چهار مکانی که می‌توان از سگ‌های درمانی سود برد

Therapy Dog
Therapy Dog

سگ‌های درمانی مهربانی و راحتی را ارائه می‌کنند. این سگها در زندگی بسیاری از مردم جایگاهی خاص دارند. حتی بیرون از خانه نیز چنین است. از مدارس و بیمارستان‌ها تا مراکز پرستاری و حتی محل کار، سگ‌های درمانی نقش بسیاری مهمی را در زندگی عمومی ایفا می کنند. در اینجا چهار مکانی را معرفی می کنیم که فواید داشتن سگ‌های درمانی و حیوانات درمانی را نشان می‌دهند. با آراد مگ همراه باشید.

Therapy Dog
Therapy Dog

فواید سگ‌های درمان در مدارس

مطالعات نشان داده‌اند که یکی از بهترین مکان‌ها برای سگ‌های درمانی، مدارس است. چه آن‌ها در کلاس درس یا دبیرستان باشند یا در محوطه دانشگاه، سگ‌های درمان فواید بسیاری برای دانش آموزان معلمان به همراه خواهد داشت. در نتیجه مطالعات نشان می‌دهد که سگ‌ها می‌توانند استرس و اضطراب را کاهش دهند. بسیاری از مدارس برنامه‌های سگ درمانی را به عنوان راهی برای کمک به تمرکز دانش آموزان و برقراری ارتباط بیشتر در کلاس اتخاذ می‌کنند. همچنین نشان‌ داده شده ‌است که سگ‌های درمانی به افزایش حضور در مدرسه کمک می کند. و نتایج یادگیری و انگیزه دانش آموزان را بهبود می‌بخشند. و این امر نوعی درمان به شمار می آید.

Therapy Dog
Therapy Dog

فواید سگ‌های درمان در بیمارستان‌ها

با توجه به مطالعات مبتنی بر چگونگی توانایی سگ ها در کاهش اضطراب و استرس در برخی افراد نباید تعجب کرد که بیمارستان‌ها می‌توانند از حیوانات درمانی بهره‌مند شوند. سگ‌های درمانی می توانند امید، شادی و خوش بینی را برای افراد فراهم کنند. این دستاوردها را می توان در اتاق‌های انتظار و اتاق‌های بیمارستان دید. به دلیل این اثرات مثبت، سگ‌های درمانی در طیف گسترده‌ای از بیمارستان‌ها، بیمارستان‌های روانی گرفته تا بیمارستان های دامپزشکی به خدمت گرفته می شوند. البته، با مسائلی مانند آلرژی، بیمارستان‌ها باید مقررات سختگیرانه تری در مورد نحوه پذیرش سگ‌های درمانی در کادر خود اتخاذ کنند. دستورالعمل‌های ساده ای، از جمله حصول اطمینان از آموزش های خوب و مناسب سگ‌های درمانی و حداقل سن یک سال، می‌توانند به بیمارستان‌ها کمک کنند تا به طور ایمن و کارآمد از سگ‌های درمانی کمک بگیرند.

Therapy Dog
Therapy Dog

فواید سگ‌های درمان در محل کار

در این روزها، یکی از معمول‌ترین مکان‌هایی که سگ‌ها حضور دارند، محل کار است. کارمندان مجاز به آوردن دوستان چهار پای خود هستند. این کار با شعار “سگ خود را به سر کار بیاورید” شکل گرفت. این اقدام به عنوان نوعی درمان به کمک سگ ها قلمداد نمی شود. اما سگ‌های درمانی می بایست دارای مجوز قانونی باشند تا جایی در محل کار داشته باشند. سگ درمانی می‌تواند سطح استرس کارکنان را پایین بیاورد. همچنین آن‌ها می‌توانند عملکرد کارمندان را به هنگام قرار گیری در موقعیت‌های استرس زا، بهبود بخشند و به بالا رفتن روحیه کارمندان کمک کنند.

Therapy Dog
Therapy Dog

فواید سگ‌های درمان در در مراکز توانبخشی و مراقبتی

مکان دیگری که می‌تواند از سگ‌های درمانی به بهترین شکل و با بالاترین میزان کاربری استفاده کند، خانه‌های سالمندان هستند. افراد مسن اثرات التیام بخش و موثر حیوان را دریافت می‌کنند و سبب افزایش عزت‌نفس و روحیه آنان می شود. و حتی احساس تنهایی را نیز کاهش می‌دهد. بیشتر سالمندان از این احساس رنج می برند و همچنین بیماری های احتمالی را سرعت می بخشد. اینجاست که درمان ضرورت پیدا می کند. در عین حال، دیدن یک سگ درمانی فارق از مراقبت های روزانه حیوان، راه خوبی برای دریافت مزایای همنشینی با حیوانات، بدون مسئولیت های اضافه در سنین بالاتر است.

Therapy Dog
Therapy Dog

آوردن حیوانات درمانی به خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، و محل کار تنها چند مورد از مکان‌هایی هستند که یک سگ درمانی می‌تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. اتحادیه ی سگ‌های درمانی یک منبع عالی برای اطلاعات بیشتر در مورد روش‌هایی است که در آن سگ‌های درمانی می‌توانند به نفع جامعه عمل کنند.

شهین غمگسار
مترجم هستم. با واژه‌ها سروکار دارم. و گاهی می نویسم.