اطلاعاتی از گوشی های iPhone سال ۲۰۱۹ منتشر شد

روزنامه وال استریت ژورنال اطلاعاتی از گوشی های iPhone سال ۲۰۱۹ اپل منتشر کرده است که مدل های آن و همچنین اطلاعاتی از مشخصات سخت افزاری آن را نیز مشخص می کند. در ادامه با آراد مگ همراه باشید.

بنابر اطالاعات منتشر شده توسط روزنامه وال استریت ژورنال، اپل در سال ۲۰۱۹ سه مدل گوشی iPhone را در نظر گرفته است که درواقع نسخه ای ارتقاع یافته و پیشرفته تر از گوشی های سال ۲۰۱۸ یعنی iPhone XS، iPhone XS Max و iPhone XR خواهد بود. این روزنامه همچنین عنوان کرد که بالاترین نسخه این سه آیفون که به احتمال زیاد نسخه Max خواهد بود، از دوربین سه گانه بهره خواهد برد؛ این در حالیست که دو مدل دیگر، از دوربین دوگانه استفاده خواهند کرد.

لنز اولترا واید؟

وال استریت ژورنال اطلاعات دیگری از iPhone های سال ۲۰۱۹ ارائه نداد؛ اما پیش از این شخصی رندرهایی از دوربین سه گانه این دستگاه را منتشر کرد که چینش احتمالی دوربین آن را نشان می داد. در حالی که هیچ جزئیاتی از نحوه کارکرد سنسور سوم منتشر نشده است، انتظار می رود که این دوربین از لنز اولترا واید با وسعت میدان نزدیک به دوربین های GoPro استفاده کند.

در حال حاضر تنها تعدادی از تولید کنندگان گوشی های هوشمند به استفاده از لنز اولترا واید روی آورده اند که Mate 20 Pro یکی از آنهاست و LG نیز با عرضه V40 به جمع آنها پیوسته است. به طور کلی می توان ادعا کرد که کیفیت دوربین های اولترا واید این گوشی ها، کیفیتی یکسان با دوربین های عادی را ارائه نمی دهند و از این رو به نظر می رسد که اپل در نظر دارد تا همانند همیشه با ورود به این بخش نیز به یکی از بهترین ها در این حوزه تبدیل شود.

تنها در مدل گران قیمت تر iPhone سال ۲۰۱۹ شاهد دوربین سه گانه خواهیم بود

پنل OLED: اینبار در تمامی مدل ها

همچنین اپل در نظر دارد تا به استفاده از پنل LCD در iPhone XR را پایان داده و به استفاده از پنل OLED روی بیاورد. پنل های OLED علاوه بر نمایش کنتراست بهتر، رنگ های زنده تری را نیز نمایش می دهند که در نتیجه تصاویر به نمایش درآمده در آن طبیعی تر و شاداب تر خواهند بود. در حال حاضر مدل های iPhone XS و iPhone XS Max از صفحه نمایش OLED بهره می برند و تنها iPhone XR (که ارزان ترین مدل سال ۲۰۱۸ محسوب می شود) است که از صفحه نمایش LCD استفاده می کند.

بر اساس آخرین گزارش ها، گوشی های سال ۲۰۱۹ اپل شامل مدل های زیر خواهند بود:

  • iPhone XI Max: صفحه نمایش OLED، دوربین سه گانه
  • iPhone XI: صفحه نمایش OLED، دوربین دوگانه dual camera
  • iPhone XR ۲۰۱۹: صفحه نمایش OLED، دوربین دوگانه dual camera

پرواضح است که با توجه به اینکه وارد سال ۲۰۱۹ شده ایم، دیگر امکان ایجاد تغییراتی اساسی در دستگاه های امسال اپل وجود نخواهد نداشت؛ اما این بدین معنی نیست که شاهد تغییراتی در طراحی و یا ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه نخواهیم بود.

نظر شما درباره تصاویر منتشر شده از گوشی های سال ۲۰۱۹ اپل چیست؟ شما نیز از اینکه تنها مدل گران قیمت تر (احتمالا iPhone XI Max) از دوربین سه گانه بهره می برد و دو مدل دیگر دوربین دوگانه را یدک می کشند، ناامید شده اید؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری به هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))