آبرسان ها درمقابل مرطوب کننده ها!تفاوت ها و کدام بهتر است؟

آبرسان ها درمقابل مرطوب کننده ها

حتما هنگام عبور از قسمت مراقبت پوست و مو یا قسمت لوازم آرایشی فروشگاه ها و هایپرمارکت ها،اغلب کلمات “آبرسان” و “مرطوب کننده” را بر روی بسیاری از محصولات دیدید.این دو محصول مراقبت پوست در حقیقت یکی نیستند و آبرسان ها درمقابل مرطوب کننده ها هستند.هنگامی که با راهروهای فروشگاه پر از گزینه های بی شمار برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست خود روبرو هستید ، اولین قدم درک تفاوت بین اصطلاحات “هیدراته(آبرسانی)” و “مرطوب کردن” است در آرادمگ می گوییم هر دوی آن ها مورد برای تأمین مواد مغذی پوست برای پوست شما ضروری هستند ، اما دانستن اینکه چه تفاوتی وجود دارد به شما کمک می کند تا تعیین کنید که بهترین محصولات برای نیازهای خاص پوست شما کدام است؟

دلایل خشکی پوست

پوست شما بزرگترین اندام بدن است.ودر تمام بدن ما مایعات وجود دارند،که مانع از کمبود آب بدن می شود.حفظ سلامتی آن برای سلامتی پوست و بدن بسیار حیاتی است و اطمینان حاصل شود که تمام ابزار لازم برای مبارزه با هرگونه آسیب در اثر خشکی ، شرایط پوستی یا آسیب محیطی را در اختیار دارد.

دلایل خشکی پوست

پوست خشک به طور مساوی بر مردان و زنان تأثیر می گذارد – و در افراد مسن یک مسئله بسیار شایع است زیرا مستعد ابتلا به خشکی پوست هستند.با افزایش سن ، پوست ما تمایل به تولید مقادیر کمتری از چربی های طبیعی پوست و روان کننده ها دارد. میزان بخار آب موجود در هوای اطراف که با نام رطوبت نیز شناخته می شود ، یکی دیگر از دلایل خشکی پوست است.

آبرسان ها و مرطوب کننده ها

هم مرطوب کننده ها و هم آبرسان ها برای اطمینان از رطوبت پوست ما کار می کنند.لایه طبیعی چربی پوست ما از آسیب و از بین رفتن آب محافظت می کند ، اما اگر فردی هستید که از پوست خشک و پوسته پوسته رنج می برد ، ممکن است به برخی تقویت کننده های اضافی نیاز داشته باشید – وارد مرطوب کننده ها شوید.

خشکی پوست به معنای پوست شما به اندازه کافی سلول های لیپیدی تولید نمی کند ، بنابراین مرطوب کننده ها می توانند به قفل شدن رطوبت کمک کنند.از طرف دیگر هیدراتورها معمولاً حاوی مواد مرطوب کننده هستند.این کارها برای جذب رطوبت از هوا و اشباع آن از طریق لایه های پوست شما است.

تفاوت بین آبرسان ها و مرطوب کننده ها

آبرسان ها و مرطوب کننده ها هر دو به اهمیت اطمینان از اینکه پوست تمام آب مورد نیاز خود را برای مقابله با خشکی و کمبود آب بدن ، نشانه های زودرس پیری و آسیب های محیطی می بخشد ، تأمین می کنند. با این حال ، این تفاوت بیشتر در نحوه دستیابی به این نتیجه است.

آنا گوانش ، پزشک متخصص پوست و مو می گوید”هیدراتاسیون به مقدار آب درون سلول ها گفته می شود که باعث تورم  بدن می شود ، بنابراین نور را به خوبی منعکس می کند. اگر آب از سلول خارج شود و سلول های بدن دچار کمبود آب شوند ، می توانند شکسته شوند ، که منجر به پوستی بدون پوسته می شود. ”  این بدان معنی است که هنگام استفاده از آبرسان موضعی ، سلول های خود را با آب تغذیه می کنید و توانایی پوست خود را در جذب رطوبت و مواد مغذی بهبود می بخشید.

از طرف دیگر دکتر سایپپورا شاین هاوس ، متخصص پوست و مو توضیح می دهد: مرطوب کننده در مورد به دام انداختن و آب بندی رطوبت برای ساختن سد محافظ پوست ، جلوگیری از ریزش آب و نرم و صاف نگه داشتن پوست است

چگونه تشخیص دهید که به آبرسان،مرطوب کننده یا هر دو نیاز دارید؟

برای دانستن اینکه آیا پوست شما خشک یا دهیدراته است ، توجه به وضعیت پوست شما مهم است. پوست دارای یک لایه طبیعی چربی است که از آسیب دیدن در برابر عوامل خارجی و از بین رفتن آب محافظت می کند. اگر مستعد ابتلا به  خشکی پوست و پوسته پوسته شدن پوست  هستید ، این یک علامت ها می گویند که پوست شما به اندازه کافی سلول های لیپیدی برای ایجاد یک سد محافظتی تولید نمی کند ، و به همین دلیل پوست قادر به قفل کردن رطوبت نیست. و اینجاست که مرطوب کننده ها وارد می شوند.

