لوازمی هوشمند برای خانه هوشمند

خانه هوشمند

تا به حال تکنولوژی خانه هوشمند یا Smart House به گوشتان خورده است؟ حتما گاهی این دغدغه را دارید که چه می شد اگر یخچالتان خود به خود پر می شد، یا جارو برقی خودش به راه می افتاد و خانه را برایتان تمیز می کرد؟ یا این که چه قدر خوب می شد در وقت تعطیل شدن بچه ها از مدرسه اگر گوشی هوشمند شما خود به خود به آژانس مورد اعتمادتان زنگ می زد و یک راننده را به دنبال بچه ها می فرستاد تا دیگر مجبور نشوید خودتان آن ها را به خانه بیاورید. مژده! مژده! در یک خانه هوشمند همه این کار ها امکان پذیر هستند.

با ما همراه باشید تا ۹ وسیله را برای آوردن آرامش به یک خانه هوشمند به شما معرفی کنیم.

۱- تشک هوشمند ایت (Eight) برای داشتن خواب خوب در خانه هوشمند

خانه هوشمند - تشک هوشمند ایت

تشک هوشمند ایت یک تشک با ضخامت ۱۰ اینچی (۲۵ سانتی متری) است که ظاهری کاملا معمولی دارد و در نگاه اول به نظر می رسد دقیقا شبیه به تشک های دیگر است.

ولی با کمی دقت بیشتر معلوم می شود این تشک یک سر و گردن بالا تر از دیگر تشک ها است.

تشک هوشمند ایت از ۴ لایه متفاوت فوم تشکیل شده است تا خوابی بسیار راحت و آرامش بخش را به شما هدیه بدهد. به علاوه یک تکنولوژی جالب هم در آن تعبیه شده است. در یک خانه هوشمند با کمک این تکنولوژی، تشک هوشمند ایت می تواند دو نفر را که بر روی یک تشک خوابیده اند، پیگیری کند.

یک کاور بر روی تشک قرار دارد و این کارو به صورت هوشمند دمای دو طرف تشک را به صورت جداگانه تنظیم می کند. وقتی تشک تشخیص دهد که خواب شما کامل شده است، با یک آلارم آرام و نشاط آور بیدارتان می کند تا بتوانید یک روز پر انرژی را آغاز کنید. جالب است، نه؟

داشتن این تشک هوشمند ایت به همراه هدفون مخصوص خواب رویاهای زیبایی را برای شما خواهد ساخت!

۲- دوش حمام هوشمند نبیا (Nebia) برای استحمام در یک خانه هوشمند

خانه هوشمند - دوش حمام هوشمند نبیا

در یک خانه هوشمند با استفاده از تکنولوژی H2MICRO دوش هوشمند نبیا تا هفتاد درصد در مصرف آب صرفه جویی می کند و ۱۰ برابر بیشتر شما را خیس می کند! در واقع این دوش حمام هر قطره آبی که از یک دوش معمولی می ریزد را به میلیون ها قطره تبدیل می کند.

توصیه ما به شما این است که اگر چندین نفر در یک خانه از یک دوش استفاده می کنید، بهتر است دوش هوشمند نبیا را نخرید، در غیر این صورت شاهد صف های طولانی برای دوش گرفتن خواهید بود! در واقع هر کسی که به زیر این دوش می رود، دیگر دلش نمی خواهد بیرون بیاید!

۳- وای فای هوشمند ایرو (Eero) برای یک زندگی هوشمند

خانه هوشمند - وای فای هوشمند ایرو

در خانه هوشمند این دستگاه وای فای هوشمند، همه لوازم خانه شما را به اینترنت متصل می کند. از یخچال و گاز گرفته تا تشک هوشمند شما و تمامی تلفن ها و شارژر های خانه شما، همه و همه، به این دوست کوچک بی ادعا وصل می شوند و شما شبکه ای از لوازم خانگی متصل به هم را در یک خانه مکانیزه خواهید داشت.

شما می توانید با استفاده از برنامه ایرو در داخل موبایلتان، تمامی لوازم متصل به ایرو و خود ایرو را مدیریت کنید. ابداع و عرضه سیستم وای فای ایرو یک جهش بسیار عظیم در مقوله زندگی هوشمند است.

۴- سوکت های هوشمند پلام (Plume) برای توزیع وای فای در خانه هوشمند

خانه هوشمند - سوکت های هشمند پلام

حتما این مشکل را تجربه کرده اید: وای فای در یک اتاق خیلی قوی است و در اتاق های دیگر اصلا سیگنال ندارد! این به خاطر این مساله است که وای فای از داخل دیوار ها عبود نمی کند. اگر این مشکل را دارید، حتما عاشق پلام خواهید شد.

سوکت های هوشمند پلام در خانه هوشمند باعث می شوند که با استفاده از تکنولوژی ابر، وای فای به تمامی نقاط خانه برسد.

