iPhone 11 Pro Max یک وجه اشتراک ناخوشایند با S20 Ultra دارد

Apple iPhone 11 Pro; Apple iPhone 11 Pro Max

ظاهرا به نظر می‌رسد که در طی یک سال اخیر، وجود رنگ سبز در صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند پرچمدار و رده بالای بازار تبدیل به یک نقص همه‌گانی شده است که حتی بزرگانی مانند iPhone 11 Pro Max هم از این نقص در امان نمانده‌اند.

سال گذشته گزارش‌هایی منتشر شده بود که اعلام می‌کردند زمانی که روشنایی صفحه نمایش گوشی هوشمند Pixel 4 XL بر روی ۴۰ درصد یا کم‌تر گذاشته می‌شود، صفحه نمایش آن یک حالت سبز رنگ پیدا می‌کند. پس از گذشت مدتی از این موضوع، سری Galaxy S20 توسط سامسونگ معرفی شد که پس از عرضه شدن یک آپدیت برای مدل S20 Ultra در این لاین آپ، این گوشی هم دچار مشکل صفحه‌ی سبز شد. علاوه بر این، تعدادی از مدل‌های گوشی‌های OnePlus 8 Pro نیز زمانی که از جعبه‌ی خود بیرون آورده می‌شدند، به این مشکل دچار بودند. اکنون همه‌ی ما از این موضوع آگاهی داریم که تعداد زیادی از کاربران سیستم عامل و گوشی‌های اندرویدی، اپل را به کپی کردن همه چیز متهم می‌کنند. بنابراین شاید برای این دسته از افراد غافلگیر کننده نباشد که برخی از کاربران iPhone 11 Pro Max هم دچار چنین مشکل مشابهی هستند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یکی از کاربران گوشی هوشمند iPhone 11 Pro Max در Reddit پس از آنلاک کردن گوشی خود، با یک مشکل جدید مواجه شده است که خود او، آن را “یک رنگ سبز یکنواخت” توصیف کرده است. جالب است که گوشی مادر او هم همین مدل است و او هم همین مشکل را تجربه کرده است. با این وجود، آن دسته از کسانی که از دیدن رنگ سبز در صفحه نمایش گوشی خود گلایه می‌کنند، گزارش کرده‌اند که پس از آپدیت کردن دستگاه خود به iOS 13.5 این مشکل برایشان به وجود آمده است و هنوز هم با آپدیت امنیتی ۱۳.۵.۱ اخیر، این مشکل پا بر جا است و حتی با نصب کردن بتای ۱۳.۵.۵ هم همچنان وجود دارد.

برخی از تئوری‌ها و گمانه زنی‌هایی که درمورد دلیل ایجاد این مشکل مطرح شده است، اظهار می‌کنند که به احتمال زیاد، این مشکل رابطه مستقیمی با صفحه نمایش‌های AMOLED گوشی هوشمند iPhone 11 Pro Max دارد و در حقیقت، مشکل از نمایشگر این گوشی ناشی شده است. زیرا کاربران گوشی هوشمند iPhone 11 که دارای یک صفحه نمایش LCD است، تا به حال با چنین مشکلی که نشان از وجود رنگ سبز در صفحه نمایش گوشی آن‌ها داشته باشد، مواجه نشده‌اند. گزینه‌ی دارک تم هم بر روی برخی از گوشی‌هایی که دچار چنین مشکلی شده‌اند، فعال بوده است و همچنین، روشن بودن Night Shift و True Tone هم کمکی به حل کردن آن نکرده است. اما نکته‌ی قابل توجه درمورد این مشکل این است که در اغلب گله مندی‌ها گفته می‌شود حالت رنگ سبز زمانی که روشنایی صفحه نمایش بر روی سطوح پایین‌تر تنظیم می‌شود، به وجود می‌آید.

در هر صورت، این اولین باری نیست که کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون از دیدن یک حالت رنگی مزاحمت آمیز در گوشی خود شاکی هستند. ممکن است یک فلش بک به گذشته، در سال ۲۰۱۰ بزنیم که iPhone 4 هم با یک چنین مشکلی مواجه بود و روی صفحه نمایش آن یک حالت رنگی زرد مشاهده می‌شد (واقعا باورتان می‌شود که اکنون ۱۰ سال از آن زمان سپری شده؟). این مشکل به خاطر استفاده کردن از یک نوع چسب منحصر به فرد که در خط تولید این گوشی به صفحه نمایش آن زده می‌شد، به وجود آمده بود. حتی در سال ۲۰۱۶ نیز برخی از کاربران iPhone 7 از وجود چنین مشکلی در گوشی‌های خود شکایت داشتند اما آن‌ها قادر بودند با مراجعه کردن به تنظیمات گوشی خود، مقدار و شدت رنگ زرد را در صفحه نمایش کاهش دهند و به تفسیری، آن را کنترل کنند.

اما درمورد مشکل مشابهی که اخیرا در iPhone 11 Pro Max به وجود آمده است، خود اپل هنوز هیچ واکنشی نشان نداده است. در هر صورت، امیدواریم که آن‌ها یک آپدیت نرم افزاری جدید در نظر گرفته باشند تا این مشکل برطرف شود. با توجه به این که اخیرا iOS ۱۳.۵ عرضه شده است و ۱۳.۵.۵ هم تست بتای خودش را سپری می‌کند، هنوز هم در این میان فضای کافی وجود دارد که اپل با عرضه کردن یک آپدیت مخصوص، مشکل وجود رنگ سبز در صفحه نمایش iPhone 11 Pro Max را برطرف کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.