نکات طلایی خرید طلا و جواهرات متناسب با رنگ پوست و شخصیت شما!

نکات طلایی خرید طلا و جواهرات

به عنوان یک زن انتخاب و خرید جواهرات به عنوان یک زینت و زیبایی اهمیت بسیاری دارد،اما مهمترین نکته این است که طلا و جواهراتی که انتخاب می کنید شما را زیباتر کند!درواقع این یعنی نوع طلا و جواهری که انتخاب می کنیم با رنگ پوست،چشم و حتی شخصیت شما همخوانی داشته باشد. درسته! نوع جواهرات حتی می توانند تا حدودی بیانگر شخصیت و شغل شما نیز باشند،بنابراین در انتخاب خود باید دقت بیشتری کنید!در آرادمگ نکات طلایی خرید طلا و جواهرات را به شما خواهیم گفت .

نکات انتخاب طلا و جواهرات متناسب با رنگ پوست:

اول تناژ پوست خود را تعیین کنید. دو روش قابل اعتماد برای تعیین تناژ پوست شما وجود دارد. اولین مورد این است که به رنگ رگ های خود نگاه کنید(به رگ مچ دست خود نگاه کنید) و دوم این که با دقت به رنگ پوست خود نگاه کنید و براساس رنگدانه های پوست ،رنگ پوستتان مشخص می شود:

انتخاب طلا و جواهرات متناسب با رنگ پوست

اگر رگ های شما به رنگ آبی باشد ، تن پوست خنک دارید و موهای شما احتمالاً بلوند ، قهوه ای تیره یا سیاه است. همچنین چشمان شما به احتمال زیاد آبی روشن یا قهوه ای است. اگر شما به راحتی دچار آفتاب سوختگی می شوید یا پوست شما لک های تیره دارد  یا با قرار گرفتن در مقابل آفتاب به سرعت قرمز می شود، شما نیز در این گروه قرار می گیرید.

اگر رگ های شما سبز باشد ، شما تن پوست گرم دارید و موهای شما احتمالاً قرمز یا بلوند روشن است. چشمان شما به احتمال زیاد آبی روشن ، سبز یا فندقی روشن است. همچنین اگر به راحتی پوستتان برنزه می شود ،شما دارای تناژ پوستی گرم هستید.

اگر پوست شما فاقد رنگدانه های قهوه ای ، زیتونی یا قرمز باشد ، از یک تناژ پوستی خنثی برخوردار هستید. تن های پوستی خنثی با رده های خنک پوست  مطابقت دارند.

حالا چه طلا جواهراتی با رنگ پوستتان متناسب است؟
  • رنگ پوست خنک با سنگ های قیمتی قرمز ، بنفش و آبی  فوق العاده به نظر می رسد. سنگ های قرمز شامل یاقوت ، گارنت و تورمالین ، سنگ های بنفش شامل آمتیست ، فلوریت و یاقوت کبود و سنگ های آبی شامل یاقوت کبود آبی ، توپاز و آبزیارین هستند.

رنگ  پوست خنک یا سرد نیز با فلزات سفید مطابقت دارد. نمونه هایی از آن می تواند طلا سفید یا نقره باشد.

  • رنگ پوست گرم با رنگ های زرد ، نارنجی و سبز  متناسب به نظر می رسد. سنگهای زرد / طلایی شامل یاقوت کبود زرد  و تخمه های زیرکونیا هستند. سنگ های نارنجی شامل گارنت، اسپرساتیت ، توپاز، امپریال و سنگ ماه است. سنگ های سبز شامل زمرد ، یشم و پریدوت است.

رنگ پوست گرم نیز با فلزات زرد به بهترین وجه مطابقت دارد. نمونه هایی از این طلای زرد یا مس است.

نکته مهم :الماس ها با هر رنگ پوستی خوب به نظر می رسند.

تن پوست خود را با مرواریدهای مناسب هماهنگ کنید :

مرواریدها به طور کلی در سه گروه قرار می گیرند.  البته اکثر مردم فقط با مرواریدهای سفید سنتی آشنا هستند ، اما مرواریدهایی به رنگ رزگلد و مرواریدهای رنگی نقره ای نیز وجود دارد. با دانستن این موضوع می توانید تن پوست خود را با رنگ مناسب مرواریدها مطابقت دهید.

  • رنگ  پوست خنک(سرد) با مرواریدهای سفید سنتی و مرواریدهای رنگی رزگلد تناسب بیشتری دارند.
  • رنگ پوست گرم  با مرواریدهای براق نقره ای بهتر از مرواریدهای سفید مطابقت دارند .

نکات طلایی انتخاب طلا و جواهرات متناسب با سایز و فرم صورت:

اندازه گیری های صورت خود را انجام دهید. این اندازه گیری ها به شما می گوید که صورت شما چه فرمی دارد تا بتوانید چهره خود را با بهترین جواهرات متناسب با آن فرم مطابقت دهید. برای این اندازه گیری ها شما نیاز به یک متر یا هر چیز  انعطاف پذیر و یک کش برای عقب کشیدن موهای خود دارید . و حتی با بادقت نگاه کردن در آیینه یا پرسیدن از افراد می توانید متوجه فرم صورت خود شوید. حالا ببینید که کدام جواهرات زیبایی شما را نمایان تر می کند:

صورت های گرد با جواهراتی متناسب تر است که شکل گردی صورت را جبران می کنند. گردنبندهای بلند که مقداری حالت آویز روی قفسه سینه دارند گزینه های خوبی هستند. گوشواره های بلند و زاویه دار نیز چهره گرد را تکمیل می کنند. شکل های گوشواره مانند مستطیل و ذوزنقه گزینه های خوبی هستند.