اگر جنس پوست شما خشک است یا مستعد خشکی است، می توان تصور کرد که پوست شما به تنها چیزی که نیاز دارد یک دوز مناسب مرطوب کننده برای بازگرداندن ظاهر پوسته و درخشش جوانی است. اگرچه این ممکن است در بعضی مواقع صحیح باشد ، همچنین ممکن است که پوست شما در واقع خشک نباشد اما کم آب باشد. و اگر مورد دوم صادق است ، آنگاه آبرسان(هیدراتور) همان چیزی است که شما برای انجام کار نیاز دارید.

کار یک مرطوب کننده کاهش میزان آب تبخیر شده از پوست است تا از بین رفتن آب موجود در سلول های پوست به حداقل برسد.دکتر گوانش می افزاید: آنها در رطوبت قفل شده و مهر و موم می شوند.  مرطوب کردن به ویژه برای پوست هایی که خشک و لایه برداری یا پوسته پوسته شده اند پس از انجام لایه برداری شیمیایی ، با استفاده از Retin A یا در زمستان مفید است.

در همین حال ، اگر با یک چهره کسل کننده و بدون لکه دار مواجه هستید که خطوط ریز و چین و چروک ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، ممکن است پوست شما با کمبود آب بدن روبرو شود. پوست بی آب نشان می دهد که سلول ها از آب جدا شده و گرسنه می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، آن ها چاق و چروک نیستند و به صورت دسته جمعی شکوفا ظاهر می شوند. ” مردم می توانند پوستی مرطوب یا خشک و یا مرطوب یا مرطوب کننده داشته باشند. در حالت ایده آل ، ما می خواهیم سلولهای متورم و هیدراته و متورم شده و دارای رطوبت موضعی در آنها قفل شویم. “

چگونه می توان از مرطوب کننده یا مرطوب کننده مناسب استفاده کرد

نوشیدن مقدار زیادی آب هنوز هم ساده ترین راه برای آبرسانی پوست شما است ، اما افرادی که پوست کم آب دارند ممکن است بخواهند با یک هیدراتور موضعی که به آب وصل شده و جذب سلول ها شود ، مکمل کنند. رقیق کننده های طبیعی به پوست اجازه می دهند تا با گذشت زمان توانایی خود را برای هیدراته شدن بهبود بخشد ، بنابراین به دنبال محصولاتی باشید که حاوی اسید هیالورونیک ، آلوئه ، عسل ، اسیدهای هیدروکسی آلفا و عصاره های دریایی باشند. مواد مرطوب کننده مصنوعی ، گلیسیرین ، اوره و پروپیلن گلیکول برخی از ترکیباتی هستند که می خواهید چشم را برای آن حفظ کنید.

“ترکیبات آبرسان معمولاً برای انواع پوست مناسب هستند. آنها محلول در آب نیستند ، منافذ مسدود نخواهند شد و باید از الکل خالی باشند ، بنابراین آنها به طور فعال خشک نمی شوند و سطح پوست را تحریک نمی کنند. “

در مورد مرطوب کننده ها ، از نظر فرمول و مواد تشکیل دهنده گزینه های متنوعی وجود دارد. دکتر شاین هاوس می گوید: “مرطوب کننده ها می توانند سبک تر و سنگین تر باشند و برای فصول مختلف و انواع مختلف پوست فرموله شوند.” وی ادامه داد: “بهار و گرمای گرم بهار و تابستان ممکن است یک ژل سبک یا لوسیون سبک را بخواهد ، در حالی که هوای خشک ، سرد و باد شدید پاییز / زمستان ممکن است به محصولات سنگین تر با سرامیدها ، روغنها (نارگیل ، بادام) ، کره (کره یا کاکائو) یا دی متیکون احتیاج داشته باشد. ، خاطرنشان می کند. این مواد نه تنها به دلیل اثرات مرطوب کننده و تغذیه کننده آنها بلکه به دلیل توانایی آنها در مقابله با علائم پیری و آسیب های رادیکال آزاد شناخته شده اند.

دکتر گوانچ برای انتخاب نوع مرطوب کننده برای نوع پوست شما مناسب است ، “برای پوست مستعد به آکنه ، یک مرطوب کننده سبک و بدون روغن بهتر ، معمولاً به صورت لوسیون عمل می کند. اینها روغن کمتری دارند و آب بیشتری دارند. برای پوست ترکیبی ، لوسیون یا کرم بسیار خوبی انجام می شود ، در حالی که سرم یا یک کرم نرم کننده تر برای انواع پوست خشک بهتر است. “

برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، باید از هیدراتورها و مرطوب کننده ها صبح ها (قبل از ضد آفتاب) و شب استفاده شود. دکتر گوانش می افزاید: “شما می توانید لوسیون ها یا کرم های مرطوب کننده را بعد از استفاده از هیدراتور خود اعمال کنید تا پوست آن نشود.”

