Redmi Note 9 جدید با صفحه ۱۲۰ هرتز در راه است

redmi note 9
redmi note 9

بر اساس گزارش‌هایی که در طی چند وقت اخیر از گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت شیائومی در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که چند مدل جدید از خانواده Redmi Note 9 در راه است که تغییر و تحولات اساسی جدیدی در مشخصات آن‌ها ایجاد شده است.

امروز هم به دنبال انتشار اطلاعات و جزئیات جدیدی درمورد اعضای جدید لاین آپ سری Redmi Note 9 از شرکت شیائومی ، یک منبع قابل اطمینان و معتبر محبوب، یک سری اطلاعات و جزئیات جدیدی درمورد آن‌ها در اختیار ما قرار داده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. بنابراین، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید. اما قبل از این که به این موضوع و جزئیات بیشتر آن بپردازیم، باید اشاره کنیم که اگر به خاطر داشته باشید، مدتی قبل یک خبر دیگر نیز در این زمینه در اختیار شما قرار داده بودیم که اعلام می‌کرد یک مدل جدید از گوشی هوشمند Redmi Note 9S از شرکت شیائومی نیز در راه است که این بار در دوربین اصلی خود به یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز خواهد بود که شما می‌توانید جزئیات بیشتر درمورد این خبر را نیز از طریق لینک زیر به دست بیاورید.

اما اکنون ماجرا از این قرار است که منبعی که اقدام به منتشر کردن این اطلاعات و جزئیات قابل توجه و مهم کرده است، ادعا می‌کند که سه گوشی هوشمند جدید از خانواده Redmi Note 9 در راه عرضه در بازار کشور چین قرار دارند و یا حداقل در حال حاضر شامل سه مدل می‌شوند که همانطور که در لینک بالا نیز مشاهده می‌کنید، ادعا می‌شود که یکی از آن‌ها دارای سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی جدید ساخت شرکت سامسونگ خواهد بود. اما این تمام ماجرا نیست.

در واقع، ما اکنون جزئیات و مشخصات دقیق صفحه نمایش یکی از این سه مدل پیش روی جدید در لاین آپ Redmi Note 9 از شرکت شیائومی را نیز می‌دانیم. گزارش جدیدی که اخیرا در این زمینه منتشر شده است، ادعا می‌کند که یکی از آن‌ها دارای یک صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۲۴۰۰ پیکسل خواهد بود که یک پنل IPS LCD نیز در اختیار دارد. تا اینجا که همه چیز مشابه و یکسان با مدل‌های پایه این لاین آپ به نظر می‌رسد اما نباید زود قضاوت کنید. چون این منبع ادعا می‌کند که این مدل به‌خصوص، اکنون دارای نرخ به روزرسانی صفحه ۱۲۰ هرتز در نمایشگر خود می‌باشد و این ویژگی، در آن تطبیق پذیر خواهد بود که یعنی بر اساس محتوایی که در حال پخش شدن است، نرخ به روزرسانی صفحه این دستگاه نیز تغییر پیدا می‌کند تا هم تجربه بهتری در اختیار کاربران قرار دهد و هم از افزایش بیش از حد مصرف نمایشگر جلوگیری کند.

ویژگی قابل توجه دیگری که در صفحه نمایش این گوشی ذکر شده، DotDisplay نام دارد که اشاره به طراحی و شکل ظاهری پانچ هولِ دوربین سلفی این مدل به‌خصوص می‌کند و این در حالی است که ظاهرا نرخ به روزرسانی تصویر تطبیق پذیر هم چند قدم رو به جلوی هر چند جزئی، به سمت پیشرفت و تکامل برداشته است. همانطور که اشاره شد، نرخ به روزرسانی آن بر اساس محتوایی که در حال پخش است، تغییر می‌کند اما باید به این هم اشاره کنیم که مقدار آن می‌تواند به ۳۰ یا ۴۸ یا ۵۰ یا ۶۰ یا ۹۰ برسد و در حداکثر مقدار خود نیز به ۱۲۰ هرتز می‌تواند دست پیدا کند. بنابراین، می‌توان گفت که ساز و کار و عملکرد آن مشابه و یکسان با Xiaomi Mi 10T Pro خواهد بود. تعداد زیادی از منابع معتبر و قابل اطمینان ما که تا به حال موفق به دستیابی به این گوشی شده‌اند و آن را مورد تست و بررسی قرار داده‌اند، اعلام کرده‌اند که این راهکار (نرخ به روزرسانی تصویر تطبیق پذیر که بر اساس محتوای در حال پخش تغییر می‌کند)، یکی از بهترین راهکارها است که می‌تواند از افزایش بیش از حد مصرف باتری جلوگیری کند و در عین حال هنوز هم می‌تواند یک تجربه کاملا نرم و بسیار روان از کار کردن با آن را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نکته قابل توجه و مهم دیگری که در اطلاعات فاش شده اخیر یکی از اعضای جدید لاین آپ سری Redmi Note 9 فاش شده، این است که ظرفیت باتری این مدل به‌خصوص که هنوز اسم دقیق و نهایی آن مشخص نشده، به ۴ هزار و ۸۰۰ میلی آمپر ساعت خواهد رسید که نشان از کاهش ۲۰۰ میلی آمپری آن در مقایسه با مدل‌های اولیه این لاین آپ می‌دهد. اما باید توجه داشته باشید که از سوی دیگر، وجود ویژگی‌هایی مانند نرخ به روزرسانی تصویر تطبیق پذیر، می‌تواند از افزایش مصرف باتری بکاهد. احتمالا می‌توانیم فرض کنیم که این دو شایعه اخیر درمورد مدل‌های جدید لاین آپ سری Redmi Note 9 مربوط به یک مدل هستند. یعنی نرخ به روزرسانی تطبیق پذیر که حداکثر به ۱۲۰ هرتز می‌تواند برسد به همراه سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی در دوربین اصلی یکی از اعضای پیش روی این لاین آپ، مربوط به یک مدل خواهند بود و ما این دو ویژگی جذاب و هیجان انگیز را به طور همزمان در یک مدل مشاهده خواهیم کرد. از طرفی دیگر، این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که این مدل به‌خصوص، احتمالا رده بالاترین مدل پیش روی جدید از لاین آپ سری Redmi Note 9 از شیائومی خواهد بود.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.