Mac Mini جدید معرفی شد: ۵ برابر قدرت بیشتر، اندازه ای یکسان

همینطور که مطلع هستید اپل در حال برگزاری کنفرانس خود در شهر نیویورک است. در جدیدترین رونمایی این شرکت، اپل از Mac Mini جدید خود رونمایی کرد که از سخت افزار بسیار قدرتمند تر بهره می برد. با آراد موبایل همراه باشید.

اپل در جدیدترین اقدام خود Mac Mini جدید را معرفی کرد که از سخت افزار بسیار قدرتمند تر نسبت به نسل پیشین خود برخوردار است. اپل ادعا کرده که این کامپیوتر کوچک را در دیتا سنترها تست کرده و عملکرد فوق العاده ای داشته است.

قدرت سخت افزاری Mac Mini حدود ۵ برابر بیشتر از نسل پیشین خود است که رقم بسیار چشمگیری تلقی می شود. اپل در این کامپیوتر از پردازنده نسل هشتمی اینتل استفاده کرده است که از ۶ هسته پردازشی برای انجام وظایف استفاده می کند. این پردازنده دارای قدرت گرافیکی بسیار بالایی و چیزی در حدود ۶۰% بهتر از نسل قبلی Mac Mini دارد.

رم اجرایی استفاده شده در Mac Mini جدید تا ۶۴ گیگابایت قابل سفارش است و حافظه داخلی آن نیز تا ۲ ترابایت افزایش پیدا می کند. اپل در این دستگاه نیز از پردازنده T2 استفاده می کند که وظیفه ذخیره و پردازش اطلاعات امنیتی کاربر و تشخیص صدای او را بر عهده دارد.

قاعدتا چنین قدرتی در این چنین اندازه ای نیاز به خنک کننده ای قوی دارد. از همین رو، اپل یک سیستم خنک کننده پیشرفته را برای Mac Mini توسعه داده که تا ۲ برابر خنک کنندگی بهتری را نسبت به نسل پیشین ارائه می دهد و صدالبته که صدای بسیار کمتری نیز دارد.

اپل در Mac Mini جدید هم از مواد قابل بازیافت استفاده کرده که طبق گفته این شرکت، ۶۰% از قطعات داخلی آن و ۱۰۰% بدنه آن قابل بازیافت است. این یک قدم مهم در زمینه داشتن زمینی عاری از زباله است که خوشبختانه توسط اپل برداشته شده است.

ارتباطات

اپل در Mac Mini جدید از پورت اترنت، تاندربولت ۳، HDMI و USB-A پشتیبانی می کند که اینها تمامی پورت هایی هستند که امروزه توسط تعداد زیادی از لوازم های جانبی پشتیبانی می شوند. پس نگرانی ای بابت پورت های این کامپیوتر نخواهید داشت.

قیمت و زمان عرضه

Mac Mini جدید در پایین ترین مدل با رم ۱۸ گیگابایتی و حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی عرضه خواهد شد که قیمتی برابر با ۷۹۹ دلار خواهد داشت. Mac Mini جدید نیز از ۷ نوامبر در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))