سخت ترین تمرینات نظامی در جهان کدامند؟

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرینات نظامی شامل دوره های متفاوتی می شود که در هر یک بخشی از قوای ارتشی افراد تقویت می گردد. اما در برخی از نقاط جهان و در میان بعضی از ارتش های دنیا، تمرینات نظامی به شکلی باورنکردنی سخت و دشوار می نماید. سخت ترین تمرینات نظامی جهان، مواردی حیرت انگیز، عجیب و دور از تصور را به نمایش درمی آورد.

در زیر نگاهی به تعدادی از این تمرینات نظامی که معمولا به طور منحصر به فرد در ارتش های برخی از کشورها رایج است، می اندازیم:

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرین در دمای منفی ۲۲ درجه سانتی گراد: ارتش کره جنوبی

بخشی از ارتش کره جنوبی آمادگی خود را در دمای منفی ۲۲ درجه تمرین کرده و در چنین شرایط آب و هوایی به تمرینات نظامی می پردازد.

تمرینات در شرایط آب و هوایی سخت و منجمد شامل؛ عملیات رزمی، پیاده روی های بی وقفه و مانورهای مسلحانه و … می شود.

حتی در بخشی از این تمرینات، نیروهای ارتش کره جنوبی بدون داشتن بالاپوش عملیات را انجام داده و پوست بدن آن ها تماس مستقیم با برف و یخ دارد.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرینات رزمی و دفاعی در گل و لای: ارتش چین

نیروهای ارتش چین و به خصوص نیروهایی که قرار است به پلیس کشور بپیوندند؛ بخشی از تمرینات خود را در گل و لای با عمق زیاد انجام می دهند. استقامت و سرعت چیزی ست که در تمرینات پلیس چین در گل و لای دنبال می شود. آن ها می باید علی رغم قدرت بازدارندگی گل و لای و لجنزار، قادر به حفظ سرعت عمل خود بوده و بسیار سریع واکنش داشته باشند.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرینات نظامی خزیدن روی سنگ های تیز: ارتش تایوان

در قسمتی از تمرینات نظامی ارتش تایوان، سربازها باید مسافتی بیش از ۵۰ متر را از روی سنگ های تیز و برنده به شکل سینه خیز پیش بروند. این سینه خیز نیز بدون بالاپوش انجام شده و هر آن قدر هم که جراحات وارد آمده سخت و آزاردهنده باشد، سربازان اجازه متوقف کردن عملیات را ندارند.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرین نظامی در شکل عبور از سیم خاردار آتشین: ارتش چین

سربازان ارتش چین برای بالا بردن استقامت و حضور در عملیات همراه با آتش و دود، باید مسیری را به شکل سینه خیز، از خلال سیم خاردارهای آتشین طی کنند. ارتفاع این سیم خاردارها به اندازه ای پایین بوده که سرباز حین سینه خیز رفتن، از نزدیک ترین فاصله با آتش عبور می کند و بعضی اوقات با کمی بی دقتی، احتمال برخورد و تماس با آتش نیز وجود خواهد داشت.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرینات نظامی پریدن از ارتفاع: ارتش آمریکا

ارتش آمریکا از سخت ترین تمرینات نظامی جهان را داراست. در بخشی از این تمرینات سربازان می باید از هلی کوپتری که در حال پرواز است، پایین بپرند. این سربازان پس از وارد شدن به این تمرین نظامی، راه بازگشتی نداشته و در صورتی که خود قادر به پریدن نباشند، به شکلی به سمت بیرون هلی کوپتر پرتاب می شوند.

جالب است بدانید که در این عملیات، معمولا سگ های نظامی را نیز به همان سبک تمرینی آورده و همراه با سربازان از هلی کوپتر بیرون می اندازند. البته چتر نجات به هر دوی سرباز و سگ نظامی وصل بوده و آن ها با امنیت روی زمین فرود خواهند آمد.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرین نظامی در شرایط جنگلی : ارتش آمریکا

یکی دیگر از تمریناتی که ارتش آمریکا برای سربازان خود در نظر گرفته است، دوام و مقاومت در شرایط سخت جنگلی است. در این عملیات سربازان باید مسافت های طولانی پیاده روی بی وقفه را پشت سرگذاشته و چیزی برای خوردن به آن ها داده نمی شود. سپس تنها چیزی که برای خوردن به این سربازان آمریکایی داده می شود، خون مار کبری خواهد بود.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرین نظامی تحمل حبس نفس زیر آب: ارتش چین

به نظر می رسد که ارتش چین توانسته خلاقیت بیشتری نسبت به دیگر کشورها در تمرینات نظامی خود داشته باشد. سربازان این ارتش برای تمرین تحمل حبس نفس زیر آب، باید برای زمانی بسیار طولانی تر از تحمل واقعی انسان، سر خود را زیر آب نگاه داشته و تمرین استقامت نمایند.

این تمرین رفته رفته، قدرت تنفس سربازان چینی را زیاد کرده و به آن ها امکان می دهد تا مدت زمان بیشتری نفس خود را حبس کرده و به زنده ماندن ادامه دهند.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

تمرینات نظامی شکستن سنگ و آجر: ارتش کره شمالی

اما وحشیانه ترین و سخت ترین تمرینات نظامی جهان را در ارتش کره شمالی می بینیم. در تمرینات این ارتش سربازان باید با ضربه دست خود چهار یا پنج بلوک آجری را بشکنند. سپس آن ها را به پشت خوابانده و تخته سنگی بزرگ روی سینه شان قرار می دهند. شخص دیگری با یک پتک این تخته سنگ را خرد کرده و سربازی که زیر آن خوابیده، مجبور به تحمل ضربه خواهد بود.

همین طور در تمرینات نظامی سربازان کره شمالی می بینیم که سربازان را روی صفحه ای از میخ خوابانده و روی شکم آن ها تخته سنگ قرار می دهند. (البته این تمرینات بیشتر به شکنجه کردن شبیه است تا کسب قوای نظامی!)

نمونه های شکستن سنگ و آجر روی بدن یا سر سربازان و یا خرد کردن چندین بلوک سیمانی و آجری با ضربه ی سر و مانند آن ها، در تمرینات نظامی ارتش کره شمالی به وفور دیده می شود.

سخت ترین تمرینات نظامی جهان

فرماندهان با پرتاب قلوه سنگ به سمت سربازانی که در حال آموزش دیدن هستند و یا ضربات پتک به عضله شکم آن ها، قوای جسمی سربازان ارتش کره شمالی را افزایش داده و سطح تحملشان را بالا می برند.

به نظر می رسد که کره شمالی علاوه بر اخبار دردناک و بعضا وحشتناکی که از سبک زندگی مردمش می شنویم، در زمینه سخت ترین تمرینات نظامی جهان نیز رکورد دار است. رهبر کره شمالی این تمرینات نظامی را به عنوان بخشی از افتخارات ملی خود، منتشر ساخته است.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...