پتنت گوشی تاشوی شیائومی شباهت زیادی به Mate X دارد

شیائومی
شیائومی

در روز گذشته یک پتنت جدید که متعلق به گوشی تاشوی جدید شرکت شیائومی بود، توسط CNIPA به انتشار رسید که طراحی یک گوشی هوشمند جدید از این شرکت را نشان می‌داد که در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی طراحی شده بود.

در طی چند وقت اخیر ما تعداد زیادی پتنت جدید برای گوشی‌های هوشمند مختلف دیده‌ایم که در غالب فرم‌های مختلف خودشان را نشان داده‌اند که شامل گوشی‌های تاشو و یا حتی چرخان نیز می‌شدند. البته، همیشه این نکته را هم باید به خوبی به خاطر داشته باشید که فقط به خاطر این که OEM بر اساس طراحی‌های انتزاعی و مفهومی، یک پتنت جدید طراحی می‌کند، به این معنی نیست که دستگاه مورد نظر قطعا وارد فاز تولید خواهد شد و یا به تولید انبوه خواهد رسید چرا که هزاران هزار پتنت مختلف هر سال عرضه می‌شوند که هیچ وقت به مرحله تولید نمی‌رسند و در فاز یک ایده یا طرح اولیه باقی می‌مانند. اما با این وجود، بدون شک دیدن این دسته از طرح‌های اولیه همیشه برای مردم و کاربران هیجان انگیز و جذاب بوده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از طراحی پتنت گوشی تاشوی شیائومی همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در نگاه اول، ظاهرا به نظر می‌رسد که این گوشی تاشوی جدید از شرکت شیائومی شباهت بسیار زیادی به گوشی هوشمند تاشوی Huawei Mate X دارد. بازسازی و تصویر سازی مجدد این پتنت، مقدار کمی توسط Let’s Go Digital تغییر داده شده است تا کمی بهبود یافته و شسته رفته‌تر به نظر برسد. تصاویر این پتنت دستگاهی را نشان می‌دهند که دارای نمایشگری است که به سمت بیرون تا می‌شود و همچنین دارای یک بار است که به منظور جایگاهی که گوشی را در دست بگیرید، طراحی شده است. نه تنها این قسمت ضخیم‌ترین بخش این گوشی هوشمند به نظر می‌رسد، بلکه این بار، محل قرار گیری دوربین‌های چهارگانه این گوشی هم خواهد بود. در طرح اولیه گوشی تاشوی شیائومی دوربین سلفی اختصاصی خاصی مشاهده نمی‌شود. به همین علت، فکر می‌کنیم که دوربین‌های چهارگانه آن هم حکم دوربین عقب داشته باشند و هم به عنوان دوربین سلفی استفاده شوند.

گوشی هوشمند Huawei Mate X که به نظر می‌رسد ایده‌ی اصلی طراحی گوشی تاشوی شیائومی بوده است، با قیمت حدود ۲۷۰۰ دلار، بسیار گران قیمت است و علاوه بر این، فقط در تعداد کمی از بازارهای سراسر دنیا می‌توان آن را پیدا کرد. در کنار قیمت بسیار زیادی که گوشی هوشمند Huawei Mate X دارد، بدون در اختیار داشتن اپ‌ها و خدمات گوگل عرضه شده است. همین دو فاکتور به تنهایی کافی هستند تا عده بسیار زیادی از مردم در بازار کشورهای غربی از خریدن این گوشی بسیار گران قیمت صرف نظر کنند و بیشتر به خریدن مدل‌های تاشوی دیگری تمایل پیدا کنند که هم دارای اپ‌های گوگل باشند و هم قیمت کم‌تری داشته باشند. در حال حاضر یکی از بهترین گزینه‌ها در بازار گوشی‌های تاشو Samsung Galaxy Fold است که نسل دوم آن هم قرار است در تابستان امسال راهی بازار شود.

اگر این خبر حقیقت داشته باشد و شیائومی قصد عرضه کردن یک گوشی تاشوی جدید به بازار را داشته باشد، می‌توان با قطعیت گفت که قرار است یک رقیب جدید (و احتمالا ارزان قیمت‌تر) برای Huawei Mate X و Samsung Galaxy Fold به وجود بیاید که قطعا دارای خدمات و اپ‌های گوگل نیز خواهد بود. شیائومی تا امروز هنوز هیچ گوشی تاشوی خاصی روانه بازار نکرده است اما بر اساس پتنت جدیدی که از طرح اولیه این دستگاه در اختیارمان قرار داده شده، به احتمال زیاد، قصد انجام دادن این کار را در آینده‌ای نه چندان دور دارد.

بیش از یک سال قبل بود که نشانه‌هایی از گوشی هوشمند تاشوی شیائومی دیده شده بود که توسط Lin Bin، موسس این شرکت، در حال استفاده شدن بود اما همانطور که اشاره شد، این شرکت تا امروز هنوز هیچ گوشی تاشویی عرضه نکرده است. در هر صورت، هنوز باید صبر کنیم و ببینیم که آیا شیائومی در سال ۲۰۲۰ چنین کاری انجام خواهد داد یا خیر. به هر حال، شیائومی در حال کار کردن روی هر چیزی که باشد، قطعا به نظر می‌رسد که به خوبی در حال سبک و سنگین کردن اوضاع است تا به مشکلاتی که سامسونگ با Galaxy Fold مواجه شده بود، دچار نشود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.