تله پاتی چیست و چطور می توان این توانایی را به دست آورد؟

قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن
قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن

ارتباط بین ذهن افراد! این چیزی ست که تله پاتی نام دارد و یکی از قدرت های مغز انسان به شمار می رود. این واژه ریشه ی یونانی داشته و در لغت این زبان معنای اتفاق در دوردست را می دهد. تله پاتی به معنای برقراری ارتباط مستقیم بین ذهن افراد است. شرط اصلی تله پاتی عدم به کار گیری هیچ ابزاری به جز ذهن و فکر است.

این ارتباط روانی شامل اندیشه ها، ایده ها، احساسات و تصاویر ذهنی است. توصیفات تله پاتی در نوشته ها و علم شفاهی بارها و بارها یافته شده است. جالب است بدانید که در جوامعی مانند استرالیا تله پاتی به عنوان یک واقعیت ذهنی پذیرفته شده است.

تله پاتی بارها و بارها به طور فزاینده ای در پژوهش های روانشناختی مورد مطالعه قرار گرفته است.

برای درک بهتر تله پاتی به مثال هایی از این توانایی توجه می کنیم. به طور نمونه شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که به چیزی فکر کرده و شخص دیگری آن را به زبان می آورد. یا چیزی که در فکر دیگری ست را همزمان با وی به زبان بیاورید.

همین طور زمانی که ذهنتان به شما گواهی از چیزی بد یا خوب می دهد، در حالی که واقعا آن اتفاق روی داده و بعدا از نسبت به آن آگاهی پیدا می کنید.

قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن
قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن

از شاخصه های تله پاتی می توان به نبودن هیچ محدودیتی در مسافت بین دو فرد اشاره کرد. این قدرت ارتباط بین دو ذهن می تواند تنها به رد و بدل شدن افکار محدود شود یا تصاویر ذهنی را نیز پوشش دهد. ممکن است فقط یک حس دلشوره را بتوان از ذهنی به ذهن دیگر منتقل کرد و یا احساس اندوه و هر احساس دیگری را در تله پاتی رد و بدل کنیم.

اگر چه احتمال بشر از قرن ها پیش با این پدیده همراه بوده است و آن را به عنوان یک استعداد ذاتی در بین نوع خود راه داده است، اما برای نخستین بار در سال ۱۸۸۲، فردریک فرانسوی با تعریف واژه ی تله پاتی این مفهوم ذهنی را به دایره واژگان جهانی اضافه کرد.

آیا تله پاتی اکتسابی ست؟

اگر این قدرت ذهنی را بشناسید، حتما برای به دست آوردن آن مشتاق می شوید. اما از خود می پرسیم، آیا تله پاتی و قدرت برقراری ارتباط میان دو ذهن اکتسابی است و می توان آن را به دست آورد، یا این که چنین قدرتی را حین تولد با وراثت همراه داریم؟

محققان پاسخ می دهند که تله پاتی قدرتی ست که هم می تواند بر ذهن افراد به صورت ناخودآگاه سوار بوده و بدون داشتن پیش آگاهی، چنین قدرتی داشته باشند و هم این که قابل کسب می باشد.

اما هر آن قدر که افراد دارای قدرت ذاتی تله پاتی از این نیرو بدون اراده ی خویش استفاده می کنند، برای به دست آوردن آن اراده ی قوی و ممارست طولانی نیاز است.

تغییرات فیزیکی همراه با تله پاتی

زمانی که تله پاتی بین دو فرد انجام می شود، فرستنده و گیرنده هر دو تغییرات فیزیکی را نیز تجربه می کنند. این تغییرات فیزیکی ممکن است آن قدرها محسوس نباشد که خود فرد نسبت به آن ها آگاهی داشته باشد، اما مشاهدات چنین چیزهایی را ثابت کرده اند. طبق نتایج تحقیقات صورت گرفته، فردی که از ذهن خود، افکار یا احساساتی را به سمت ذهن دیگر ساطع می کند، گردش خون سریع تری داشته و حجم خون در رگ های منتهی به مغز وی افزایش می یابد. فرد گیرنده یعنی شخصی که پیام ذهنی را دریافت کرده نیز تغییرات مغزی (البته گذرا) از خود نشان می دهد.

قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن
قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن

اما سوال بزرگ که همه ی ما همیشه در وسوسه ی آن بوده ایم:

چطور می توانیم تله پاتی داشته باشیم؟

این چیزی ست که باید آن را بیشتر از یک طلسم جادویی یا آرزو بدانیم. شما باید یاد بگیرید که چگونه یک ارتباط واقعی با دیگران ایجاد کنید و این با تنظیم ذهنیت خودتان شروع می شود.

در اینجا مراحلی که می تواند به یک فرد معمولی کمک نماید تا خود را به قدرت تله پاتی مجهز کند، اشاره ای می کنیم.

