قدرت های انسان ، مخلوقی که هنوز آن را به خوبی نمی شناسیم- بخش اول

قدرت های انسان و توانایی های او
قدرت های انسان و توانایی های او

آیا از قدرت های انسان آگاه هستید؟ ایده تبدیل شدن به انسانی فوق العاده یا ابرانسان، بشر را در ادوار مختلف به خود مجذوب ساخته است. امپراطورهای دوران گذشته به دنبال اکسیرهای جاودانگی بوده اند. همین طور راهبان شائولین هزاران سال پیش توانایی های عجیب را در بدن خود فعال می ساختند.

راهبان تبتی چندین دهه است که برای کنترل اعضای بدن خود از روش های تمرکزی استفاده می کنند و سفرهای عرفانی را تجربه می نمایند.

قدرت های انسان و توانایی های او
قدرت های انسان و توانایی های او

اما به راستی بدن انسان چه قدرت هایی بالقوه ای را در خود جای داده است که از آن ها بی خبر مانده ایم؟

قدرت های انسان که شاید از آن ها بی خبر باشید

پیش بینی آب و هوا

عجیب است، اما اگر قدرت های بدن خود را بشناسید؛ درخواهید یافت که شما قادر به پیش بینی آب و هوا بدون استفاده از هیچ ابزاری هستید. اگر مفاصل خود را سخت و یا در حال خارش و دردناک می یابید؛ آب و هوای طوفانی در پیش است. این به خرافه یا چیزی شبیه به آن مربوط نیست؛ بلکه کاهش فشار اتمسفر موجب کاهش فشار مایع مفصلی شده و چنین حالتی را به وجود می آورد.

قوای قلب بدن انسان

شاید به نظر بی حال و کم انرژی هستید، اما لازم است بدانید که روزانه قلب انسان به اندازه ی راندن یک کامیون تا مسافت ۲۰ مایل را برایتان ایجاد می کند. جالب تر از آن هم این که در طول عمر، قلب شما انرژی کافی برای رانندگی همین کامیون تا رسیدن به ماه و برگشتن به زمین را فراهم می سازد.

قدرت بینی انسان

نمی توانیم مشام خود را با سگ ها برابر بدانیم، اما بینی انسان قادر است تا ۵۰ هزار عطر منحصر به فرد را تشخیص داده و به خاطر بسپارد. این قابلیت همین طور می تواند با احساسات تداخل پیدا کرده و هر بویی با یادآوری احساسی همراه شود. به واقع بینی انسان در ارتباط مستقیم با مغز بوده و به بخش احساسات مرتبط می باشد.

قدرت های انسان و توانایی های او
قدرت های انسان و توانایی های او

حس ششم انسان

علاوه بر پنج حس اصلی انسان، ما دارای یک حس ششم از قدرت های انسان نیز هستیم. این در واقع یک متاآنالیز است که دانش مغز انسان را در مورد آن چه که عضلات و بدن می توانند احساس کرده، ببینند یا لمس کنند؛ با نوعی پیش آگاهی همراه می سازد.

تغییر ضربان قلب با گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی یکی از لذت بخش ترین و روحانی ترین اعمالی ست که بشر به آن مبادرت می ورزد. موسیقی از دوران قدیم در زندگی انسان به اشکال مختلف حضور داشته است. این حقیقت که ضربان قلب خود را با ریتم موسیقی هماهنگ می سازد، به میزان بیشتری عجین بودن انسان و بال های موسیقی را ثابت می کند.

ضربان قلب انسان با ریتم موسیقی تغییر کرده و به نوعی با موسیقی همگام پیش می رود. تصورش را بکنید که این مورد از قدرت های انسان چه فرصت هایی را می تواند خلق کرده و چطور می توانیم عملکرد قلب را با موسیقی تحت تاثیر قرار دهیم.

تغییر ضربان قلب با گوش دادن به موسیقی
تغییر ضربان قلب با گوش دادن به موسیقی

تولید برق توسط مغز

توانایی های مغز، بزرگترین حوزه در قدرت های انسان به شمار می روند. شاید ندانید اما مغز شما پس از بیدار شدن، به اندازه ای برق تولید می کند که با آن می توان یک لامپ را روشن کرد.
این قدرت مغز پس از بیدار شدن را احتمالا در توانایی خود در ساعات اولیه صبح، برای یادگیری مسائل سخت و یا آنالیز موضوعات پیچیده تر، احساس کرده اید.

