یک مشکل جدید در خط تولید iPhone 12 به وجود آمده است

iPhone 12
iPhone 12

بر اساس گزارش اخیر Apple Insider، یک یادداشت جدید از Ming-Chi Kuo، تحلیلگر TF International، که برای مشتریان تهیه شده است، اعلام می‌کند که یک مشکل جدید دیگر در خط تولید گوشی‌های بعدی شرکت اپل ایجاد شده که برخی از دستگاه‌های خانواده iPhone 12 را تحت تاثیر قرار داده است.

اگر به خاطر داشته باشید، چند هفته قبل در ماه ژوئن به شما گفته بودیم که شرکت تولید کننده‌ی پنل‌های OLED چینی به اسم Beijing Oriental Electronics (که با اسم BOE بیشتر شناخته می‌شود) از تست‌هایی که توسط سامسونگ و اپل از محصولات این شرکت گرفته شده بود، مردود شده بود. به احتمال بسیار زیاد، این دلیل عمده و اصلی این موضوع بوده است که چرا اپل در نهایت تصمیم گرفت سفارش‌های پنل‌های صفحه نمایش OLED که در LG Display ثبت کرده بود را پنج برابر نسبت به سال گذشته افزایش دهد. با توجه به این موضوع، حجم سفارش اپل برای تولید پنل‌های نمایشگر OLED در LG Display نسبت به سال گذشته پنج برابر بیشتر شده است. بر اساس گزارش‌هایی که تا به حال در این زمینه منتشر شده است، LG Display در طی سال جاری ۲۰ میلیون صفحه نمایشگر برای تمام مدل‌های سری آیفون ۱۲ اپل تولید خواهد کرد و علاوه بر این، سامسونگ نیز از آن‌ها انتظار دارد که امسال ۶۰ میلیون پنل نمایشگر به آن‌ها تحویل دهد. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

اما اکنون ماجرا از این قرار است که آخرین مشکلی که در خط تولید خانواده iPhone 12 ایجاد شده، این است که روی پوشش لنز دوربین‌های فوق عریضی که برای iPhone 12 و iPhone 12 Max ساخته شده است، یک سری تَرَک مشاهده شده است که ممکن است باعث ایجاد شکستگی کل پوشش دوربین شود. این لایه‌های پوشش دهنده توسط Genius Electronic Optical تولید شده‌اند. بر اساس گزارش‌های تکمیلی که در این زمینه در اختیار ما قرار داده شده است، این مشکل در طی انجام دادن تست‌هایی که در شرایط دما و رطوبتِ بالا گرفته شده، برای این دو گوشی به وجود آمده است و البته، Kuo نیز موقعیت را آنقدرها هم جدی و بحرانی نمی‌بیند که این ترک‌ها Apple را مجبور کنند تاریخ عرضه یا حتی رونمایی از مدل‌های ۲۰۲۰ آیفون ۱۲ ۵G را به تاخیر بیاندازد. زیرا Genius Electronic Optical تنها منبع این قطعات نیست. این تحلیلگر در یادداشت اخیر خود به این موضوع اشاره کرده است که Largan نیز همین قطعات را در خط تولید اپل در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. اما آن‌ها در محصولات نهایی که تولید کرده‌اند، با چنین مشکلی مواجه نشده‌اند.

در حالی که Kuo هنوز نمی‌تواند حدس بزند که چقدر ممکن است طول بکشد تا Genius Electronic Optical این مشکل را برطرف کند، اما وی از این تولید کننده انتظار دارد که قیمت تولید قطعاتی که برای اپل می‌سازد را کاهش دهد تا قادر به ادامه دادن ارسال این قطعات باشد و آن‌ها را در اختیار Apple به عنوان غول دنیای فناوری قرار دهد. همچنین انتظار می‌رود که همین شرکت در حال کار کردن با اپل باشد و به این همکاری در سال‌های دور آینده نیز همچنان ادامه دهد تا یک لنز پریسکوپ تولید کند که می‌تواند در برخی از مدل‌های iPhone 14 این شرکت در سال ۲۰۲۲ به کار گرفته شوند و یک تجربه‌ی بسیار بهبود یافته از دوربین‌های تله فوتو در اختیار مردم قرار دهند. مدل‌های iPhone 11 Pro و ۱۱ Pro Max در حال حاضر به یک لنز تله فوتو مجهز هستند که دارای زوم اپتیکال ۲ برابری است. شنیده‌ها حاکی از این است که اپل قصد دارد در دوربین تله فوتوی خانواده آیفون ۱۲ از زوم اپتیکال ۳ برابری استفاده کند.

خودِ Apple مدتی پیش به طور رسمی اعلام کرد که عرضه مدل‌های جدید لاین آپ سری آیفون ۱۲ امسال چند هفته تاخیر خواهد داشت که به این معنی است که ما می‌توانیم اولین گوشی‌های موبایل هوشمند اپل که به فناوری ۵G مجهز هستند را در حوالی ماه اکتبر و یا حداکثر در نوامبر سال جاری در فروشگاه‌های سراسر دنیا مشاهده کنیم. اوایل سال جاری میلادی، زمانی که ویروس کرونا به اولین پیک خود در قاره آسیا رسیده بود، سرعت خط تولید قطعات و محصولات شرکت Apple به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده بود. بنابراین، تاخیری که مدتی پیش توسط Luca Maestri، مدیر مالی ارشد شرکت اپل، اعلام شد هیچ ارتباطی با مشکل جدیدی که در خط تولید این سری پیدا شده، ندارد و تقریبا تنها دلیل اصلی و مهمی که گوشی‌های بعدی اپل با تاخیر عرضه می‌شوند شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا است که برای مدتی چرخ اقتصاد جهانی را از حرکت متوقف کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.