با گجت Wear Space پاناسونیک تمرکز خود را از دست نخواهید داد

گجت حفظ تمرکز wear space
گجت حفظ تمرکز wear space

این گجت از برند پاناسونیک تمامی آزاردهنده های بیرونی و شلوغی های دور و برتان که مخل تمرکز روی کار هستند، را کنار می زند و شما را روی کارتان متمرکز می سازد.

آیا بیشتر اوقات احساس می کنید که در محل کار و در ساعت کاریتان، افکار پریشان و تصورات گوناگون به سراغتان می آیند و متمرکز ماندن کار سختی است؟ یا این که دیگر همکاران محیط را به منزله کوره ی آلودگی صوتی درآورده اند و هر از گاهی کسی از مقابل میزتان عبور می کند؟ همه ی این ها می تواند درست زمانی که احتیاج به تمرکز و جمعی حواس دارید، اتفاق بیفتد.

به ویژه اگر محل کار شما پررفت و آمد، شلوغ و پرهیاهو باشد؛ احتمالا خیلی بیشتر دچار عدم تمرکز و حواس پرتی می شوید.

اما نگران نباشید:

پاناسونیک یک فناوری پیشرفته را در شکل پوشیدنی دور سر طراحی و تولید کرده است که قادر می باشد برهم زننده های حواس را از ذهن و افکار شما دور کرده و به شما کمک کند تا روی کار خود تمرکز داشته باشید.

گجت حفظ تمرکز wear space
گجت حفظ تمرکز wear space

Wear Space

این گجت Wear Space نامگذاری شده است. Wear Space شامل یک صفحه پارچه ای با وزن بسیار سبک و یک جفت هدفون بلوتوثی است.

جنس پارچه ی آن از مواد انعطاف پذیر ساخته شده است و به کاربر این امکان را می دهد تا به راحتی گجت را پیچ و تاب داده و به اندازه ای که می خواهد در فضای شخصی اش تنظیم کند.
Wear Space یک وسیله ی پوشیدنی ست که برای ایجاد و حفظ تمرکز کاربری که آن را می پوشد، طراحی شده است. این تمرکز با محدود کردن حواس دیداری و شنیداری از طریق تکنولوژی لغو صداهای مزاحم و پارتیشنی که زمینه ی دید فرد را کنترل می کند، به دست می آید.

صفحه ی پارچه ای پس از پوشیدن گجت، دو طرف صورت شما را به نحوی پوشش می دهد که قادر به دیدن آن چه در دو سمتتان می گذرد، نخواهید بود. در حالی که از هدفون های بلوتوثی، موسیقی انتخابی تان بدون هیچ نویزی مستقیما به لایه های روح نفوذ خواهند کرد و از شنیده شدن صداهای مزاحم جلوگیری به عمل می آورد.

گجت Wear Space از برند پاناسونیک به وسیله ی رابط USB شارژ می شود و عمر باتری آن ۲۰ ساعت می باشد.

فیلتر صدا در Wear Space

جالب است بدانید که این دستگاه را می توان با توجه به سطح غلظت آلودگی تمرکز زدایی، تنظیم کرد. بنابراین آن را با موقعیت های مختلفی که خود را در آن ها می یابید، سازگار نمایید.

به طور مثال شما امکان این را دارید که ورودی صدای آن را برای صدای زنگ تلفن همراهتان یا وقتی کسی نامتان را صدا می زند، تنظیم کرده و Wear Space هوشمند با خاصیت فیلتر کردن اصوات، این صداها را به گوشتان خواهد رساند.

وقتی این دستگاه را روی سر خود قرار می دهید، نه تنها به خلوت مورد نظرتان دست یافته اید، بلکه پیغامی نیز برای دیگران خواهید داشت: مزاحم نشوید!

گجت حفظ تمرکز wear space
گجت حفظ تمرکز wear space

تولید انبوه Wear Space

Wear Space هنوز در خط تولید کارخانه ی پاناسونیک جای نگرفته است. اما یک نمونه ی اولیه آن به وسیله استودیوی Future of Life ساخته شده و طبق اعلام پاناسونیک؛ خیلی طول نمی کشد تا این تکنولوژی جدید به سبد محصولات برند اضافه گردد.

نمونه ی اولیه این محصول در رویداد SXSW امسال به معرض نمایش گذاشته شد و سازندگان ژاپنی آن اکنون در حال جذب سرمایه از Green Funding (موسسه سرمایه گذاری) ژاپن برای تولید انبوه و وارد کردن کالا به بازار هستند.

گجت حفظ تمرکز wear space
گجت حفظ تمرکز wear space

گفتنی ست تا به حال نصف مبلغ مورد نیاز برای شروع به تولید انبوه این محصول جمع آوری شده است و پیش بینی ها نشان می دهد که بتوانیم در ماه اگوست سال ۲۰۱۹ میلادی، Wear Space را در ویترین فروشگاه ها مشاهده کنیم.

Wear Space پاناسونیک قرار است یک فضای شخصی روانشناختی برای کاربر ایجاد کند. این فضا به کاربر کمک می کند تا بدون آن که خود دخالت مستقیمی داشته باشد، از فضای شلوغ و پررفت و آمد اطرافش فاصله بگیرد.

کانگ یوهانگ، عضو تیم طراحان این محصول به ژاپن تایمز گفته است: “به این نکته توجه داشته باشید که وقتی شخصی Wear Space را بر سر می گذارد، شما به وضوح می توانید ببینید که کاربر می خواهد تمرکز داشته باشد. ما فکر می کنیم که این بسیار مهم است.”

وی به این موضوع اشاره می کند که اگر چه دفاتر با محیط کاملا باز، این روزها محبوب تر شده اند و بسیاری از کمپانی ها و شرکت های کوچک و بزرگ از این مدل پیروی می کنند، اما هنوز لازم است گاهی کاملا تنها باشیم و روی کارمان تمرکز کنیم.

 

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...