بنابراین تفاوت آبرسان ها و مرطوب کننده ها در چیست؟

اصولاً پوست کم آبی نیاز به هیدراتاسیون دارد.خشکی پوست به روغن و مرطوب کردن نیاز دارد.شناسایی تفاوت در درمان مسئله دقیق بسیار مهم است.

خشکی پوست در مقابل پوست کم آبی

بنابراین ، هیدراتورها پوست کم آب را کاهش می دهد و مرطوب کننده ها به اثرات خشکی پوست کمک می کند.

پوست خشک به عنوان یک نوع پوست طبقه بندی می شود ، به این معنی که ترکیبی از عوامل ژنتیکی ، هورمونی و عوامل محیطی در تولید ناکافی روغنهای طبیعی پوست شما نقش داشته است.

پوست خشک می تواند پوسته پوسته ، خارش کرده و ظاهری کلی کسل کننده ، خشن و بدون لکه دار ایجاد کند.

از طرف دیگر پوست کم آبی در اثر کمبود آب ایجاد می شود.

روغن نیست ، مانند پوست خشک.

بنابراین ، بله ، این بدان معناست که حتی انواع پوستی روغنی نیز می توانند از کمبود آب بدن رنج ببرند.

هنگامی که محتوای آب پوست شما کاهش می یابد ، نتایج آن در پوست شما قابل مشاهده می شود و باعث می شود که این ماده از حالت الاستیسیته و کمتری برخوردار باشد.

طبق گفته روزنامه پزشکی Daily² ، تقریباً ۷۵ درصد از جمعیت آمریکا از ۸-۱۰ فنجان آب توصیه شده کمتر می شوند.

این بدان معناست که اکثر مردم ایالات متحده در حالت کم آبی عمل می کنند.

بنابراین به طور طبیعی ، این اثر مخربی بر بدن و پوست شما دارد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

ما همیشه نمی توانیم محیطی را که در معرض آن قرار داریم کنترل کنیم ، بنابراین مهم است که بدانیم چه چیزهایی می توانیم در جهت بهبود کیفیت پوست خشک یا کم آب از دست خودمان برداریم.

اول ، نوشیدن مقدار زیادی آب یک ضرورت مطلق است.

مهم نیست نوع و وضعیت پوست شما ، هیچ چیز بدی از نوشیدن مقدار مناسب آب حاصل نمی شود.

برخی از حقایق جالب در مورد آب و سلامتی ما:

۶۰٪ بدن انسان بالغ از آب تشکیل شده است

مغز و قلب از ۷۳٪ آب تشکیل شده است

ریه ها حاوی ۸۳٪ آب هستند

پوست حاوی ۶۴٪

اگر احساس می کنید که پوست شما دچار کمبود آب است ، توصیه می کنم آبرسان حاوی اسید هیالورونیک انتخاب کنید.

این ماده طبیعی و حیاتی است که به شما در حفظ و مرطوب نگه داشتن و جوانی پوست کمک می کند.

این ماده برای حفظ ثبات ، محافظت و بازسازی پوست در هنگام نگه داشتن مقدار قابل توجهی از رطوبت کار می کند.

این باعث می شود پوست شما پر جنب و جوش ، چاق و محکم باشد.

وقتی صحبت از مرطوب کننده ها می شود ، من کرم هایی را که حاوی روغن های طبیعی ، عصاره های میوه هستند (ویتامین C بزرگ است) ، کره کره یا کاکائو یا حتی موم زنبور عسل را به شما پیشنهاد می کنم تا به پوست شما قفل شود و رطوبت را حفظ کند.

یک ماده مرطوب کننده طبیعی مانند آلوئه یا عسل در حال برنده شدن از ترکیباتی هستند که ضمن مرطوب کردن پوست ، پوست شما را تغذیه می کنند.

روغنهای طبیعی به مبارزه با علائم پیری نیز کمک می کنند.

گذشته از نوشیدن آب و انتخاب محصولات مناسب ، خوردن میوه ها و سبزیجات غنی از مواد مغذی می تواند به آبرسانی پوست شما کمک کند.

اطمینان حاصل کنید که هر روز از ضد آفتاب با SPF 15 یا ۳۰ استفاده می کنید.

پوست در معرض آفتاب می تواند به راحتی رطوبت خود را از دست داده و پوست شما را خشک ، پوسته پوسته و حتی چروکیده تر جلوه دهد.

استفاده از یک مرطوب کننده و یک هیدراتور نیز مشکلی ندارد!

فقط بخاطر داشته باشید که ابتدا محصولات هیدراته کننده و دوم مرطوب کننده را حتما استفاده کنید.

این روال تضمین می کند که در حین قفل کردن آن ، در طی روز ، هیدراتاسیون و رطوبت لازم را به پوست اضافه کنید.