سرور خصوصی Helm داده های شما را به اشتراک نخواهد گذاشت

سرور خصوصی Helm چیست و چه کاربردی دارد؟ از سیاستمداران گرفته تا دانشمندان و مردم عادی، همه به حفظ اطلاعات شخصی و عدم به اشتراک گذاشتن آن ها اهمیت زیادی می دهند.

موضوع حفظ حریم خصوصی و امنیت ایمیل هرگز به اندازه ی این روزها مهم نبوده اند. نه فقط به این دلیل که هکرهای روسی بارها وارد حساب های ایمیل افراد خاصی شده اند، بلکه به دلیل ریسک همیشگی هک شدن حساب های افراد؛ نیازمند یک سرویس حفاظت از ایمیل جدی بودیم.

با اتفاقات اخیر که در ماه های گذشته در غول های فناوری چون فیس بوک و گوگل رخ داد و اطلاعات شخصی زیادی فاش شد، موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرد.

اگر بدانیم که اطلاعات خصوصی ما همان طور امن و خصوصی باقی خواهد ماند، طبیعتا احساس فوق العاده بهتری خواهیم داشت. این چیزی ست که باعث شد تا Sreenivas تصمیم گرفت در قالب Helm به ظهور برساند.

Helm یک سرور شخصی است که ایمیل، مخاطبان و دیگر اطلاعات شما را حفاظت می کند؛ بدون این که امکان ارسال به دیگران بدون اطلاع خودتان وجود داشته باشد. داده های که متعلق به شما هستند، توسط Helm محاظت می شوند و جالب است بدانید که این داده ها در داخل خانه ی خود شما نگهداری می شوند.

اگر بپذیریم که بسیاری از مردم در حال حاضر در مورد حریم خصوصی خودشان نگرانی هایی دارند، در نهایت چیزی مانند Helm می تواند به عنوان رقیب بزرگی برای Gmail و دیگر رقبا محسوب شود.

این چالشی بزرگ است که ببینیم آیا مردم علاقه مند هستند که سرویس های ایمیل قبلی خود را با یک سرویس جدید عوض کنند؟ آن ها مدت ها با سرویس قبلی کار کرده اند و در حال حاضر با سرویس ایمیلی روبرو می شوند که پیچیده تر و گران تر بوده، اما ۱۰۰ درصد امن و به لحاظ حفاظت از داده ها مطمئن است.

سرور خصوصی Helm
سرور خصوصی Helm

سرویس ایمیل Helm چگونه کار می کند؟

سرور Helm را با مبلغ ۴۹۹ دلار برای یک سال اشتراک به شما اشتراک می دهد. به علاوه هر سال ۹۹ دلار اضافه باید پرداخت نمایید.

دستگاه Helm در ظاهر مانند یک روتر خنده دار و ساده به نظر می رسد. هنگامی که شما آن را وصل کنید به محیط یک برنامه وارد خواهید شد و می توانید پروسه ی راه اندازی را که بسیاری کوتاه شما به نیز است، طی کنید. شما به سرعت سرور را برای کار با نام دامنه ی انتخای خود تنظیم می کنید. با این حساب شما تنها باید یک راه برای دسترسی به حساب های جدید خود داشته باشید.

متاسفانه Helm هیچ حضوری در وب ندارد و به این دلیل شما نمی توانید ایمیل های خود را از طریق یک مرورگر چک کنید یعنی کاری که در Gmail انجام می دهید.

همین طور Helm هیچ اپلیکیشنی نیز مختص به خود ندارد، در عوض آن Helm از پروتکل های استاندارد استفاده می کند. به طوری که شما قادر به استفاده از حساب های خود با هر تعداد ایمیل و برنامه ی تقویم از طریق Helm خواهید بود. فقط باید یکی که به صورت محلی فعال است را انتخاب کرده و با وجود پل Helm داده ها به فضای ابری کمپانی مربوطه بازنمی گردند و در فضای امن شخصی خودتان ذخیره خواهند شد.

جالب است بدانید که در یک آیفون، Helm به صورت خودکار به Apple Mail متصل شده و تنظیماتش با آن سازگار می شود.

به خاطر داشته باشید که اگر شما بخواهید از سرویس حفاظت از داده های Helm استفاده کنید، باید روش جدیدی را برای چک کردن ایمیل ها به کار گیرید.

سرور خصوصی Helm
سرور خصوصی Helm

Helm چطور داده ها را حفاظت می کند؟

Helm این داده ها را به روش های مختلفی حفاظت می کند. حساب اصلی شما که سرور را کنترل می کند، با یک پسورد و یک کد احراز هویت شش رقمی که توسط یک اپ تولید می شود، محافظت خواهد شد.

حساب های ایمیلی نیاز به رمزعبور تک کاربره در هر برنامه دارند. در تئوری این فرمول از ایجاد یک پسورد جدید توسط هکرها برای نفوذ به فضای حساب ایمیل افراد جلوگیری به عمل خواهد آورد.
باورکردنی نیست اما تنها ۱۲ نفر در کل تیم Helm وجود دارند و این ۱۲ نفر سرورهای خانگی و خصوصی را به وجود آورده اند که قادر به رقابت با کمپانی بزرگی چون گوگل است.

هزینه ی سالیانه ای که کاربران به Helm پرداخت می کنند، به این شرکت اجازه می دهد که برخی از ویژگی ها و امکانات جدید را اضافه کند؛ از جمله مدیریت مز عبور و ذخیره سازی فایل ها که در آینده نزدیک معرفی خواهند شد.

Sreenivas می گوید: گوگل یک تیم امنیتی عالی دارد. همین طور آن ها یک هدف بزرگ دارند و به همان اندازه نیز خود هدفی بزرگ هستند.

وی معتقد است که هکرها با نفوذ به گوگل شانس این را دارند که به یکباره به اطلاعات زیادی دست یابند، اما از آن جایی که کاربران Helm در سرورها و مکان های جداگانه قرار گرفته اند، این محیط برای هکرها کمتر جذاب است.
Sreenivas تاکید می کند: ما اعتقاد داریم می توانیم با استفاده از عدم تمرکز این خدمات، امنیت آن ها را بالا برده و ایمن ترشان سازیم.

البته این بدان معنی نیست که سرور ما کاملا امن است. در شرایطی که هکری به طور خاص فرد مشخص را مورد هدف قرار دهد، موضوع تفاوت خواهد کرد. اما باز این هم بستگی به این دارد که هکر بتواند شخص مورد نظر خود را در دنیای به هم ریخته و پیچیده ی Helm پیدا کند.

او می گوید بسیاری از مردم به طور مرتب اینترنت را برای یافتن سرویس دهنده جستجو می کنند، و به این دلیل بزرگ که Helm در خانه ی شماست آن را نخواهند یافت.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...