شروع انقلاب هوش مصنوعی و رهبرانی که باید نیروی کار را آماده کنند

انقلاب هوش مصنوعی
انقلاب هوش مصنوعی

اکنون دنیا شاهد وسیع‌ترین همکاری انسان-ماشین در طول تاریخ است. به عنوان مدیرعامل کمپانی که نقش مهمی در این انقلاب فناوری دارد، آینده‌ای را می‌بینم که هوش مصنوعی در تمام جنبه‌های زندگی نهفته باشد. آینده‌ای که انقلاب هوش مصنوعی را پشت سر گذاشته است.

هوش مصنوعی با پل زدن روی شکاف بین کارهایی که انسان قادر به انجامش است و چیزهایی که ممکن است، زندگیمان را متحول خواهد کرد. هوش مصنوعی در صنایع مختلف نفوذ خواهد کرد تا کارهای ابتدایی را از دوش انسان بردارد. و ضمنا به طور یکپارچه با زندگی روزمره‌مان گره بخورد. مثلا ما در تک ماهیندرا، سیستم تشخیص چهره‌ای را طراحی و به کار بسته‌ایم که کار بررسی ورود و خروج کارمندان را انجام می‌دهند و نیاز به کارت‌های شناسایی سنتی و سایر فرایندهای ورود را از میان برمی‌دارد. اگرچه چنین فناوری‌هایی به خاطر مسائلی نظیر حریم خصوصی تهدیدآمیز به نظر می‌رسند اما پیشرفت‌هایی که در چند سال آتی تجربه خواهیم کرد – در رانندگی، خرید، سرگرمی، بازدهی کسب و کار و حتی تشخیص و درمان بیماری‌ها – ظرفیت ایجاد جامعه‌ای با پیچیدگی کمتر، ارتباطات هوشمندتر و جریان‌های کاری روانتر را دارند.

 

با این وجود نوعی ترس بازدارنده هم درباره انقلاب هوش مصنوعی وجود دارد. اینکه ظهور ربات‌ها می‌تواند موقعیت انسان‌ها را در محیط کار تهدید کند. هوش مصنوعی این ظرفیت را دارد که در فضاهایی مثل کتابداری و امور اداری برخی از مشاغل روتین را انجام بدهد. اما این ترس که هوش مصنوعی از انسان باهوش‌تر بشود و جایش را در فضاهای کاری بگیرد، اغراق‌آمیز است. جالب است بدانید همین حالا هستند شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی برای تطبیق رزومه‌های کاری با فرصت‌های شغلی که در بالا ذکر شد، استفاده می‌کنند.

به عنوان یک جامعه، پیش از این بارها با این چالش مواجه شده‌ایم. در طول قرن گذشته، انقلاب‌های صنعتی را تجربه کردیم که نقش کارگران سنتی را مختل کرد. ما تاثیری که ماشین‌ها می‌توانند از طریق خودکارسازی کارهای ساده روی استخدام داشته باشند را دیده‌ایم. وقتی شغل‌هایی از دست رفتند، شغل‌های جدید خلق شدند. به عبارت دیگر فرصت‌های جدیدی پیش آمد تا انسان‌ها کارهای ارزشمندتری را بر عهده بگیرند.

انقلاب هوش مصنوعی (یا انقلاب دیجیتال) به همین شکل و به لطف صرفه‌جویی در هزینه‌ها و توانایی خودکارسازی وظایف ابتدایی، دنیای کسب و کار را رقابتی‌تر خواهد کرد و شغل‌های جدید خواهد ساخت. اما این رهبران کسب و کارها هستند که باید کارمندان را برای این تحول آماده کنند.

