تصویرسازی مینیاتوری هنرمند مجار شگفت‌زده‌تان می‌کند!

تصویرسازی مینیاتوری
تصویرسازی مینیاتوری

اکثر ما وقتی به زیرسیگاری، کلم بروکلی، دونات یا جعبه لوازم آرایش نگاه می‌کنیم، فقط همین‌ها را می‌بینیم. کاربرد اصلی آنها چشم و ذهنمان را پر می‌کند و تمام. اما پیتر چکواری وقتی به این اجسام نگاه می‌کند، یک دنیای خیالی و تمام و کمال را می‌بیند. و این دنیا را به کمک تصویرسازی مینیاتوری زنده می‌کند. این عکاس و تصویرساز مجارستانی در پروژه جدیدش با نام Tiny Wastelands (سرزمین‌های هرز کوچولو) این دنیاها را با ما به اشتراک گذاشته است.

چکواری در این پروژه، مینیاتور را با اجسام در اندازه واقعی پیونده زده است. از همین پیوند هم برای خلق دنیایی خیالی بهره برده. دنیایی که انسان‌های میکروسکوپی اطراف اجسامی که هر روز استفاده می‌کنیم، مشغول کار و بازی هستند. این هنرمند با تکنیک تصویرسازی، شهر فرنگی جالب و گاها سیاه و بیمارگونه خلق کرده است. بیشتر سوژه‌های تصویرسازی این هنرمند، مواد غذایی هستند. علت این انتخاب حرفه‎های دیگر چکواری است. او عکاس مواد غذایی و سرآشپزست. بنابراین تعجبی ندارد که خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های زیادی سوژه تصویرسازی مینیاتوری او باشند.

با ما همراه باشید و برخی از این دنیاهای خیالی را ببینید.

می‌توانید مجموعه کامل تصویرسازی مینیاتوری این هنرمند را در صفحه اینستاگرامش ببینید. دنیای خیالی محبوب شما کدامیکی خواهد بود؟ اگر می‌خواستید دنیایی خیالی اطراف یکی از وسایل دور و برتان خلق کنید، چه چیزی را انتخاب می‌کردید؟ آدم‌های میکروسکوپی شما مشغول چه کاری بودند؟

Flavorwire