این هفته ۲۵ فروشگاه اپل در آمریکا مجددا بازگشایی می‌شوند

فروشگاه اپل
فروشگاه اپل

اخیرا Deirdre O’Brien، معاون ارشد مدیر عامل بخش فروش شرکت اپل، در وبسایت این شرکت یک بیانیه جدید به انتشار رسانده است. وی در این بیانیه عنوان کرده است که در طی چند وقت اخیر نزدیک به ۱۰۰ فروشگاه اپل در سراسر دنیا آمریکا بازگشایی شده است.

در ابتدا، بهتر است نگاهی به اتفاقاتی که پیش از این رخ داده بود، بیاندازیم. شرکت اپل جزو اولین شرکت‌ها داخل کشور چین بود که پس از کنترل نسبی بیماری COVID-19 بلافاصله برای انجام دادن و از سر گرفتن فعالیت‌های خود، اقدام کرد. در حقیقت، این شرکت با رعایت پروتوکل‌های بهداشتی لازم و با در اولویت قرار دادن فاصله اجتماعی، توانست سرعت شیوع و گسترش این بیماری را کاهش دهد. اما اپل همچنان به توسعه دادن و ایجاد تعداد زیادی از قوانین مختلف که در کشور چین و همینطور سایر نقاط دنیا به آن‌ها پایبند بود، ادامه داد. این اقدامات به آن‌ها کمک کرد تا با امنیت فروشگاه‌های خود را به مدت ماه‌ها باز نگه دارد. در حال حاضر نیز، آن‌ها به دنبال این هستند تا این قوانین را به کشور آمریکا نیز وارد کنند تا در این کشور نیز بتوانند فعالیت‌های خود را کم کم و به مرور زمان از سر بگیرند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در تاریخ ۱۳ مارس برابر با ۲۳ اسفند ماه سال شمسی گذشته بود که اپل فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود را در کشور چین مجددا بازگشایی کرد و در تاریخ ۱۸ آوریل میلادی برابر با ۳۰ فروردین نیز یکی از شعبه‌های خود را با رعایت نکات لازم مجددا بازگشایی کرد. علاوه بر این، دوشنبه‌ی گذشته یکی از چندین و چند فروشگاه اپل در آیداهو تبدیل به اولین شعبه‌ی فروشگاه‌های اپل در ایالت‌های آمریکا شد که مجددا چراغ‌های خود را روشن کرد و شروع به فعالیت کرد و تا به امروز، ۹۹ فروشگاه اپل وجود دارند که فعالیت‌های خود را دوباره آغاز کرده‌اند و در حال ادامه دادن کسب و کار خودشان هستند. اما این تمام ماجرا نیست زیرا قرار است در هفته‌ی جاری تعداد زیادی از فروشگاه‌ها در سرتاسر آمریکا مجددا شروع به فعالیت کنند و همچنین تعدادی هم در کشورهای دیگر وجود دارند که این کار را انجام خواهند داد. از این تعداد، ۲۵ فروشگاه در آمریکا، ۱۲ فروشگاه در کانادا و همینطور ۱۰ فروشگاه نیز در کشور ایتالیا در هفته‌ی جاری درهای خود را به روی مردم باز خواهند کرد. Deirdre O’Brien در بیانیه اخیر خود چنین توضیح داده است که:

تعهد ما این است که رو به جلو حرکت کنیم و فقط زمانی فروشگاه‌های خود را مجددا بازگشایی کنیم که کاملا اطمینان داشته باشیم که به طور کاملا ایمن می‌توانیم به خدمت کردن به مشتریانمان در فروشگاه‌های خود برگردیم. ما به تک تک داده‌هایی که در دسترس قرار دارند – مثل تعداد مبتلایان هر منطقه، روند ابتلای کوتاه مدت و بلند مدت هر منطقه و همچنین دستورالعمل‌هایی که به وسیله سازمان‌های بهداشتی ملی و محلی منتشر می‌شوند – نگاه می‌کنیم. این‌ها تصمیماتی نیستند که ما عجولانه و یا حتی احساسی با آن‌ها برخورد کنیم و همچنین بازگشایی کردن یک فروشگاه به هیچ وجه به معنی این نیست که اگر شرایط منقطه دوباره به سوی بحرانی شدن حرکت کرد، ما قدم‌های پیشگیرانه برای تعطیل کردن مجدد فروشگاه‌های خود برنمی‌داریم.

در هر صورت، اکنون شما می‌توانید با مراجعه کردن به این آدرس و تایپ کردن زیپ کد مورد نیاز، وضعیت هر یک از فروشگاه‌های اپل را بررسی کنید. هر شعبه‌ای از فروشگاه اپل که مجددا بازگشایی شده باشد، دارای منطقه محدودی خواهد بود تا اطمینان خاطر کامل ایجاد شود که همه‌ی افراد حاضر در فروشگاه، فاصله‌ی مورد نیاز را با یکدیگر رعایت می‌کنند. علاوه بر این، متصدیان و کارکنان فروشگاه به همراه مشتریانی که در شعبه‌های فروشگاه اپل حضور پیدا می‌کنند، ملزم به داشتن ماسک صورت هستند و آن دسته از کسانی که ماسک نداشته باشند، یک ماسک از اپل دریافت می‌کنند. زمانی که مشتریان قصد وارد شدن به فروشگاه را داشته باشند، دمای بدن آن‌ها در مقابل درب ورودی سنجیده و اندازه گیری می‌شود و به یک سری سوال‌ها درمورد داشتن علائمی مانند احساس تب یا سرفه پاسخ خواهند داد و این که آیا اخیرا با فردی که مشکوک به ابتلا بوده باشد، تماسی داشته‌اند یا خیر.

جالب است که بدانید در حال حاضر شرکت اپل ۵۱۰ فروشگاه در سراسر دنیا دارد که از این تعداد، ۲۷۱ عدد از آن‌ها در آمریکای شمالی قرار دارند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.