نسل سوم از بلندگوهای هوشمند Echo Dot با برنامه Alexa

Echo Dot یک بلندگوی صوتی است که با استفاده از برنامه الکسا برای پخش موسیقی، کنترل دستگاه های هوشمند خانه، برقراری تماس، پاسخ به سوالات، تنظیم تایمر و آلارم و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی شیک و جمع و جور باعث می شود Echo Dot به راحتی در هرجای منزل شما قرار بگیرد. شکل ظاهری آن در طیف رنگی متنوع بصورت یک استوانه کوچک با قطر ۹۹ میلی متر و ارتفاع ۴۳ میلی متر و وزن حدودا ۳۰۰ گرم است. شما می توانید با استفاده از Echo Dot چندین دستگاه را در زمان برنامه ریزی شده و با یک فرمان صوتی ساده کنترل کنید.

قابلیت های (Echo Dot (3rd Gen

به عنوان مثال می توانید موزیک پخش کنید، با خانواده و دوستان خود بدون اینکه تلفن بردارید تماس بگیرید و یا پیام بفرستید، حتی لامپ ها، قفل ها، سیستم های گرمایشی منزل خود را کنترل کنید.

می توانید آن را در اتاق خواب قرار دهید و از آن به عنوان یک ساعت زنگ دار هوشمند استفاده کنید که حتی می تواند چراغ های شما را خاموش کند و یا در آشپزخانه استفاده کنید تا به راحتی بتوانید تایمر های وسایل آشپزخانه را تنظیم کنید.

همچنین قبل از خروج از رختخواب لامپ را روشن کنید، وقتی روی مبل نشسته اید بدون اینکه حتی دست خود را بلند کنید نور را کم کنید تا یک فیلم تماشا کنید. همچنین این دستگاه قادر است اطلاعات، اخبار، نمرات ورزشی، شرایط آب و هوا و… را در اختیار شما قرار دهد.

پخش موزیک با استفاده از بلندگوهای داخلی صورت می گیرد. همچنین برای پخش صدای بیشتر با صدای استریو، دارای خروجی است که با استفاده از بلوتوث یا کابل صوتی ۳.۵ میلی متری می توان به بلندگوهای خارجی و هدفون ها هم متصل کرد.

سیستم Echo Dot قابل گسترش تا ۵,۰۰۰ قابلیت است و با استفاده از Alexa Skill Blues می توانید در عرض چند دقیقه درخواست های سفارشی خود را ایجاد کنید و به مهارت های الکسا اضافه کنید.

در زیر حلقه نوری، مجموعه ای از هفت میکروفون است که در سرتاسر اتاق حتی در محیط های پر سروصدا و یا در حال پخش موسیقی قادر به شنیدن صدای شماست و می توانید بصورت آزاد و بدون دست زدن آن را کنترل کنید. هنگامی که می خواهید از Echo Dot استفاده کنید، فقط کلمه “Alexa” را بگویید. دراین صورت Dot فورا پاسخ می دهد. اگر شما بیش از یک Echo Dot داشته باشید، الکسا هوشمندانه با ESP) Echo Spatial Perception)، به اکویی که به شما نزدیکتر است واکنش نشان می دهد.

Echo Dot قابل اتصال به سیستم Wi-Fi می باشد. برنامه Alexa با سیستم عامل Fire OS، Android و iOS سازگار است و همچنین از طریق مرورگر وب نیز قابل دسترسی است.

برای پخش موسیقی تنها کافیست خواننده یا آهنگ مورد علاقه خود را نام ببرید یا ژانر خاصی را درخواست دهید. شما همچنین می توانید موسیقی را با شعر جستجو کنید، یا یک زنگ موسیقی برای بیدار شدن انتخاب کنید و یا آهنگ و لیست پخش مورد علاقه خود را تنظیم کنید.

ارسال پیام و برقراری تماس با (Echo Dot (3rd Gen

همچنین می توانید از Echo Dot برای پخش یک پیام سریع و یک طرفه به تمام دستگاه های اکو دیگر در خانه استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید از یک نفر برای انجام یک کار سخت کمک بگیرید و یا بدون اینکه صدای خود را بلند کنید به بچه ها برای رفتن به رختخواب، یاد آوری کنید.

با الکسا برقراری تماس با مخاطبین آسان است. مخاطبین شما هنگامی که تماس دریافت می کنند، شماره شما را می بینند، بنابراین آن ها می دانند چه کسی تماس گرفته است. حتی اگر در خانه چند کاربر داشته باشید الکسا صدای شما را تشخیص می دهد.

هنگامی که شما می گویید “الکسا، با مامان تماس بگیر”، الکسا این کار را انجام می دهد. علاوه بر این، شما می توانید پیام ها را از طریق صدا یا متن به هر کسی که با دستگاه اکو پشتیبانی شده با برنامه Alexa ارسال کنید. همچنین میتوانید جزئیات تماس ها و پیام های دریافتی خود شامل مشاهده زمان مکالمه، ویژگی های تماس، دریافت اطلاعات مخاطبین و… را ببینید.

این سیستم در کشورهای دیگر می تواند میلیون ها محصول را تنها با استفاده از صدای کاربر سفارش دهد. الکسا تمام سفارشات  را دریافت می کند و در اسرع وقت با حمل و نقل رایگان تحویل می دهد.

همراه این ابزار قدرتمند، آداپتور برق ۱۵ واتی، کابل Micro-USB و راهنمای استفاده قرار داده شده است.