کنسول Mega Sg معرفی شد: تولد دوباره کنسول سگا

شرکت “آنالوگ” که در زمان معرفی کنسول مبتنی بر بازی های نیتندوی خود به شهرت رسید، هم اکنون به سمت کنسول سگا رفته است. کنسول Mega Sg نسخه ارتقا یافته اما با رنگ و بوی کلاسیک سگاست که توسط این شرکت به بازار عرضه خواهد شد. با آراد موبایل همراه باشید.

همانطور که گفته شد کمپانی آنالوگ چند صباحیست که به تولید کنسول های کلاسیک قدیمی اما با متریال بالا رده، مشغول است. اولین خروجی این شرکت، کنسول Nt mini بود که درواقع نسخه ارتقا یافته ی کنسول NES بود و از بدنه آلومینیومی بهره می برد و قیمتی معادل ۴۴۹ دلار آمریکا داشت که برای یک کنسول کلاسیک بسیار بالا به نظر می رسید.

قدم بعدی این شرکت، ساخت کنسولی ارزان قیمت تر و جمع و جور تر بود که موجب شد تا کنسول Super Nt تولید شود. این کنسول استفاده از بدنه گران قیمت و آلومینیومی را کنار گذاشت و به سمت متریال مقرون به صرفه تر یعنی پلاستیک سوق پیدا کرد. همین امر باعث شد تا قیمت این کنسول به ۱۹۰ دلار کاهش پیدا کند.

این کنسول نیز از دسته های بی سیم پشتیبانی می کرد و با قرار دادن پورت کلاسیک نینتندو، از دسته های سیمیِ قدیمی نیز پشتیبانی می کرد.

اما موردی که کنسول ساخت این شرکت را جذاب تر می کرد، استفاده از همان کارتریج های قدیمی برای اجرای بازی ها بود. حتی دسته های قدیمیِ سیمی نیز قابل اتصال به این کنسول ها بود.

ورود آنالوگ به دنیای سگا

در آخرین تلاش این شرکت برای ورود به عرصه بازی های سگا، شرکت Analogue کنسول Mega Sg را معرفی کرد. ای کنسول به نوعی دنباله روی رویه پیشین این شرکت است و در آن همچنان می توانید دسته کلاسیک را متصل کنید و از کارتریج های قدیمی استفاده کنید.

درواقع کنسول Mega Sg یک کنسول مدرن برای اجرای بازی های قدیمی به شمار می رود که می توانید آنها را در تلویزیون های جدید با وضوح تصویر بسیار بالا بازی کنید. همچنین کیفیت صدای خروجی نیز بسیار بالاست.

از درگاه های ارتباطی این کنسول می توان به کابل HDMI اشاره کرد که اتصال آن به تلویزیون های مدرن را سهولت می بخشد. همچنین پورت دسته ی کلاسیک و سیمی بازی نیز در این دستگاه تعبیه شده تا بیش از پیش به دستگاه نوستالژیک سگا نزدیک شود.

این کنسول در حال حاضر بیش از ۲۱۰۰ کارتریج کنسول سگا را پشتیبانی می کند که هم اکنون توسط کمپانی Analogue به فروش می رسد.

همانند کنسول Super Nt، کنسول Mega Sg نیز از دسته های بی سیم پشتیبانی می کند که البته هم اکنون موجود نیست! عرضه این دسته برای ماه فبریه برنامه ریزی شده است و به قیمت ۲۵ دلار به فروش خواهد رسید.

کنسول Mega Sg در ماه مارچ و با قیمت ۱۸۹ دلار و در رنگ های مشکی و سفید به بازار عرضه خواهد شد.

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))