صورت های بیضی با همه نوع جواهر متناسب اند. اگر شکل صورتتان بیضی باشد، تقریباً می توانید هر سبکی از گردنبند یا گوشواره را انتخاب کنید و بپوشید. گوشواره های حلقه ای و بزرگ و حتی گوشواره های لوستری مخصوصاً انتخاب های فوق العاده ای می توانند باشند.

صورت های مربعی باید گردنبندهایی با آویز یا پلاک های کوچک بپوشند تا از خط فک زاویه ای دور شوند. آویزهایی با اشکال خمیده گزینه های خوبی هستند و گوشواره های بزرگ حلقه ای یا لوستری شکل چهره را تکمیل می کنند.

صورت های قلبی شکل، با یک پوکر یا گردنبند کوتاه به بهترین شکل به نظر می رسند تا گردی بیشتری را  به چانه باریک  خود اضافه کنند. گوشواره های مثلثی یا مثلثی آویزدار برای صورت های قلبی یک انتخاب شیک خواهند بود.

صورت های الماسی باید گردنبندهای طوقی و حلقه های کوتاه  را برای خود انتخاب کنند.این گردنبند ها چانه باریک  این افراد را پهن تر به نظر می رساند.

انتخاب با توجه به  خصوصیات بدنی

جواهراتی را انتخاب کنید که بدن شما را تعریف کنند. بسته به هدف خود ، می توانید جواهراتی را انتخاب کنید که  بدن شما را تقویت یا ضعف ها را بپوشاند. با استفاده از جواهرات مناسب می توانید قسمت های خاصی از بدن را به خود جلب کنید ، یا نسبت آن را متعادل کنید.

برای جلب توجه به قسمت های بدنی که به آن ها افتخار می کنید ، جواهرات با رنگ های جسورانه و بزرگ را روی آن و یا در نزدیکی آن قسمت های بدن انتخاب کنید

اگر فردی درشت اندام و تپل هستید ، جواهرات بزرگ را انتخاب کنید تا تناسب را رعایت کرده باشید.

مردم ریزه درشت باید قطعات کوچکتر و کم رنگ تری بخرند. جواهرات خود را به اندازه بدنتان تغییر دهید.

جواهرات خود را با رنگ چشم خود مطابقت دهید

برخی از مردم به رنگ چشم خود افتخار می کنند. چشم ها  احتمالا درهای روح ما هستند ، آن ها مطمئناً اولین مکان هایی هستند که مردم هنگام صحبت با ما به آن ها توجه می کنند. منطقی است که شاید بخواهید جواهرات خود را با رنگ چشم تان مطابقت دهید پس به نکات زیر توجه کنید:

  • چشمان آبی با سنگ های قیمتی آبی مانند توپاز آبی و یاقوت کبود  هماهنگی فوق العاده ای دارند. اگر می خواهید رنگ آبی چشم خود  با رنگ جواهراتتان در تضاد باشد ، سنگ های قیمتی یاقوت کبود صورتی یا اسپینل را بپوشید.
  • چشم های قهوه ای با سنگ های قیمتی قرمز مانند گارنت و یاقوت مطابقت دارند و چشم های قهوه ای با سنگ های  آبی تیره مانند یاقوت کبود نیز ترکیب زیبایی را به وجود می آورند.
  • چشم های فندقی با سنگ های قیمتی سبز مانند زمرد و پریدوت به خوبی هماهنگ هستند.
  • چشمان سبز نیز با سنگ های قیمتی سبز مانند یشم و زمرد بسیار عالی به نظر می رسد.

جواهرات خود را با شخصیت خود مطابقت دهید

برخی از افراد ترجیح می دهند جواهرات خود را با چیزی که  در شخصیت آن ها ملموس تر است مطابقت دارشته باشد. اکثر مردم در نهایت این کار را به طور طبیعی و غیرارادی انجام می دهند ، چرا  این کار را با هدف انجام ندهیم؟

افراد جسور در خارج از کشور قالبا تمایل دارند طلا و جواهرات بزرگ مانند گوشواره های حلقه ای بزرگ یا تعداد زیادی دستبند را روی یک دست داشته باشند.

افراد محافظه کار احتمالاً دارای یک سنگ جواهر کوچک یا یک جفت گوشواره هستند ، شاید با یک انگشتر برای مطابقت با آن ها باشد و معمولاً فقطیک قطعه مورد علاقه آنان است.

افراد با اعتماد به نفس و حساس  معمولا تمایل دارند به دنبال جواهرات تک و خاص باشند پرنعمت باشند. چیزی که منحصر به فرد باشد و فقط مختص این افراد باشد.

 

حرف آخر

قبل از خرید سرویس عروس یا خرید طلا و جواهرات به هر مناسبت دیگری بهتر است که این نکات را درنظر بگیرید و نکته های بالا راه هایی هستند تا به شما کمک کنند تا بهترین ها را انتخاب کنید.