کوالکام: ۳۰ دستگاه در سال ۲۰۱۹ از مودم X50 5G استفاده خواهند کرد

به گفته شرکت کوالکام که اکثرا آن را به دلیل تولید تراشه های سری Snapdragon می شناسند، در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۳۰ دستگاه از مودم X50 5G این شرکت بهره خواهند برد. با آراد مگ همراه باشید.

سال ۲۰۱۹، سال نسل پنجم فناوری های ارتباطی همراه یا به اختصار ۵G خواهد بود. حتی اگر از نظر عملیاتی امکان پیاده سازی آن را نداشته باشیم! در این سال بدون در نظر گرفتن عملکرد ارائه دهندگان خدمات، ارائه دهندگان زیر ساخت شبکه، سازندگان گوشی های هوشمند و یا دستگاه های هوشمند، تکنولوژی جهشی چشمگیر خواهد داشت؛ در نمایشگاه CES 2019، کوالکام عنوان کرد که در سال جاری بیش از ۳۰ دستگاه از مودم X50 این شرکت استفاده خواهند کرد که درواقع مودم ۵G این شرکت برای پردازنده Snapdragon 855 به شمار می رود.

شرکت کوالکام تکنولوژیز، زیرمجموعه شرکت کوالکام، امروز در نمایشگاه CES 2019 اعلام کرد که سال ۲۰۱۹، نقطه عطفی برای فناوری ۵G خواهد بود؛ در این سال بیش از ۳۰ دستگاه اعم از گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه های ارتباطی (غالبا گوشی های هوشمند) از مودم X50 کوالکام برای ایجاد دسترسی کاربران به فناوری ۵G استفاده خواهند کرد. شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند از پلتفرم Snapdragon 855 و مودم X50 برای دسترسی به شبکه ۵G استفاده خواهند کرد.

روزگاری خوش برای کوالکام

استفاده بیش از ۳۰ دستگاه از مودم X50 5G که توسط شرکت های سخت افزاری مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت بسیار جالب توجه است. این در حالیست که تمامی این شرکت ها برای تحقق برنامه های خود باید از پردازنده Snapdragon 855 استفاده کنند. طبق گفته کوالکام این دستگاه ها غالبا گوشی های هوشمند خواهند بود و به نظر می رسد که شرکت های بزرگ تولید کننده گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۹ برنامه های بلند پروازانه ای را در سر خود می پرورانند.

در حال حاضر اطمینان داریم که شرکت های بزرگی همچون سامسونگ و ال جی برنامه هایی برای ارائه گوشی ۵G خود در سال جاری دارند که از پردازنده Snapdragon 855 استفاده خواهند کرد. همچنین شرکت های دیگری همچون هواوی نیز برای تحقق بخشیدن به این موضوع، به همراه پردازنده اختصاصی خود (Kirin 980) از مودم X50 کوالکام بهره خواهند برد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که با توجه به پیش بینی ها و شایعات مختلف، شرکت اپل در سال ۲۰۱۹ برنامه ای برای ارائه گوشی ۵G در دستور کار خود ندارد و سال ۲۰۲۰ برای این دستگاه اپل محتمل تر به نظر می رسد.

به نظر شما فناوری ۵G می تواند درخششی چشمگیر را در سال ۲۰۱۹ رقم زند؟ آیا با تمام مشکلاتی که پیش روی اجرایی سازی این فناوری قرار دارد، باز هم خواهیم توانست اولین گام های آن را در این سال مشاهده کنیم؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))