راز اول: در این روند ایمان داشته باشید

هر دو طرف یعنی فرد فرستنده و گیرنده باید به تله پاتی اعتقاد داشته باشند. ذهن های شکاک می توانند به انرژی های ظریف و فرآیند فکر که ستون های اصلی تله پاتی هستند، آسیب برسانند.

راز دوم: صبور باشید

به یاد داشته باشید که این یک علم دقیق نیست و چیزی نیست که بتوانیم خط کشی درستی برای آن داشته باشیم. به خاطر بسپارید که این کار نیاز به تمرینات کامل و مستمر دارد. برای رسیدن به قدرت کامل نیاز دارید تا مدت های طولانی بر ذهن خود تمرکز داشته و این توانایی را تمرین کنید.

راز سوم: شریک درستی انتخاب کنید

اطمینان حاصل کنید شخصی که شما انتخاب می کنید برای کمک به این تمرین و آزمایشات کاملا آمادگی داشته باشد و به اندازه ی خود شما مشتاق باشد.

بهتر است این شخص از نزدیکان شما بوده و علایق و خاطرات مشابهی با یکدیگر داشته باشید. داشتن روابط احساسی نزدیک و تعلقات خاطری می تواند قدرت ارتباط را بهبود ببخشد.

قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن
قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن

راز چهارم: درک نقش ها

دو نقش در تله پاتی وجود دارد: فرستنده و گیرنده. باید تصمیم بگیرید که چه کسی نقش فرستنده را بازی کرده و چه کسی گیرنده باشد. گیرنده نیاز دارد تا ذهن خود را برای دریافت پیام در آرامش نگاه دارد و فرستنده باید توجه و تمرکز دقیقی بر ارسال پیام به خرج دهد.

راز پنجم: آمادگی ذهن، بدن و روح

کلید اولیه این راه شروع کردن با جلسات مدیتیشن است. ابتدا مطمئن شوید که چیزی یا کسی آرامش و تمرکز ذهن شما را مختلف نمی سازد. به یکدیگر متصل شوید و به مراقبه عمیق بپردازید؛ جایی که هر دو بر ایجاد اتصال تمرکز نمایید. باید افکار دیگر خود را فیلتر کرده و آماده ی ارسال / دریافت پیام باشید.

راز ششم: انتخاب پیام

پیامی که برای انتقال آن انتخاب می کنید باید ساده باشد. یک تصویر یا احساس برای شروع کافی است. شما حتی ممکن است بخواهید یک کلمه را انتخاب نمایید. سپس در مراحل بعدی می توانید پیام های پیچیده تر را با تمرینات خود تقویت کنید.

تقلب نکنید! به هیچ وجه در مسیر یادگیری و رسیدن به قدرت تله پاتی تقلب نکنید. این ذهن شما را به سمت تحلیل برده و تمام معادلات را برهم می ریزد. به عنوان مثال به موضوع اشاره ای نداشته و یا پیش از تمرین آن کلمه را به نحوی به کار نبرید.

قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن
قدرت تله پاتی و نحوه ی اکتساب آن

راز هفتم: فرآیند را به بحث بگذارید

به این مورد توجه داشته باشید. شما ممکن است نام یک گل را در ذهن آورده و آن را یا تصویر آن را به ذهن گیرنده بفرستید. او ممکن است این را دریافت نکرده باشد، اما تصویر یک باغ یا جایی سرسبز را در ذهن آورده باشد. این یعنی یک موفقیت جزئی! یعنی توانسته اید ارتباط ذهنی را حتی به شکل ناکامل برقرار کنید.

راز هشتم: تمرین و تکرار

با وجود این که احتمالا برای یادگیری تله پاتی بسیار مشتاق هستید، اما سعی نکنید خود را در این راه از بین ببرید و مرتبا در حال تمرین باشید. بلکه باید جلسات خود را کوتاه نگاه داشته و بیش از بیست دقیقه در یک روز تمرین نکنید. خسته کردن ذهن و فشار زیاد موفقیت را از شما دور می کند.

راز نهم: تجربه و پیچیدگی

همان طور که در حال پیشرفت هستید، که امیدواریم این طور باشد؛ از روش های سرگرم کننده و در عین حال پیچیده تری بهره مند شوید. به طور مثال گیرنده را به اتاقی دیگر فرستاده و دیگر در چشم های وی نگاه نکنید. به جز این می توانید از موسیقی، جمله ها و یا افکاری خاص برای ارسال استفاده نمایید. شما ممکن است آن قدر پیشرفته شوید که بخواهید رویاهای خود را به گیرنده ارسال کنید و شرایطی به راستی هیجان انگیز بیافرینید.

با این همه باید واقعیتی را بپذیریم که توانایی تله پاتی به صورت ذاتی در بعضی افراد نهادینه شده است و برخی دیگر قادر به کسب آن نیستند. اما این چیزی ست که با تمرین و صبوری می توانید در مورد خود کشف کنید!

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...