ظاهرا اپل در حال کار کردن روی مدل ارزان‌تر AirPods Pro است

اخیرا یک گزارش جدید از Digitimes منتشر شده است که تحمین می‌زند شرکت اپل در حال آماده شدن است تا یک مدل Lite یا ارزان قیمت از AirPods Pro خود را به دست مردم برساند. با توجه به موفقیت‌های بزرگ و گسترده‌ای که لاین آپ هدست‌های بی سیم واقعا با کیفیت و رده بالای این شرکت در بازارهای سراسر دنیا به دست آورده است، اکنون به نظر می‌رسد که شرکت Apple قصد گسترش دادن لاین آپ این محصول را دارد تا مردم بتوانند با سه قیمت مختلف بر اساس نیاز خود یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنند. انتظار می‌رود که این مدل جدید دارای قیمتی میانه باشد و قیمت آن در بین AirPods 2 که ۱۵۹ دلار قیمت دارد، و AirPods Pro که ۲۴۹ دلار قیمت دارد، قرار بگیرد. بدین ترتیب، نه به اندازه‌ی مدل پیشرفته و رده بالای این هدست بی سیم گران قیمت خواهد بود و نه چندان ارزان، که بی کیفیت و رده پایین به نظر برسد.

بر اساس این گزارش جدید، سازمان علمی صنعتی جهانی تایوان (USI) احتمالا تامین کننده‌ی اصلی AirPods Pro Lite جدید خواهد بود (البته اگر اسم نهایی آن همین باشد چرا که در حال حاضر هنوز رسما اعلام نشده و مشخص نیست این هدست بی سیم چه اسمی داشته باشد). علاوه بر این، ظاهرا این مدل جدید دارای یک پردازنده‌ی داخلی (SiP) خواهد بود که درون بدنه آن جای گذاری شده است تا بر روی شفافیت و وضوح صدا بیشتر کار کند و آن را بیش از پیش مورد پردازش قرار دهد. همچنین این پردازنده‌ی داخلی می‌تواند به کاهش دادن نویز و صداهای اضافی محیط اطراف نیز کمک زیادی کند.

در حالی که ساخت این مدل از هدست‌های بی سیم اپل هنوز در حد شایعه است و هنوز حتی گزارش‌های رسمی خاصی نیز از آن منتشر نشده است، اما انتظار می‌رود که مدل ارزان قیمت یا Lite از آخرین مدل AirPods Pro در اواسط سال جاری میلادی یا حوالی آن روانه بازار شود اما با توجه به شیوع کروناویروس در سراسر دنیا که متاسفانه چند روزی است وارد کشور خودمان هم شده و جان تعدادی از هم وطن‌های مان را گرفته، ممکن است برنامه‌ها تغییر کنند زیرا همه‌ی کشورهای جهان در حال حاضر با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم می‌کنند و این ویروس مهلک برنامه بسیاری از شرکت‌های تکولوژی و صنعتی را تحت تاثیر قرار داده است. به طور کلی، انتظار می‌رود که تا پایان سال جاری میلادی، مدل‌ AirPodهای Pro شرکت اپل ۴۰ تا ۵۰ درصد از فروش کل AirPodهای این شرکت را به خودشان اختصاص دهند. در حال حاضر هنوز باید منتظر جزئیات رسمی بیشتری در رابطه با نمونه Lite مدل AirPod Pro باشیم که اخبار آن را در روزهای آینده از آرادمگ می‌توانید دنبال کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.