اتاق خبر: مهم‌ترین خبرهای یکشنبه ۲۴ آذر ماه

با رشد روزافزون فناوری و کاهش اوقات فراغت انسان‌ها، رفته رفته شاهد آن هستیم که هر روز تعداد بیشتری از افراد در زندگی شخصی و کاری خود غرق می‌شوند و از دنیای اطراف خود بی خبرتر! اتاق خبر آراد مگ فرصت مناسبی است تا کسانی که همچنان شوق مطلع شدن از آخرین خبرها را دارند، بتوانند به تیتر مهمترینِ آن‌ها آگاهی پیدا کنند.

خبرهای علمی و فناوری

[divider style=”solid” top=”0″ bottom=”30″]

دروغ بزرگ سامسونگ

شرکت سامسونگ در روزهای اخیر اعلام کرد که تاکنون ۱ میلیون دستگاه از گوشی هوشمند گلکسی فولد را به فروش رساند. این حجم فروش در طی سه ماه صورت گرفته و حال به تازگی نماینده شرکت کره‌ای به تکذیب خبر پرداخته و اعلام نمود که این میزان فروش صورت نگرفته و آمار آن بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دستگاست.

قطب شمال و ویرانی هایی براثرتغییرات اقلیمی

براساس گزارش‌ها، تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین موجب گشته تا یخ‌های قطب شمال در حجم بیشتری آب شود و تاثیر منفی روی این منطقه از زمین گذاشت.

لوگو ویندوز ۱۰ تغییر می کند

شرکت مایکروسافت با کمک تیم طراحی خود در تلاش است تا آیکون برنامه‌های ویندوز ۱۰ را تغییر داده و محیط دسکتاپ جدیدی به وجود آورد. به تازگی تصویری از لوگو جدید ویندوز ۱۰ فاش شده که شباهتی به لوگو دارای سایه ویندوز ۳.۰ سال ۱۹۹۸ است. همچنین باید بیان داشت ممکن است این لوگو برای ویندوز ۱۰ ایکس باشد.

فوکس واگن تا سال ۲۰۲۲ ناوگان خودروهای برقی خود را به خاورمیانه می آورد

شرکت فولکس واگن در نظر دارد تا سال ۲۰۲۲ ناوگان حمل و نقل عمومی قطر را به اتومبیل‌های برقی تبدیل کند و این امر در پی امضا قرارداد میان دولت قطر و شرکت فولکس صورت گرفت.

پردازنده کایرین ۱۰۲۰ هوآوی قدرتمندتر از تمامی چیپ ها

شرکت چینی هوآوی در حال حاضر روی پروژه توسعه پردازنده موبایلی نسل جدید کایرین ۱۰۲۰ مشغول کار است و طبق منابع نزدیک شرکت مورد اشاره، این پردازنده ۵۰ درصد قدرت بیشتری نسبت به تمامی پردازنده‌های تاکنون معرفی شده، نسل فعلی دارد.

خبرهای بازی‌های رایانه‌ای

[divider style=”solid” top=”0″ bottom=”30″]

پرفروش‌ترین بازی‌های ماه نوامبر در آمریکا اعلام شدند

گروه آماری NPD به رسم هر ماه، لیست ۲۰ بازی پرفروش ماه گذشته در کشور آمریکا را منتشر کرده که بر اساس آن Call of Duty: Modern Warfare پرفروش‌ترین بازی ماه نوامبر در این کشور برگزیده شده است. رتبه دوم این جدول به عنوان Star Wars Jedi: Fallen Order رسیده و سری بازی‌های Pokemon نیز جایگاه‌های سوم تا پنجم را به خودشان اختصاص داده‌اند.

هنرمندان بزرگی موسیقی‌های Cyberpunk 2077 را ساخته‌اند

بر اساس اطلاعات تازه‌ای که از عنوان Cyberpunk 2077 منتشر شده، هنرمندان برجسته و بزرگی مانند A$ap Rocky، Run The Jewels، Grimes، Nina kraviz، Refused و همینطور Rat Boy قطعاتی را برای این بازی ساخته‌اند که منحصر به همین بازی هستند و تا به حال از آن‌ها نه شنیده شده و نه اجرا.

استقبال عمومی از بتای Nioh 2 قابل قبول بوده است

عنوان Nioh 2 که برای عرضه در ماه مارس سال آینده در نظر گرفته شده است، مدتی پیش یک نسخه دمو در اختیار بازی‌بازان قرار داد که اکنون به نظر می‌رسد استقبال عمومی مردم از آن مثبت بوده است. این آمار در غالب یک نظر سنجی از کاربران این بازی به دست آمده است که شامل دسته بندی‌های مختلفی از جمله گرافیک، موسیقی و صدا گذاری، هوش مصنوعی، بخش آموزشی و تعدادی دسته بندی دیگر می‌شود که از این بین، بخش آموزشی و هوش مصنوعی هر دو با ۱۳ درصد رای منفی بدترین بخش‌های این بازی بودند اما موسیقی و صدا گذاری تنها با سه درصد رای منفی بهترین بخش این بتا بوده‌اند.