راهنمای ثبت نام کارت اهدای عضو

ثبت نام کارت اهدای عضو

یکی از مفیدترین اعمالی که یک انسان می تواند انجام دهد، این است که پس از مرگ با اهدای اعضای بدنش، زندگی چندین نفر را نجات بخشد. برای انجام این کار نیکو و مفید تنها کافی است فرم اهدای اعضا را پر کنید و با دریافت کارت مخصوص پس از مرگ زندگی چندین نفر را نجات دهید. به این منظور راهنمای ثبت نام کارت اهدای عضو را در اینجا دنبال می کنیم.

آیا می دانستید هر فردی که دچار مرگ مغزی می شود می تواند جان ۸ نفر را نجات دهد؟ جالب است بدانید که در صورت مرگ طبیعی امکان اهدای عضو وجود دارد. بنابراین با پر کردن فرم ثبت نام کارت اهدای عضو، بخشی از این زنجیره ی انسانی عمل نیکو باشید.

ثبت نام کارت اهدای عضو

اگر قصد ثبت نام دارید؛ می بایست به صفحه ثبت نام اینترنتی اهدا عضو بروید و فرم ثبت نام را پر نمایید. همچنین حتما پس از پایان ثبت نام پرینت کارت را تهیه کرده و آن را پیش خود و در محلی امن و مطمئن نگه دارید. شما می توانید در خصوص محل نگهداری کارت اهدای عضو، به یکی از اعضای درجه یک خانواده اطلاع رسانی کرده و وی را در موضوع تصمیم خیرخواهانه تان، قرار دهید.

ثبت نام کارت اهدای عضو

اما برای ثبت نام کارت اهدای عضو، باید مراحل زیر را که بسیار ساده و ابتدایی نیز هستند، در سامانه اهدا طی نمایید. برای این موضوع با سه گروه متقاضی روبرو هستیم؛ یکی عده ای که تا به حال اقدامی جهت ثبت نام انجام نداده اند، دوم گروهی که قبلا ثبت نام کرده و سوم نیز گروهی که علی رغم ثبت نام در سامانه؛ رمز عبور خود را از دست داده اند.

ثبت نام کارت اهدای عضو افراد تازه وارد

برای ثبت نام باید به سامانه اهدا وارد شده و در آن جا کلیه اطلاعات از جمله نام، نام خانوادگی، جنسیت، نام پدر، شماره شناسنامه، استان محل تولد، تاریخ تولد، شغل، تلفن، کدپستی، تحصیلات و … را با دقت و صحت کامل وارد کنید.

سپس از شما در خصوص اعضای اهدایی پرسیده می شود. این اعضای قابل اهدا شامل موارد زیر هستند:

– همه ی اعضای قابل اهدا
– قلب
– ریه
– کبد
– کلیه ها
– نسوج

به این شکل؛ شما تعیین می کنید که در صورت فوت، کدام یک از اعضای بدنتان بخشیده شده و قابل پیوند به دیگر افراد خواهد بود.

ثبت نام کارت اهدای عضو

پیگیری ثبت نام کارت اهدای عضو

افرادی که پیش از این در سامانه ثبت نام کرده اند و پرینت کارت خود را دارند، نیازی به انجام مراحل دیگری نداشته و در دست داشتن همان پرینت کافی است. افرادی نیز در سامانه ثبت نام کرده، ولی پرینت کارت خود را دریافت نکرده اند. این افراد می بایست وارد سایت شوند و با وارد کردن کد ملی و رمز عبور، کارت اهدای عضو خود را پرینت تهیه نمایند. اگر چه امکان تهیه پرینت کارت، اغلب وجود دارد؛ اما بهتر است در نگهداری آن کوشا بوده و این کارت را در محل امنی قرار دهید.

دریافت مجدد رمز عبور

در بخش ورود به سیستم، وارد قسمت (رمز خود را فراموش کرده اید؟) شوید و کد ملی خود را به همراه ایمیلی که از طریق آن ثبت نام کرده اید، وارد نمایید. حال یک ایمیل با محتوای رمز جدید به آدرس ایمیل شما ارسال می شود و شما به راحتی می توانید وارد حساب کاربری خود شوید. در اینجا قادر به تغییر رمز عبور و تعویض آن به شکلی که در خاطرتان بماند، خواهید بود.

ممکن است به دلایلی قادر به دسترسی مستقیم به ایمیل خود نبوده و از این طریق امکان بازخوانی رمز عبور وجود نداشته باشد.

ثبت نام کارت اهدای عضو

در این شرایط می توانید با وارد کردن اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، کدملی یا آدرس ایمیلی که به آن دسترسی دارید (ولی قبلا آن را در سیستم ثبت نکرده اید) در سامانه، شرایط دریافت رمز جدید را فراهم سازید. در این شرایط آدرس جدید به اطلاعات شما افزوده می شود و می توانید از روش قبلی که در بالا ذکر کردیم؛ رمز عبور جدید را دریافت نمایید.

ثبت نام در سامانه اهدا و به عضویت درآمدن این خانواده ی بزرگ نیکوکار، قدم شایان تحسینی ست که هر یک از ما می توانیم برداشته و در راستای ارتقا زندگی بشر مثبت ظاهر شویم.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...