نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند سامسونگ

ویژگی اصلی تلویزیون‌های هوشمند استفاده از اینترنت و دانلود و استفاده از برنامه‌های مختلف مثل Netflix ، You Tube ، Pandora ، Twitter ، Ebay ، Facebook و غیره بوده و اکثر تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ زمانی که وارد بازار می‌شوند، به صورت پیش فرض دارای تعدادی از برنامه‌های کاربردی هستند، اما شما می‌توانید برنامه‌های دیگری را هم از اپ استور سامسونگ دانلود و روی تلویزیون نصب و استفاده کنید. پیش از شروع مبحث آموزش نصب کردن نرم افزارها بر روی تلویزیون‌های سامسونگ، ذکر این نکته ضروری است که مراحل دقیق نصب برنامه جدید به تلویزیون‌های سامسونگ ممکن است که از مدلی به مدل دیگر دارای تفاوت‌هایی بوده و حتی ممکن است که تغیرات جزیی در ظاهر منو را در سال های مختلف شاهد باشیم.

استفاده از فروشگاه اپ سامسونگ

اگر برنامه‌ای را در صفحه اصلی Samsung Smart TV که مایل به استفاده از آن هستید را مشاهده نمی‌کنید، این احتمال وجود دارد که این اپلیکیشن در فروشگاه سامسونگ در دسترس باشد. برای فهمیدن این موضوع  که آیا این برنامه در دسترس می‌باشد یا خیر و برای اضافه کردن آن، لازم است که مراحل زیر را دنیال کنید. اگر حساب کاربری سامسونگ دارید، روی Apps در نوار منو کلیک کرده و با وارد شدن به صفحه My Apps، تمام برنامه‌های از پیش بارگذاری شده و همچنین دسترسی به برنامه‌های دیگر در دسته بندی‌های دیگر، از جمله جدیدترین برنامه‌ها، محبوب‌ترین‌ها، ویدئوها، شیوه زندگی، سرگرمی و غیره قابل مشاهده خواهد بود. خب، اگر شما برنامه‌ای را در نظر دارید که در My Apps دیده نمی‌شود، ولی تصمیم دارید که از ان استفاده کنید، ایکون آن اپلیکیشن را در یکی از دسته بندی‌ها انتخاب کنید.

سپس این حرکت شما را به صفحه نصب برنامه برده و می‌توانید اطلاعات کاملی از این اپلیکیشن را مشدهد کنید. نکته، اگر برنامه مورد نظر خود را در لیست دسته بندی‌ها مشاهده نکرده اید، می‌توانید با استفاده از قابلیت جستجو که در بخش گوشه سمت راست بالای هر صفحه نمایش منو در فروشگاه سامسونگ موچود است، به هدف خودتان برسید. پس از پیدا کردن اپلیکیشن موردنظرتان، کافی است که بر روی گزینه Install کلیک کنید. پس از نصب برنامه، سیستم از شما سوال می‌کند که آیا می‌خواهید برنامه را باز کنید؟ اگر نمی خواهید اپلیکیشن را اجرا کرده و استفاده کنید، فقط منو را ترک کرده و بعدا در بخش اپلیکیشن‌های من آن را پیدا کنید.

شرکت سامسونگ هر سال نسل جدیدی از تلویزیون‌های هوشمند خود را معرفی می‌کند و برای سال‌های آینده نیز به دنبال مدل‌های باکیفیت جدید است. گذشته از آن برند کره‌ای در بحث تولید تلویزیون بسیار شناخته شده بوده و تاکنون توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد. با تمام این ویژگی‌ها تجربه کاربری با تلویزیون سامسونگ ساده است و چندان دشوار نیست.

کافی است تا به دفترچه راهنما مورد نظر مراجعه کرده و بتوان تجربه کاربری خوبی داشت. شرکت سامسونگ همیشه از سیستم عامل تایزن یا اندروید برای محصولاتش استفاده می کند و تنظیم اندروید تلویزیون چندان دشوار نیست. نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند سامسونگ چندان دشوار نیست و ساده عمل خواهد کرد.