گریه های بی دلیل نوزاد و راهی برای آرام کردن او!

آیا راهی برای گریه های بی دلیل نوزاد خود پیدا نمی کنید؟ فکر می کنید واقعاً این گریه ها بی دلیل است؟ آیا در این هنگام، همه موارد را بررسی کرده اید؟ با آراد موبایل همراه باشید.

گرسنگی، تب، تمیز بودن پوشک و همه موارد دیگر که ممکن است دلیل گریه او باشد را بررسی کرده اید؟ اگر هیچ یک از این ها دلیل گریه بی امان او نیست، پس چرا گریه می کند؟؟؟ نوزادان برای خودشان دلایل خوبی دارند. اما حتی باهوش ترین والدین هم نمی توانند ذهن نوزادشان را بخوانند. ما در این مطلب چند موردی که باید در این زمان انجام دهید را آورده ایم، با ما همراه باشید.

چیزی برای مکیدن

مکیدن می تواند ضربان قلب او را منظم کند، شکمش را آرام کند و اندام هایش را سست و آرام کند. دادن یک پستونک به نوزاد می تواند کمی از گریه های بی امان او را کم تر کند.

قنداق کردن

زمانی که جنین در رحم مادر در حال شکل گرفتن است به این مکان گرم و ایمن عادت می کند. تداعی این مکان برای او مطمئنا برایش دوست داشتنی خواهد بود. برای ایجاد این حس در نوزاد دلبندتان او را با یک پتو قنداق کنید و سپس او را طوری که سرش روی شانه تان باشد بغل کنید.
برخی از نوزادان دوست دارند در حالی که قنداق هستند، پستونک بمکند و یا به صورت ریتمیک در آغوش حرکت داده شوند.

موسیقی و ریتم

برای ساکت کردن او پخش کردن یک موسیقی آرام را امتحان کنید و یا لالایی بخوانید. انواع مختلف موسیقی را امتحان کنید تا ببینید فرزندتان به کدام یک واکنش نشان می دهد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید بعضی از نوزادان با صدای جاروبرقی آرام می شوند. این به این علت است که این صدا مانند صداهای داخل رحم است.
یکی از والدین در این زمینه می گوید: “ما بهترین راه برای آرام کردن فرزندمان را پیدا کردیم. پس از پخش حدود دو آهنگ او آرام می گیرد و حتی گاهی به خواب می رود.”

هوای تازه

بعضی اوقات نوزادان با قرار گرفتن در معرض هوای آزاد آرام می شوند. خیلی جالب است! کودکی که تا چند دقیقه پیش در حال گریه بود در فضای آزاد خارج از خانه آرام می شود.
اگر این مورد برای نوزاد شما کار می کند و او با این روش آرام می شود سعی کنید این لحظه را دوست داشتنی تر کنید: به اطراف نگاه کنید، به آسمان نگاه کنید، و در این حال با نوزادتان صحبت کنید.

آب ‌گرم

همانند هوای تازه، آب گرم می ‌تواند آرامش را به او برگرداند و جلوی اشک‌ های او را بگیرد. کودکتان را در حالی که در آغوشتان است زیر دوش ملایم آب گرم بگیرید. دو حالت دارد، یا گریه اش شدیدتر می شود و یا آرام می شود. اگر آرام شد و گریه اش قطع شد یعنی به این روش علاقمند است.

حرکت

اکثر نوزادان عاشق این هستند که در آغوششان بگیرید و حرکتشان دهید. نیاز نیست حتما این کار را با در آغوش گرفتن او انجام دهید، برای این کار می توانید از گهواره، صندلی فنری و یا تاب انجام دهید.

ماساژ

بیشتر نوزادان عاشق ماساژ هستند و لمس شدن را دوست دارند. بنابراین ماساژ ممکن است تنها چیزی باشد که او را آرام کند. در مورد دانستن حرکات کامل نگران نباشید.  تا زمانی که حرکات ما آرام و آهسته باشند ، آن‌ها باید آرامش خود را به همراه داشته باشند.

نوزاد گریانی که به راحتی آرام نمی شود، به والدین فشار زیادی وارد می کند. خوشبختانه هرچه نوزاد شما بزرگ تر می شود، او بهتر می تواند خودش را ارام کند و بسیاری از این گریه ها تمام می شوند. در مورد مراقبت از فرزندتان احساس گناه نکنید. این شما را تبدیل به پدر و مادری صبور و دوست داشتنی تر خواهد کرد.

به خودتان یادآوری کنید که گریه کردن به خودی خود باعث آسیب زدن به نوزادتان نمی‌ شود. با خودتان تکرار کنید: بچه من از این مرحله بزرگ‌ تر خواهد شد.”

فاطمه زاهدی
مهندسی نرم افزار خوندم، اما حیطه کاریم هیچ ربطی به رشته‌م نداره. طراح هستم و به شدت عاشق فوتوشاپ و ایلاستریتور. عکاسی و عکاس بودن حسرت همیشگی زندگیمه، خدا رو چه دیدی شایدم یه روز تونستم بهش برسم:) نویسندگی و تولید محتوا چیزیه که به معنای واقعی روحمو ارضا میکنه. سال 91 اولین تجربه کاری تولید محتوا رو شروع کردم و الان شش ساله مداوم ادامه‌ش دادم و برای سایت‌های مطرح زیادی نوشتم.