نیازی هم نیست که نگران سیم کشی و نمای زشت سیم های آویزان از در و دیوار باشید. در هر اتاق تنها یکی از این سوکت ها را به پریز بزنید تا وای فای قوی و پر سرعت در آن اتاق داشته باشید.

۵- جارو برقی هوشمند براوا جت (Braava Jet) برای نظافت یک خانه هوشمند

خانه هوشمند - جارو برقی هوشمند براوا جت

هر جای خانه هوشمند شما که لکه ای ظاهر شود، براوا جت آن جاست! این جارو یا زمین پاک کن دوست داشتنی به قدری وسواسی و تمیز است که نمی گذارد حتی یک لکه کوچک از زیر فرچه هایش جان سالم به در ببرد!

به علاوه، آی کیوی این جاروی جمع و جور خیلی بالا است. در بر خورد با هر نوع لکه ای، می تواند تشخیص دهد که باید از چه موارد شوینده ای استفاده کند.

این زحمت کش دوست داشتنی کوچک به کمک وای فای، همه جای خانه شما را می گردد تا دخل همه کثیفی ها را در آورد!

۶- قفل هوشمند آگوست (August) برای درب خانه هوشمند شما

خانه هوشمند - قفل هوشمند آگوست

با استفاده از قفل هوشمند آگوست دیگر نگران امنیت خانه تان نباشید. در حقیقت، تلفن هوشمند شما، کلید این قفل هوشمند است!

به این صورت که گوشی شما می تواند از راه دور اجازه دسترسی به اقوام و آشنایانتان به خانه را بدهد. هر زمان کسی زنگ خانه را بزند، درب را باز یا بسته کند و یا در جلوی درب خانه قرار بگیرد، قفل هوشمند آگوست، از طریق تلفن هوشمند شما با آن شخص گفت و گو می کند و شما را در جریان می گذارد!

حتی اگر از گوشی هوشمند فقط برای بازی کردن استفاده می کنید، این قفل هنوز هم به دردتان می خورد!

۷- سنسور دود هوشمند نست (nest) نگهبان خانه هوشمند شما

خانه هوشمند - سنسور دود هوشمند

وجود سنسور دود و اعلام حریق در هر خانه ای لازم است. ولی برخی اوقات این سنسور ها کارهای عجیبی ازشان سر می زند و زمانی که نباید، شروع به جیغ کشیدن می کنند!

خبر خوب برای شما این است که سنسور دود و اعلام حریق نست یک سنسور دی اکسید کربن بسیار قوی و دقیق دارد و دیگر از جیغ و داد های الکی و بی مورد در آن خبری نیست!

به علاوه این سنسور به گوشی هوشمند شما متصل می شود و شما می توانید آن را از طریق گوشی خاموش و روشن کنید.

۸- تصفیه کننده هوای ایرمگا (Airmega) برای تازه کردن خانه هوشمند شما

خانه هوشمند - تصفیه کننده هوای ایرمگا

تصفیه کننده هوای ایرمگا ۹۹ و ۹۷ صدم درصد از گرد و غبار های موجود در هوای اطراف را می گیرد و اکسیژن صاف و یک دست بیرون می دهد. به علاوه تمام ریز غبار های حساسیت زای موجود در هوا را هم در خود دفن می کند.

در داخل این تصفیه کننده یک سنسور هوا قرار دارد که وضعیت هوا را به سرعت بررسی می کند و سریعا آماده تصفیه هوا می شود.

شما می توانید از طریق گوشی هوشمند خودتان ایرمگا را کنترل کنید و درصد گرفتن و پس دادن اجزای هوا را برایش مشخص کنید. به علاوه می توانید ایرمگا را به روی حالت خودکار بگذارید تا خودش تصمیم بگیرد.

۹- نورپرداز هوشمند بیم (Beam) برای نور دهی به خانه هوشمند شما

خانه هوشمند - نوپرداز هوشمند بیم

این نورپرداز دوست داشتنی و کوچک به هر سوکت یا پریزی می خورد. شدت نورپرداز هوشمند بیم قابل تنظیم است و خودش به صورت خودکار نورش را با روشنایی محیط اطراف تطبیق می دهد.

به علاوه این نور پرداز مانند یک پروژکتور هوشمند هم عمل می کند. با گذاشتن فایل ها و یا تصاویر مورد نیازتان در داخل حافظه داخلی آن، می توانید نمایش آن ها را روی هر سطح سفید و صافی ببینید.

مثلا تقویم را داخل نور پرداز بیم بریزید تا برایتان بر روی دیوار نمایش دهد!

این نور پرداز به گوشی هوشمند شما نیز متصل می شود و می توانید محتویات گوشیتان را از طریق آن روی دیوار نمایش دهید.

با این ۹ محصول بسیار هوشمند در خانه هوشمند خود احساس آرامش کنید.

برگرفته از: blog.producthunt