اپل قصد دارد با iPhone 12 حضور پررنگ‌تری در بازار هند داشته باشد

iPhone 12
iPhone 12

بر اساس تازه‌ترین اطلاعاتی که از خط تولید سری iPhone 12 از شرکت اپل منتشر شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که یکی از شرکای تجاری این شرکت به اسم Wistron به شدت به دنبال جذب تعداد زیادی نیروی جدید برای حضور پررنگ اپل در بازار کشور هند است.

در حقیقت، Wistron به عنوان شریک تجاری اپل در خط تولید محصولات این شرکت، در حال فراهم کردن مقدمات حضور جدی‌تر و پررنگ‌تر اپل در دومین بازار بزرگ گوشی‌های موبایل در سراسر دنیا است. در تکمیل این گزارش نیز اضافه شده است که Wistron به احتمال زیاد به دنبال استخدام کردن و جذب حدود ۱۰ هزار نفر نیروی کار جدید برای کارخانه Narasapura در شهر بنگالورو (یکی از شهرهای هند) می‌باشد. علاوه بر این، گفته می‌شود که حدود ۱ هزار نفر از کارمندان و نیروهای کار فعلی آن نیز کار کردن بر روی سری iPhone 12 به عنوان پرچمدارهای بعدی شرکت اپل را آغاز کرده‌اند و این که تولید این سری را نیز از ماه اکتبر استارت خواهند زد. همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس آخرین گزارش‌هایی که تا به حال در این زمینه منتشر شده است، این مدل‌های جدید که در کشور هند ساخته خواهند شد، احتمالا تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی برای عرضه شدن در بازار آماده خواهند بود. تمام شواهد و مدارک حاکی از این هستند که این گوشی‌های جدید آیفون ۱۲ برای کشور هند در نظر گرفته شده‌اند که بزرگ‌ترین مزیت و برتری آن‌ها برای اپل این است که می‌توانند به عنوان ابزاری مورد استفاده قرار بگیرند که اپل می‌تواند با استفاده از آن‌ها عوارض سنگین واردات به این کشور را که تا ۲۲ درصد هم می‌تواند باشد، دور بزند و با محلی کردن خط تولید سری آیفون ۱۲ در هند، یک صرفه جویی بزرگ در هزینه‌های خود داشته باشد.

همانطور که احتمالا می‌دانید و در جریان هستید، بازار کشور هند در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای فروش گوشی‌های موبایل در دنیا شناخته می‌شود و رتبه دوم را به خودش اختصاص داده است و اگرچه بر اساس گزارش‌های اخیر، اپل دسته بندی گوشی‌های پرمیوم و رده بالای این کشور را کاملا به خودش اختصاص داده و با قدرت آن را در اختیار دارد، اما کل سهم محصولات این شرکت از بازار هند فقط به ۱ درصد می‌رسد. دلیل عمده‌ و اصلی این که اپل چنین سهم اندک و ناچیزی از دومین بازار بزرگ گوشی‌های موبایل دنیا در اختیار دارد، این است که گوشی‌ها و سایر محصولات این شرکت در هند قیمت بسیار زیادی دارند و از همه مهم‌تر، تنوع گسترده و افزایش رقابت که توسط تولید کنندگان و سازنده‌های چینی در این کشور به وجود آمده، باعث شده گوشی‌های میان رده و پایین رده‌ی چینی و کره‌ای بیشترین سهم را از بازار این کشور در اختیار داشته باشند.

گزارش‌های اخیر از بازار این کشور نشان می‌دهد که در حال حاضر سازنده‌هایی مانند Xiaomi, vivo و Samsung بیشترین سهم از فروش در بازار کشور هند را در اختیار دارند. با این حال، شرکت اپل نیز از سال ۲۰۱۷ شروع به تولید کردن گوشی‌های موبایل هوشمند با قیمت‌های کم‌تری در کشور هند کرده است. به عنوان نمونه، همین چند وقت قبل بود که Foxconn تولید iPhone 11 را در این کشور آغاز کرد و علاوه بر این، آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهند که تولید داخلی iPhone SE به عنوان جدیدترین گوشی میان رده شرکت اپل نیز تا پایان سال جاری میلادی در هند آغاز خواهد شد و اپل برای به فروش رساندن آن در این کشور مجبور به پرداخت عوارض واردات نخواهد بود.

همچنین بر اساس یک گزارش دیگر، Pegatron که به عنوان دومین مونتاژ کننده بزرگ گوشی‌های آیفون شناخته می‌شود نیز قصد دارد به زودی یک کارخانه جدید برای مونتاژ آیفون ۱۲ و iPhone SE 2020 در کشور هند احداث کند. علاوه بر این، اپل نیز به شدت و با جدیت کامل به دنبال این است که در سال آینده میلادی اولین فروشگاه رسمی Apple Store خودش را در کشور هند تاسیس کند که نشان می‌دهد آن‌ها قصد انجام سرمایه گذاری‌های سنگینی در این کشور دارند. اما یکی دیگر از مزیت‌های بسیار بزرگی که این سرمایه گذاری‌ها در کشور هند برای اپل دارد نیز این است که تکیه‌ی بیش از اندازه‌ی آن‌ها به چین که در حال حاضر اغلب گوشی‌های موبایل هوشمند اپل در این کشور تولید می‌شوند را به شدت کاهش می‌دهد. با این وجود، هنوز مشخص نیست که آیا مدل‌های سری iPhone 12 که در کشور هند تولید می‌شوند، در کشورهای دیگر نیز به فروش خواهند رسید یا این که فقط مختص عرضه در همین کشور باقی خواهند ماند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.