summary را از نوار کناری انتخاب کنید.
 5. در قسمت Backups روی دکمه Restore Backup بزنید.
 6. تاریخ و ساعت فایل بک‌آپ را چک کنید تا مطمئن شوید فایل بک‌آپ درست را انتخاب کرده باشید. اگر فایل بک‌آپ مورد نظرتان اینجا نبود، منوی کشویی را باز کنید و فایل مورد نظرتان را آنجا پیدا کنید.
 7. حالا روی دکمه Restore بزنید.
 8. اگر گزینه رمزگذاری را در مرحله تهیه بک‎‌آپ فعال کرده باشید، اینجا باید پسورد فایل را هم وارد کنید.
 9. آی‌تونز بازیابی اطلاعات و تنظیمات گوشی را شروع خواهد کرد.
 10. گوشی از شما می‌خواهید رمزتان را وارد کنید.
 11. بعد از تمام بازیابی، دوباره رمز گوشی را وارد کنید.
 12. ممکن است فرایند نصب و آپدیت برنامه‌ها کمی طول بکشد. پس صبور باشید.

بعد از اتمام بازیابی بک‌آپ، حتما تمام برنامه‌ها و مرورگرها را بررسی کنید تا مطمئن شوید داده‌هایتان به درستی و کامل منتقل شده باشند.

آموزش بک‌آپ آیفون با Finder

اگر از مک‌بوک با سیستم عامل macOS Catalina استفاده می‌کنید، احتمالا می‌دانید که آی‌تونز دیگر به طول کامل به مدیا و سرگرمی اختصاص یافته است. پس در این سیستم عامل چطور باید آیفون و آیپد را بک‌آپ بگیرید و بازیابی کنید؟ پاسخ برنامه Finder لپ‌تاپ‌های مک است که بسیاری از وظایف iTunes از جمله تهیه و بازیابی بک‌آپ را انجام می‌دهد.

چطور بک‌آپ Finder را فعال کنیم؟

قبل از اینکه بتوانید قابلیت تهیه بک‌آپ با Finder را فعال کنید، باید آیفون یا آیپد خودتان را در این برنامه ثبت کنید. مراحل شناساندن آیفون و آیپد به برنامه Finder بسیار ساده است.

 1. آیفون یا آیپد را به مک‌بوک وصل کنید.
 2. برنامه Finder را باز کنید.
 3. از منوی Go گزینه Computer را انتخاب کنید.
 4. در لیست locations دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 5. اگر برای اولین بار این مراحل را انجام می‌دهید، روی دکمه Trust بزنید.
 6. دکمه Trustرا روی صفحه گوشی هم بزنید و رمزتان را وارد کنید.

حالا برنامه فایندر آیفون یا آیپد شما را شناخته و می‌تواند تهیه بک‌آپ از آن دستگاه را آغاز کند. مراحل فعال‌سازی بک‌آپ در Finder مشابه مراحلی است که در برنامه iTunes طی کردید.

 1. آیفون یا آیپد را به مک‌بوک وصل کنید.
 2. برنامه Finder را باز کنید.
 3. از منوی locations در سمت چپ صفحه دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 4. در زبانه General به بخش Backups بروید.
 5. با استفاده از دو گزینه اول انتخاب کنید که می‌خواهید بک‌آپ روی iCloud ذخیره بشود یا روی مک‌بوک.
 6. اینجا هم می‌توانید با زدن تیک گزینه Encrypt local backup و انتخاب یک رمز، فایل بک‌آپ را رمزگذاری کنید.
 7. بعد از تکمیل این مراحل روی دکمه Back Up Now بزنید.

وقتی تهیه بک‌آپ شروع بشود، دکمه‎های بخش Backups برنامه فایندر به رنگ خاکستری درمی‌آیند و روی گوشه سمت راست بالای گوشی هم یک آیکون همگام‌سازی نمایش داده می‌شود. بعد از تکمیل بک‌آپ، این دکمه‌ها دوباره فعال می‌شوند و تاریخ مقابل گزینه Last backup on this Mac به‌روزرسانی خواهد شد.

چطور بک‌آپ Finder را بازیابی کنیم؟

حالا یک فایل بک‌آپ کامل و جدید از آیفون یا آیپد روی مک‌بوک دارید. شما می‌توانید از این فایل برای راه‌اندازی یک آیفون جدید یا تنظیم مجدد دستگاه‌های قبلی استفاده کنید. مراحل بازیابی بک‌آپ Finder بسیار ساده است.

 1. آیفون یا آیپد را به مک‌بوک وصل کنید.
 2. برنامه Finder را باز کنید.
 3. از منوی locations در سمت چپ صفحه دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 4. در زبانه General به بخش Backups بروید.
 5. روی دکمه Restore Backup را بزنید.
 6. از منوی کشویی فایل بک‌آپ مورد نظرتان را از آن لیست انتخاب کنید.
 7. روی دکمه Restore بزنید.
 8. صبر کنید تا بازیابی بک‌آپ کامل بشود و دوباره رمز گوشی را وارد کنید.

اکنون همه روش‌های تهیه بک‌آپ آیفون را بلد هستید و می‌توانید بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید. امیدواریم این آموزش بک‌آپ آیفون به شما کمک کرده باشد.