آموزش انجام تنظیمات اولیه دستگاه های قدیمی اپل

اگر به تازگی گوشی های iPhone 8 ، iPhone 8 Plus یا iPad Pro ، ۹.۷ inch iPad و یا هر دستگاه هوشمند قدیمی برند اپل را خریداری کرده اید. و با گزینه های مربوط به تنظیمات اولیه آن ناآشنا هستید. با ما در آموزش پیشرو همراه باشید.

مقاله ی آموزشی ما به چهار اصل تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

۱- آشنایی با گزینه ها

۲- انجام تنظیمات اولیه

۳- اعمال پشتیبان یا همان بکاپ

۴- فرآیند آغاز شروعی جدید

با این مقدمه ، مقاله ی آموزشی انجام تنظیمات اولیه ی iPhone 8, 8 Plus, iPad و دیگر دستگاه های قدیمی اپل آغاز می شود.

 اپل

آشنایی با گزینه ها:

زمانی که یک گوشی و یا تبلت هوشمند برند اپل را خریداری می کنید. برای انجام تنظیمات سه راه در پیش دارید. شروع جدید و انجام تمامی تنظیمات اولیه ، انتقال اطلاعات از آیفون و یا آیپد قدیمی خود به دستگاه جدید و یا انتقال اطلاعات از گوشی و یا تبلت اندرویدی و غیره به آیفون جدیدتان ، سه راه مذکور هستند.

– شروع جدید: با انتخاب این گزینه باید تمامی تنظیمات اولیه را به ترتیب تکمیل کرده و فرآیند کاملا نو و تازه را آغاز کنید.

– انتقال اطلاعات از دستگاه های قدیمی اپل: با انتخاب گزینه ی پیشرو می توانید بکاپ ذخیره شده ی خود را از طریق iCloud و یا حساب iTunes به آیفون و یا آیپد جدید خود منتقل نمایید.

– انتقال اطلاعات از دستگاه های غیر اپل: انتخاب این گزینه به شما امکان می دهد تا اطلاعات خود را از طریق برنامه های مختلف و یا سرویس های آنلاین از گوشی و یا تبلت اندرویدی قدیمی خود به دستگاه اپل جدیدتان انتقال دهید.

انجام تنظیمات اولیه:

 اپل

پس از روشن کردن آیپد و یا آیفون جدید خود ، صفحه ای با عبارت “سلام” ظاهر می شود. و این آغاز فرآیند انجام تنظیمات اولیه ی دستگاه خواهد بود.

۱- اسلاید مربوطه را حرکت دهید تا مراحل تنظیمات اولیه آغاز شود.

۲- در این مرحله زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۳- کشور و منطقه ایی که در آن زندگی می کنید را انتخاب نمایید.

۴- اگر به اینترنت وای فای دسترسی دارید. دستگاه را به آن متصل کنید. در غیر این صورت می توانید گزینه ی Cellular را انتخاب نمایید.

۵- صبر کنید تا آیفون و یا آیپد شما فعال شود. این زمان در حد چند ثانیه بوده و زیاد طول نخواهد کشید.

۶- در صورت نیاز سرویس لوکیشن دستگاه را فعال کنید. هم چنین می توانید در هر زمان این سرویس را غیرفعال کنید. البته باید بدانید که سرویس پیشرو برای کارکرد درست برخی از برنامه ها نظیر Map ضروری است.

۷- در این قسمت تنظیمات مربوط به پسورد و تاچ آی دی را انجام دهید. البته می توانید تنظیمات مربوط به این بخش را با لمس گزینه ی Set Up Touch ID Later به زمانی دیگر موکول کنید.

اعمال پشتیبان یا همان بکاپ:

 اپل

برای انتقال اطلاعات خود از دستگاه های قدیمی اندرویدی ، اپل و غیره به آیفون و یا آیپد جدید خود راه های مختلفی وجود دارد.

– انتقال اطلاعات از دستگاه های قدیمی اپل: این انتقال تنها از دو راه iCloud و iTunes امکان پذیر است. کاربر باید ابتدا از اطلاعات خود بکاپ گرفته و آن را در هر یک از سرویس های مذکور ذخیره کند. سپس می توانید این اطلاعات را بر روی دستگاه جدید خود اعمال نماید.

– انتقال اطلاعات از دیگر دستگاه های غیر اپل: برنامه ها و سرویس های آنلاین مختلفی برای انجام این انتقال وجود دارد. کاربر می تواند با استفاده از هر یک از این برنامه ها و سرویس ها اطلاعات خود را به دستگاه جدید انتقال دهد.

– شروعی جدید: کاربر می تواند بدون توجه به اطلاعات خود در دستگاه های قدیمی ، تنظیمات و اطلاعات را به صورت  دستی در آیفون و یا آیپد جدید خود اعمال نماید. و شروع تازه داشته باشد.

فرآیند آغاز شروعی جدید:

اگر برای اولین بار یک آیفون و یا آیپد را خریداری کرده اید. و نیاز به انتقال اطلاعات خود ندارید. در ابتدا باید حساب iCloud خود را به دستگاه متصل نمایید.

۱- با حساب کاربری خود در iCloud وارد اپل آی دی شوید.

۲- اگر می خواهید یک حساب کاربری جدید داشته باشید. گزینه ی Use different Apple IDs for iCloud and iTunes را لمس کنید.

۳- اپل آی دی جدید خود را بسازید.

۴- هم چنین می توانید با لمس گزینه ی Skip This Step تمامی فرآیند اتصال اپل آی دی را به زمانی دیگر موکول کنید.

۵- با تمامی شرایط و ضوابظ اپل موافقت کنید.

۶- در این مرحله موافقت خود را تایید نمایید.

۷- تنظیمات مربوط به Apple Pay را انجام دهید. البته سرویس های این گزینه در تمامی کشورها قابل دسترسی نیست.

۸- تنظیمات مربوط به iCloud Keychain را انجام دهید. این گزینه رمز عبور شما در دیگر دستگاه ها را ذخیره و همگام سازی می کند.

 اپل

۹- تنظیمات مربوط به دستیار صوتی Siri را تکمیل نمایید.

۱۰- اگر می خواهید دستیار صوتی با صدای شما فعال شود ، تنظیمات مربوط به عبارت Hey Siri را تکمیل کنید.

۱۱- گزینه ی send Diagnostic information to Apple را فعال کنید. این گزینه در صورت بروز مشکل در برنامه های دستگاه پیامی را به پشتیبانی اپل ارسال می کند. گزینه ی Don’t Send نیز این قابلیت را غیرفعال می نماید.

۱۲- قابلیت Display Zoom را در صورت نیاز فعال کنید.

۱۳- با تکمیل موارد فوق ، تنظیمات اولیه ی آیفون و یا آیپد شما به پایان می رسد.

لازم به ذکر است که این تنظیمات مربوط به دستگاه های iPhone 8 ، iPhone 8 Plus و iPad Pro ، ۹.۷ inch iPad و دیگر دستگاه های قدیمی تر برند اپل می باشد.