کاهش قیمت پردازنده های نسل اول و دوم رایزن AMD پیش از عرضه نسل سوم

شرکت AMD پیش از عرضه نسل سوم از پردازنده های رایزن اقدام به اعمال تخفیف های مناسب برای پردازنده های نسل اول و دوم کرده است که با این حرکت بازار آماده پذیرایی از سری ۳۰۰۰ رایزن خواهد شد. اگر شما تصمیم بر این دارید که تا منصفانه شدن قیمت بهترین پردازنده ها مدت زیادی را صبر کنید، بهتر است به شما بگوییم که ای ام دی درنظر دارد که پیش از عرضه نسل سوم پردازنده هایش، تمامی موجودی خود از نسل های قبلی را به فروش برساند. به همین دلیل شما می توانید پردازنده‌های شگفت ‌انگیز سری ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ رایزن را قیمتی وسوسه کننده خریداری کنید.

AMD Ryzen 1600 یکی از گزینه های مناسب این شرکت می باشد که با داشتن ۶ هسته و ۱۲ رشته پردازشی قدرتی مثال زدنی را به شما می تواند ارائه کند. این پردازنده هم اکنون با قیمت ۱۱۹ دلار به فروش می رسد. این رقم یعنی حدود ۷۰ دلار تخفیف برای رایزن ۱۶۰۰ اعمال شده است. اگرچه این چیپست با داشتن حداکثر فرکانس ۳.۶ گیگاهرتز، سرعت کلاکی به اندازه‌ پردازنده‌ های همانند خود از نسل دوم رایزن ندارد ولی هنوز هم یکی از بهترین پردازنده های گیمینگ محسوب می شود. از گزینه هایی موجود برای نسل دوم رایزن نیز می توان به AMD ryzen 2600 اشاره کرد که درکنار خنک کننده AMD Wraith Spire Cooler تنها با پرداخت ۱۶۵ دلار قابل خریداری خواهد بود که با این حساب ۲۰ درصد تخفیف را نشان می دهد.

افت قیمت پردازنده های رایزن AMD

در صورتی که رایزن ۲۶۰۰ برای تولید محتوای صوتی و تصویری و یا گیمینگ از نظر شما کمی ضعیف می باشد، شما می توانید با پرداخت ۱۵ دلار بیشتر AMD ryzen 2600X را که سرعت کلاک بالاتری دارد را خریداری کنید. ولی برای داشتن توان پرداشی بیشتر از این، AMD ryzen 2700 با داشتن ۸ هسته و ۱۶ رشته پردازشی به شما پیشنهاد می شود که هم اکنون با بیش از ۷۰ دلار تخفیف به قیمت ۲۲۵ دلار به فروش می رسد.

پردازنده‌ های Threadripper نسل اول و دوم AMD، از قدرتمندترین تراشه های ای ام دی می باشد که تا حدی با تخفیف روبرو شده اند. تراشه ۱۶ هسته و ۳۲ رشته‌ای ۲۹۵۰X نیز با حدود ۷۰ دلار تخفیف با قیمت ۸۴۰ عرضه می شود و در همین حال پردازنده‌ ۲۹۹۰WX با ۳۲ هسته و ۶۴ رشته‌ پردازشی با ۱۰۰ دلار کاهش قیمت، ۱۷۰۰ دلار قیمت گذاری شده است. اگر شما برای انجام کارهایی سنگیل همچون تدوین، ویرایش ویدیو و یا تنظیم، میکس و مسترینگ موزیک به دنبال یک پردازنده قدرتمند هستید، مدل های مختلف از سری Threadripper شرکت AMD می تواند پیشنهاد عالی برای شما باشد.

همانطور که متوجه شدید مدل های پایین و میان رده از تراشه های ای ام دی باتوجه به داشتن قیمت های پایین، با داشتن تخفیف های ۷۰ تا ۱۰۰ دلاری، بسیار مناسب می باشند، ولی این میزان تخفیف شاید برای سری قدرتمند این شرکت زیاد هم تفاوتی برای خریداران ایجاد نمی کند.