آموزش ساخت استیکر تلگرام + ظهور استیکرها در واتس اپ

آموزش ساخت استیکر
آموزش ساخت استیکر

از زمانی که امکان ساخت استیکر شخصی در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام به وجود آمد، جذابیت استیکرهای تلگرام چندین برابر شد. در اینجا به آموزش ساخت استیکر تلگرام می پردازیم.

بات تلگرامی استیکرساز

برای ساخت استیکر شخصی تلگرام می باید بات رسمی تلگرامی استیکرساز را دانلود و نصب کنید.
برای دانلود ربات رسمی استیکرساز تلگرام لینک زیر را در صفحه ی کاربری خود وارد نمایید:

@stickers

سپس شما باید در این بات عبارت “/newstickerpack” را وارد نمایید. اکنون باید یک نام برای استیکری که قصد ساختنش را دارید، انتخاب کنید.

ساخت استیکر در تلگرام
ساخت استیکر در تلگرام

حالا نوبت مرحله ی اصلی و هسته ی کار می باشد. در اینجا باید تصویری که می خواهید توسط بات استیکرساز تبدیل به استیکر شود، را به بات ارسال کنید.

ساخت استیکر در تلگرام
ساخت استیکر در تلگرام

مشخصات تصویر ارسالی به بات استیکرساز تلگرام

این تصویر باید دارای حجمی کمتر از ۳۵۰ کیلوبایت بوده و سایز آن ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل باشد. (توجه داشته باشید که امکان این وجود دارد که یکی از وجوه طول یا عرض تصویر، کمتر از ۵۱۲ پیکسل باشد. اما حتما وجه دیگر باید دقیقا ۵۱۲ پیکسل در نظر گرفته شود.)

همین طور لازم است که فرمت عکسی که برای استیکرساز ارسال می کنید، PNG باشد.
توجه داشته باشید که برای ارسال تصویر مورد نظرتان به بات استیکرساز لازم است که آن را به صورت فایل و با استفاده از آیکون سنجاق بفرستید.

ساخت استیکر در تلگرام
ساخت استیکر در تلگرام

به منظور این که پس از ساخت استیکرها بتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید، پس از ارسال تصاویر با در نظر گرفتن تم تصاویر و استیکرهایی که می خواهید بسازید؛ اموجی مناسب آن را انتخاب کنید. با انتخاب اموجی بعدا برای دسترسی به استیکرهای شخصی تان می توانید به سرعت به آن ها دسترسی داشته و نیازی به مراجعه به تب استیکرها نخواهید داشت.

پس از این که تمام تصاویر مربوط به گروه استیکرهایتان را به بات ارسال کردید، روی گزینه ی Publish بزنید.

ساخت استیکر در تلگرام
ساخت استیکر در تلگرام

حالا استیکرهای شخصی تان را در اختیار دارید و می توانید به فراخور موقعیت های مناسب از آن ها استفاده نمایید.

اضافه شدن استیکرها به اپلیکیشن واتس اپ

با وجودی که مدت هاست به استیکرهای تلگرام خو گرفته ایم، اما خبر اضافه شدن استیکرها به فضای واتس اپ نیز در جای خود جالب توجه است.

سرانجام و پس از چند ماه انتظار واتس اپ به طور رسمی استیکرها را به فضای خود راه داد. با به روز رسانی اپلیکیشن واتس اپ در پلت فرم iOS به نسخه ی ۲.۱۸.۱۰۰ و در پلت فرم اندروید به نسخه ی ۲.۱۸.۳۲۹، می توانید از استیکرهای اضافه شده به این اپلکیشن استفاده نمایید.
WhatsApp علاوه بر ارائه دادن چندین استیکر به صورت پیش فرض، فروشگاه استیکرها را نیز مانند تلگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است. در این فروشگاه می توانید گروه استیکرهای مورد علاقه ی خود را به صورت رایگان دانلود نموده و آن ها را به کار برید.

اضافه شدن استیکر به واتس اپ
اضافه شدن استیکر به واتس اپ

علاوه بر این یک لینک برای بارگیری استیکرهای متمایز به طور مستقیم از Google Play وجود دارد. همین طور شما می توانید استیکرها را مستقیما از وب سایت WhatsApp دریافت کرده و سپس آن ها را روی گوشی هوشمند خود مورد استفاده قرار دهید.

برای استفاده از استیکرها در واتس اپ در یکی از صفحات چت خود، باید روی دکمه ی Emoji بر روی نوار چت ضربه بزنید و سپس نماد استیکرها روی نوار پایینی ظاهر شده و می تواند استیکر مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

یک برگه ی حافظه دار برای استیکرهایی که قبلا استفاده کرده اید، وجود دارد و شما می توانید استیکرهای رایج و مورد علاقه تان را به سرعت یافته و دوباره آن ها را به کار برید.

جالب است بدانید که در اپلیکیشن واتس اپ نیز مانند تلگرام امکان اضافه و ذخیره کردن استیکرهای بیرونی که برایتان ارسال می شود، نیز وجود دارد.

تنها کافی ست که روی استیکر مربوطه چند ثانیه لمس را نگه داشته و سپس آن را به بسته ی استیکرهای خود اضافه کنید. به این طریق می توانید به کلیه ی استیکرهای این گروه دسترسی داشته و آن ها را در گروه استیکرهای واتس اپ بیابید.

اضافه شدن استیکر به واتس اپ
اضافه شدن استیکر به واتس اپ

اگر شما یک استیکر دانلود شده را نمی خواهید، می توانید آن را به طور مستقیم از برگه ی استیکرهای من در فروشگاه استیکر واتس اپ حذف کنید. شما همین طور می توانید بسته های استیکرهای دانلود شده را با نگه داشتن دکمه ی موجود در گوشه ی سمت راست بسته استیکرها، تغییر دهید.

لازم به ذکر است که WhatsApp به شما اجازه می دهد برچسب های خود را نه فقط بر روی گوشی های هوشمند خود، بلکه در WhatsApp Web در اختیار داشته باشید. تنها لازم است که از مرورگر خود به WhatsApp Web دسترسی داشته باشید، تا از برچسب هایی که در WhatsApp شما موجود است، استفاده کنید.

اگر استیکرها در نسخه ی WhatsApp Web نیامدند، می باید کش را در مرورگر پاک کرده و سپس صفحه ی وب واتس اپ را دوباره راه اندازی کنید.

بسیار خب، حالا با چند ضربه ی ساده استیکرهای واتس اپ را برای دوستان و مخاطبان خود ارسال نمایید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...