فناوری‌های جدید مثل هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و امنیت سایبری و آنالیتیکس تا همینجا مشاغل جدیدی در این صنعت ایجاد کرده‌اند. با این حال باید کارکنان تمام سطوح باید فرصت یادگیری این مهارت‌های جدید برای بهره بردن از این موقعیت را دریافت کنند. ما در تک ماهیندرا سرمایه‌گذاری عظیمی روی آموزش فناوری‌های نسل بعدی از جمله بلاک‌چین، امنیت سایبری، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، رباتیک و اتوماسیون به کارمندان می‌کنیم. تا به اینجا ۹۰ درصد از ۱۲۲هزار نیروی کار را در زمینه مهارت‌های دیجیتال اولیه بازآموزی کرده‌ایم. از این میان ۶۰ درصد نیروی کار به آموزش‌های پیشرفته‌تر در حوزه‌هایی مثل پردازش ابری، هوش کسب و کار و آنالیتیکس رسیده‌اند.

حتی بعد از انقلاب هوش مصنوعی هم ماشین نمی‌تواند جایگزین خرد و تدبیر این نیروی کار بشود. اینجا وظیفه ما به عنوان رهبران کسب و کار اهمیت می‌یابد. اینکه مطمئن شویم کارمندان مهارت‌های ضروری برای رقابتی نگه داشتن کسب و کارها را دارند.

این رهبران کسب و کارها هستند که مسیر انقلاب هوش مصنوعی را هموار خواهند کرد
این رهبران کسب و کارها هستند که مسیر انقلاب هوش مصنوعی را هموار خواهند کرد

علاوه بر این، کسب و کارها باید با اندیشیدن در مقیاس کوچکتر برای دنیایی ارتقایافته با هوش مصنوعی آماده بشوند. در بسیاری از موارد، استارت‌آپ‌ها و کارآفرین‌ها کسانی هستند که از انقلاب هوش مصنوعی بهره می‌برند. آنها به راز رقابت از طریق نوآوری به جای مقیاس را کشف کرده‌اند. امنیت سایبری را در نظر بگیرید؛ جایی که کسب و کارها مرتبا مورد حمله قرار می‌گیرند و هزینه‌ها مقابله با آنها به راحتی می‌تواند از کنترل خارج بشود. بالبیکس (Balbix) شرکتی که ما سال گذشته در آن شریک شدیم، از الگوریتم‌های هوش مصنوعی تخصصی برای پیش‌بینی چگونگی و محل حملات سایبری و ارائه روش‌هایی برای کاهش خطر شکاف امنیتی استفاده می‌کند.

با استفاده از هوش مصنوعی برای تقویت متخصصان امنیت می‌توان بسیاری از کارهای نظارتی را از طریق پلتفرم انجام داد و نیروی انسانی را روی برطرف‌سازی و تحلیل خطرات احتمالی متمرکز کرد. فناوری هوش مصنوعی بالبیکس امکان ذخیره زمان و منابع ارزشمند را به کمپانی‌ها می‌دهد و همین می‌تواند از یک شکاف امنیتی چند میلیون دلاری جلوگیری کند.

حالا زمان آن رسیده سازمان‌های بزرگ به این درک برسند که همکاری با چنین بازیگران خلاقی چطور می‌تواند در عین کاهش هزینه‌ها در بلندمدت، بهره‌وری را افزایش بدهد. استارت‌آپ‌ها و کارآفرین‌ها می‌توانند امکان گسترش خدمات و دسترسی کسب و کارها را فراهم کنند. این یکی از مهمترین اکتشافاتی است که کسب و کارها در دهه‌های آینده به آن خواهند رسید. کشفی که در دوره انقلاب هوش مصنوعی بیشتر از همیشه ارزشمند خواهد شد.

تغییری مهم در راه است و هوش مصنوعی مهمترین عامل این تغییر است. اما باید به خاطر بسپاریم که در نهایت کنترل از آن انسان‌هاست. ما تصمیم خواهیم گرفت چه ماشین‌هایی کی باید مورد استفاده قرار بگیرند و این برای هر کسب و کاری در هر حوزه‌ای متفاوت خواهد بود. اکنون زمانش رسیده رهبران کسب و کارها فرصت‌هایی که فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای آینده خودشان و کارمندانشان ایجاد می‌کنند را درک کنند و مطمئن شوند کارمندان برای این فرصت‌ها آماده‌اند. مقاومت در برابر این تغییر و انقلاب هوش مصنوعی دیگر جزو گزینه‌های روی میز نیست.