one more thing – رویداد بعدی اپل به زودی برگزار می‌شود

one more thing
one more thing

اوایل امسال، وقتی که شرکت اپل اعلام کرد که در حال برنامه ریزی است تا پردازنده دستگاه‌های Mac خود را از Intel به پردازنده‌های داخلی ساخت خودش که بر اساس معماری ARM ساخته شده‌اند تغییر دهد، باعث شوکه شدن همه مردم در سراسر دنیا شد.

این تغییر اساسی و بزرگ، برای این که کاملا نتیجه دهد، حداقل به چیزی حدود ۲ سال زمان نیاز دارد اما ما اکنون ممکن است به زمان معرفی و رونمایی از اولین Mac های مجهز به پردازنده داخلی شرکت اپل که توسط خود این شرکت ساخته شده است، بسیار نزدیک‌تر از چیزی باشیم که اصلا فکر می‌کنیم. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که شرکت اپل امروز به طور رسمی اعلام کرده است که قصد دارد به زودی در تاریخ ۱۰ نوامبر برابر با ۲۰ آبان ماه سال جاری هجری شمسی یک رویداد دیگر برگزار کند تا خبر از معرفی و عرضه تعداد دیگری از محصولات جدید خود بدهد. در حال حاضر هنوز نمی‌دانیم که دقیقا چه محصولاتی قرار است در این رویداد معرفی شوند. اما خود شرکت اپل در حال حاضر برای معرفی و خبر از برگزار کردن این رویداد از عبارت one more thing استفاده کرده است. شایعه‌ها و همچنین حدس و گمانه زنی‌هایی که در حال حاضر در این رابطه زده می‌شود، به این موضوع اشاره می‌کنند که one mote thing ممکن است کلا به طور کامل درمورد Mac های جدید باشد که درون بدنه خود از یک پردازنده شخصی سازی شده و طراحی شده توسط اپل استفاده خواهند کرد.

در واقع، اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح بدهیم، می‌توانیم بگوییم که یک گزارش جدید که امروز منتشر شده بود، اعلام می‌کرد که ما باید انتظار داشته باشیم که یک MacBook Air با صفحه نمایش ۱۳ اینچی، یک MacBook Pro و همچنین یک MacBook Pro دیگر با صفحه نمایشی به اندازه ۱۶ اینچ که هر سه‌ی آن‌ها به یک پردازنده ساخته شده توسط خود شرکت اپل مجهز خواهند بود، هفته‌ی آینده در طی این رویداد که با شعار one more thing معرفی شده است، به طور رسمی در طی این رویداد رونمایی و معرفی شوند. به غیر از تغییر کردن پردازنده مرکزی، انتظار می‌رود که این سه Mac جدید از نظر طراحی و شکل ظاهری خود نیز شباهت بسیار زیادی به مدل‌های قبلی خود در سال‌های گذشته داشته باشند.

در حال حاضر شنیده‌ها حاکی از این است که اولین پردازنده‌های شرکت اپل که قرار است برای کامپیوترها ساخته شوند و به کار گرفته شوند، بر پایه چیپست Apple A14 طراحی و ساخته خواهند شد که می‌توان در آخرین نسل معرفی شده از لاین آپ گوشی‌های هوشمند iPhone به همراه تبلت‌های iPad این شرکت مشاهده کرد که به کار گرفته شده بودند. اگر این گمانه زنی حقیقت داشته باشد، می‌تواند راندمان و بهره وری بسیار بهبود یافته‌تری از قدرت و سرعت را در مقایسه با پردازنده‌های Intel که در گذشته در این محصولات به کار گرفته می‌شدند، در اختیار کاربران قرار دهند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.