آموزش تغییر آیکون اپ‌ها در آپدیت iOS 14

iOS 14
iOS 14

از زمانی که شرکت اپل آپدیت iOS 14 را در دسترس تعداد زیادی از کاربران گوشی‌های هوشمند خود قرار داده است، این افراد می‌توانند نوع جدیدی از آزادی عمل را در شخصی سازی صفحه خانگی دستگاه خود تجربه کنند که تا به حال هیچ وقت ندیده بودند.این شخصی سازی نه تنها شامل ساخت و اعمال ویجت‌های جدید می‌شود (که در اصل از سیستم عامل اندروید الهام گرفته شده است)، بلکه حتی شامل “تغییر دادن” آیکون اپ‌های مختلف نیز می‌شود و در آن واحد می‌تواند کاری کند تا اپ‌های معمولی “ناپدید” شوند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آموزش امروز ما درمورد نحوه تغییر دادن آیکون اپ‌ها در آپدیت سیستم عامل iOS 14 همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

به لطف تغییرات جدیدی که اپل در آپدیت جدید سیستم عامل iOS 14 خود ایجاد کرده است، کاربران گوشی‌های هوشمند iPhone از این شرکت، راه و روش‌های کاملا جدیدی برای طراحی صفحه خانگی گوشی‌های هوشمند خود بر اساس سلیقه خود در اختیار دارند که شما هم اگر یکی از کاربران گوشی‌های iPhone باشید و آپدیت iOS 14 را بر روی گوشی خود نصب کرده باشید، احتمالا از این راه و روش‌های جدید آگاهی دارید. برای این که با این موضوع بیشتر آشنایی پیدا کنید، می‌توانیم به عنوان مثال بگوییم که اگر آیکون جدیدی که پس از آپدیت اخیر Instagram برای آن ایجاد شده است را دوست ندارید، هیچ مشکلی نیست. اپل این قابلیت را در آپدیت جدید سیستم عامل خود در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید آیکون قبلی را جایگزین آیکون کنونی آن کنید. البته، به شرطی که تصویر مناسب برای این کار را خودتان در اختیار داشته باشید.

مراحلی که در ادامه این مطلب برای تغییر دادن آیکون اپ‌های iOS به شما توضیح می‌دهیم را هم می‌توانید در گوشی‌های هوشمند iPhone و هم در تبلت‌های iPad مجهز به آپدیت iPadOS 14 پیاده سازی کنید زیرا این روش‌ها در هر دوی آن‌ها کار می‌کنند. با این حال، با توجه به این که ویژگی App Library در سیستم عامل iPadOS وجود ندارد، اپ‌های قدیمی باید در یک صفحه خانگی متفاوت ذخیره شوند تا از تکثیر آن‌ها جلوگیری شود. علاوه بر این، آیکون‌های جدید اپ‌ها قابلیت پشتیبانی از نشان‌های نمایشگر نیز در اختیار ندارند. بنابراین، اگر قصد تغییر دادن آیکون‌های iOS 14 را دارید، باید توجه داشته باشید که باید بدون استفاده کردن از حباب‌های کوچک قرمزی که برای اعلان‌ها نمایش داده می‌شوند، به کار کردن با گوشی خود بپردازید.

تغییر دادن آیکون اپ‌ها با استفاده از اپ Shortcuts

برای انجام دادن این کار در iOS 14 باید مراحل زیر را انجام دهید.

  1. اپ Shortcuts را باز کنید.
  2. برای ساختن یک میانبر جدید بر روی علامت + که در گوشه بالای تصویر قرار دارد، ضربه بزنید.
  3. بر روی گزینه Add Action ضربه بزنید تا یک عمل (باز کردن یک اپ) را برای انجام شدن انتخاب کنید.
  4. در جایگاه مخصوصی که برای جست و جو کردن وجود دارد، Open App را سرچ کنید و در زیر بخش Actions آن را انتخاب کنید.
  5. روی ناحیه Choose با بکگراند آبی کلیک کنید.
  6. شما در این قسمت می‌توانید برای اپ مورد نظر خود جست و جو کنید تا آن را پیدا کنید. ما قصد باز کردن Instagram را در این بخش داریم.
  7. به محل پیش نمایش برگردید و روی سه نقطه‌ای که در گوشه سمت راست بالا وجود دارند، ضربه بزنید.
  8. شما در این قسمت می‌توانید برای پیش نمایش بهتر، به میانبر مورد نظر خود یک اسم اضافه کنید. پس از آن می‌توانید گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.
  9. در صفحه‌ی بعدی، باید بر روی آیکونی که در کنار New Shortcut قرار دارد، ضربه بزنید تا یکی از عکس‌هایی که در گوشی خود در اختیار دارید را به عنوان آیکون جدید اپ مورد نظر خود انتخاب کنید.
  10. در جایگاه متن که در کنار آن قرار دارد، اسم اپ مورد نظر خود را که باید در صفحه خانگی گوشی شما نمایش داده شود، وارد کنید که به عنوان مثال می‌تواند Instagram باشد. سپس بر روی گزینه Add در گوشه بالای سمت راست تصویر ضربه بزنید تا آن را به صفحه خانگی گوشی خود اضافه کنید.
iOS 14
در مراحل اولیه، اپ Shortcuts را باز می‌کنیم و یک میانبر خالی می‌سازیم – مرحله ۱ تا ۳
iOS 14
ما در اینجا اپ مورد نظر خود که قصد باز کردن آن را داریم، انتخاب می‌کنیم – مراحل ۴ تا ۶
iOS 14
در آخر آیکون جدید را انتخاب می‌کنیم و میانبر آن را به صفحه خانگی گوشی خود اضافه می‌کنیم.

اکنون که مراحل بالا را به طور کامل انجام دادید، میانبر جدیدی که به صفحه نمایش گوشی خود اضافه کرده‌اید را می‌توانید مشاهده کنید که در ابتدا اپ Shortcuts را برای کسری از ثانیه باز خواهد کرد و پس از آن، این کار را برای اپ مورد نظر شما انجام خواهد داد. این پروسه در چشم به هم زدنی انجام می‌شود. باید توجه داشته باشید که این پروسه کاملا عادی است و اگرچه مدت بسیار کمی طول می‌کشد، اما باز شدن اپ مورد نظر شما را با کمی تاخیر انجام می‌دهد.

شما اکنون می‌توانید این پروسه را که در قسمت بالا به طور کامل برای شما توضیح دادیم، برای تمام اپ‌های دیگری که می‌خواهید آیکون آن‌ها را تغییر دهید، تکرار کنید.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.