Nokia 6.3 در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

Nokia 7.2
Nokia 7.2

قطعا در جریان هستید که شرکت HMD Global که کار ساخت گوشی‌های برند نوکیا را برعهده دارد، در حال حاضر در حال کار کردن بر روی سه گوشی هوشمند بسیار مهم است که Nokia 6.3, Nokia 7.3 و همینطور Nokia 9.3 PureView نام دارند.

انتظار داریم که سه تای این گوشی‌های هوشمند، تا پایان سال جاری میلادی از راه برسند اما ماجرا اکنون از این قرار است که بر اساس اطلاعات و جزئیات جدیدی که اخیرا درمورد این سه گوشی در اختیار ما قرار داده شده است، رویداد معرفی و رونمایی رسمی از آن‌ها به احتمال زیاد اکنون از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی به سه ماهه چهارم این سال تغییر پیدا کرده است تا یک بار دیگر نیز شاهد تاخیر خوردن مهم‌ترین و بزرگ‌ترین گوشی‌های سال ۲۰۲۰ شرکت HMD Global و برند نوکیا باشیم. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا از چند و چون این ماجرا به طور کامل اطلاع پیدا کنید.

درواقع، اکنون موضوع از این قرار است که منابع معتبری که با Nokia Power User در ارتباط هستند، به تازگی اعلام کرده‌اند که با وجود این که هنوز هم بخش زیادی از پروسه‌ی توسعه و ساخت هر سه مدل گوشی‌های پیش روی این شرکت با اسم Nokia 6.3 به همراه Nokia 7.3 و Nokia 9.3 PureView هنوز هم در حال ادامه پیدا کردن و پیشروی است، HMD Global به دنبال این است که تاریخ عرضه‌ی بزرگ‌ترین گوشی‌های هوشمند خود در سال ۲۰۲۰ را یک بار دیگر به تاخیر بیاندازد. با این وجود، این منبع به این نکته هم اشاره کرده است که تصمیم نهایی هنوز به طور کاملا قطعی گرفته نشده است اما عاقبت این موضوع، کاملا به وضعیت بیماری COVID-19 و فراگیری آن در دنیا بستگی دارد.

بنابراین، تاخیر خوردن این سه گوشی را این بار باید به گردن ویروس کرونا بیاندازیم. اما دفعات قبل چطور؟ این سومین بار است که نسخه‌ی جدید گوشی Nokia 9.x PureView تاخیر خورده است. این گوشی در ابتدا قرار بود با نام Nokia 9.2 در تابستان امسال عرضه شود اما به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ موکول شد، تا این که اکنون یک بار دیگر خبر رسیده که تاخیر خورده و این بار با چند ماه تاخیرِ بیشتر، به سه ماهه چهارم سال جاری میلادی موکول شده است. به هر حال، این تاخیرهای پی در پی به هیچ وجه چیز خوبی نیست زیرا HMD مجبور است دائما به دنبال به‌روز کردن سخت افزار آن با آخرین ترندهای روز دنیا باشد. به عنوان مثال، اگر آن‌ها این گوشی را همان بار اول، در تابستان امسال با یک دوربین ۶۴ مگاپیکسلی عرضه کرده بودند، کارشان را انجام داده بودند. اما اکنون، یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی برای یک پرچمدار بزرگ کافی نیست و مشخص نیست، حداقل استاندارد دوربین و یا سایر سخت افزارهای یک گوشی پرچمدار تا سه ماهه چهارم امسال چه چیزهایی باشد زیرا دنیای گوشی‌های هوشمند مثل همیشه، به سرعت در حال پیشرفت و ارتقاء دادن اعداد و ارقام است.

در این مطلب، در کنار Nokia 9.3 PureView از یک گوشی دیگر نیز اسم برده شده است که Nokia 7.3 نام دارد و مانند مدل‌های قبلی این سری، جزو لاین آپ میان رده‌ی گوشی‌های نوکیا قرار می‌گیرد. این گوشی ممکن است دارای دو نسخه مختلف باشد که بزرگ‌ترین وجه تمایز آن‌ها با یکدیگر، قابلیت پشتیبانی از فناوری ۵G است. علاوه بر این، Nokia 7.3 ممکن است در پنل پشتی خود دارای دوربین‌های چهارگانه به همراه یک چیپست Snapdragon سری ۷۰۰ باشد.

و در نهایت، آخرین گوشی هوشمند شرکت HMD Global که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی و در سه ماهه چهارم امسال راهی بازار شود، Nokia 6.3 نام دارد. سری Nokia 6.x به طور کلی، کمی پایین‌تر از سری ۷.x قرار می‌گیرند. در هر صورت، آخرین اطلاعات و جزئیاتی که درمورد گوشی هوشمند پیش روی Nokia 6.3 منتشر شده است، نشان می‌دهند که این گوشی یا به یک چیپست Snapdragon 675 مجهز خواهد بود و یا از یک Snapdragon 730 استفاده خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود که یکی از بزرگ‌ترین شباهت‌های آن با Nokia 7.3 این است که این گوشی نیز در پنل پشتی خود دارای چهار دوربین برای عکاسی و فیلم برداری خواهد بود. گوشی‌های Nokia 9.3 PureView و Nokia 7.3 و Nokia 6.3 قرار است در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی به ترتیب جایگزین Nokia 9 PureView و Nokia 7.2 و همینطور Nokia 6.2 شوند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.