استخوان هایی قوی تر از فولاد

چه کسی گفته است که استخوان های انسان شکننده و آسیب پذیر هستند؟ انسان استخوان هایی قوی تر از فولاد دارد. یک اینچ استخوان انسان می تواند وزنی معادل ۱۹.۰۰۰ پوند را حمل کند. این چیزی ست که در برخی انسان ها با توانایی های عجیب دیده ایم. در واقع این انسان ها توانایی های عجیب ندارند، بلکه بخشی از توانایی های طبیعی انسانی را در خود پرورش داده و آن ها را بروز داده اند.

جالب است بدانید که با وجود این واقعیت که استخوان های انسان از فولاد قوی تر هستند، اما ۳۱ درصد از آن ها از آب تشکیل شده است.

چشم انسان، دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی

اگر چشم انسان را می توانستیم دوربینی دیجیتالی تصور کنیم، باید آن را محصولی ۵۷۶ مگاپیکسلی معرفی می کردیم. تصورش را بکنید که این مورد از قدرت های انسان و چنین محصولی چه قیمت گزافی می توانست داشته باشد.

علاوه بر این کارشناسان تخمین می زنند که چشم انسان می تواند ۱۰ میلیون رنگ مختلف را تشخیص دهد. در حال حاضر ما چه تعداد رنگ می شناسیم؟

چشم انسان، دوربین 576 مگاپیکسلی
چشم انسان، دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی

ظرفیت حافظه انسان

حافظه انسان در طول عمر خود می تواند به اندازه ی ۱ میلیون بیلیون بیت جداگانه از اطلاعات را در خود ذخیره کرده و به یاد بیاورد.

رشد مغز انسان تا ۴۰ سالگی

مغز انسان به ویژه قشری که در پیشانی قرار دارد و مهارت های اجتماعی و درک انسانی را کنترل می سازد، تا ۴۰ سالگی همچنان در حال رشد است.

به همین دلیل شما قدرت آن را دارید که حتی در این سن مهارت های اجتماعی خود را تغییر داده و توانایی های رفتاری تان را بهبود و ارتقا بخشید.

رشد مغز انسان تا 40 سالگی
رشد مغز انسان تا ۴۰ سالگی

کمک جنین برای ترمیم آسیب دیدگی مادر

در دوران بارداری یک زن، در صورتی که مادر آسیبی ببیند، جنین در رحم سلول های بنیادی را برای ترمیم اندام آسیب دیده می فرستد.

این نکته ی جالب را نیز ذکر کنیم که اگر چه توقع داریم هر دوره از بارداری ۹ ماه به طول بیانجامد، اما طولانی ترین بارداری ثبت شده برای انسان، ۳۷۵ روز یا ۱۲.۵ ماه است!

تغییر ساعت خواب به کمک زانو

اگر چه بشر به صورت طبیعی عادت دارد که با تابیده شدن نور خورشید از خواب برخاسته و در هنگام تاریکی شب به خواب رود؛ اما امکان تغییر این الگو به صورت طبیعی در بدن وجود دارد.

با تابیدن نور در پشت زانوی خود می توانید ساعات خواب مغز و بدن را از ریتم شبانه روزی فعلی خود خارج کنید. تابیده شدن نور در پشت زانو، به مانند طلوع خورشید؛ ساعت بیدار باش بوده و روز شما را آغاز خواهد کرد.

زنده ماندن ۲ ماه بدون غذا

هر انسان می تواند بدون غذا تا ۲ ماه زنده بماند. البته این در صورتی است که آب به بدن برسد. (توصیه می کنیم که هرگز این فرمول را در مورد خود امتحان نکرده و تنها از این قابلیت مطلع باشید!)

زنده ماندن 2 ماه بدون غذا
زنده ماندن ۲ ماه بدون غذا

این مطلب ادامه دارد…

 

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...