هوش مصنوعی در محل کار ؛ هوش مصنوعی تجربه کارمندان را تغییر می‌دهد

هوش مصنوعی در محل کار
هوش مصنوعی در محل کار

هوش مصنوعی به سرعت همه جنبه‌های زندگی ما را تغییر می‌دهد. قطعا زندگی کاری هم از این قاعده مستثنی نیست و هوش مصنوعی در محل کار هم حضور خواهد داشت.

خیلی زود، حتی آن دسته از ما که در شرکت‌های فناوری کار نمی‌کنند هم دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در فعالیت‌های روزمره و محل کارمان مورد استفاده قرار خواهیم داد. از نحوه استخدام و پذیرش سازمانی گرفته تا آموزش‌های ضمن خدمت، توسعه فردی و در نهایت انتقال مهارت‌ها و تجربیاتمان به نسل بعدی که جا پای ما خواهند گذاشت. فناوری هوش مصنوعی در تمام اینها نقش برجسته و البته فزاینده‌ای خواهد داشت.

در این مطلب به برخی از پیشرفت‌های کسب و کارهایی اشاره می‌کنیم که در حوزه هوش مصنوعی پیشرو هستند. پیشرفت‌هایی که به احتمال زیاد مورد استقبال سایر کسب و کارها قرار خواهد گرفت و رد پای هوش مصنوعی در محل کار را پررنگ و تاثیرگذار خواهند کرد.

استخدام و پذیرش سازمانی

قبل از اینکه پایمان را در محل کار جدیدمان بگذاریم، این دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند بود که مناسب بودن شما برای موقعیت شغلی را تضمین کرده‌اند.

استفاده از هوش مصنوعی در محل کار برای بررسی کارجویان و دعوت مناسبترین فرد به موقعیت شغلی، روشی رو به رواج در شرکت‌های بزرگ است. هر سال از این روش برای هزاران استخدام استفاده می‌شود و گاهی میلیون‌ها متقاضی جلب می‌کند.

Pymetrics یکی از ارائه‌دهندگان ابزارهای این روش استخدام است. این ابزار امکان مصاحبه ویدیویی کارجویان از داخل خانه‌شان (شاید در قاره‌ای دیگر) با سازمان مورد نظرشان را فراهم می‌کند. بعد از پاسخ به یک سری سوالات استاندارد، پاسخ‌های کارجویان (همین طور حالات چهره و زبان بدن) تحلیل می‌شود تا مقدار تناسب آنها با موقعیت شغلی مشخص بشود.

شرکت دیگری که این خدمات را ارائه می‌دهد، Montage است. این شرکت ادعا می‌کند ۱۰۰ کمپانی از ۵۰۰ کمپانی ثروتمند دنیا از ابزار مصاحبه مبتنی بر هوش مصنوعی آنها برای شناسایی استعدادها قبل از دعوت به مصاحبه استفاده کرده‌اند.

هوش مصنوعی در محل کار روی روندهای پذیرش سازمانی (onboarding) هم تاثیر گذاشته است. ربات‌های چت مبتنی بر هوش مصنوعی از مهمترین ابزارهای این حوزه هستند که به استخدامی‌های جدید کمک می‌کنند برای نقش‌شان آماده بشوند و با جنبه‌های مختلف سازمان سازگاری پیدا کنند.

کمپانی یونیلیور، تولیدکننده چندملیتی کالاهای مصرفی از یک ربات چت با نام Unabot استفاده می‌کند که از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای پاسخ به سوالات ساده کارکنان به زبان انسانی و ساده بهره می‌برد. راهکارهای این ربات برای کارکنان شامل هر چیزی از جمله پیدا کردن ایستگاه‌های اتوبوس برای رسیدن به محل کار و نحوه حل مشکلات دستمزد و منابع انسانی می‌شود.

آموزش ضمن خدمت

قطعا آموزش با به دست آوردن موقعیت شغلی تمام می‌شود. فناوری هوش مصنوعی در محل کار در آموزش کارمندان در آینده هم نقش خواهد داشت.

همچنین به انتقال مهارت‌های یک نسل به نسل دیگر هم کمک خواهد کرد (وقتی کارمندان به شرکت‌های دیگر می‌روند یا بازنشسته می‌شوند). شرکت‌ها با این فناوری مطمئن می‌شوند کارمندان، تجربه باارزششان را برای دیگران به جا می‌گذارند و خودشان هم از این تجربه بهره‌مند می‌شوند.

یکی از غول‌های حوزه مهندسی یعنی Honeywell هم ابزارهایی طراحی کرده که از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در کنار هوش مصنوعی برای ضبط تجربه کاری و درس‌های فشرده استفاده می‌کند. به این ترتیب انتقال دانش و تجربه به استخدامی‌های جدید ساده‌تر می‌شود.

در این شیوه، کارمندان در حین انجام وظایف روزمره هدست واقعیت افزوده می‌زنند. به این ترتیب با فناوری تشخیص تصویر یک ویدیو از تمام کارهایی که مهندس انجام می‌دهد، ضبط می‌شود. ویدیویی که می‌توان آن را دوباره پخش کرد و از این طریق برای کارآموزها و استخدامی‌های جدید تجربه آن موقعیت شغلی را رقم زد.

اطلاعات این تصاویر ویدیویی برای ساخت ابزارهای واقعیت افزوده هم استفاده می‌شوند. ابزارهایی که در حین انجام کار به مهندسان بازخورد آنی می‌دهد. مثلا درباره خطرات به آنها هشدار می‌دهد یا انجام کارهای روتین در موقعیت‌های خاص یا بررسی وسایل خاص را به آنها یادآوری می‌کند.

نیروی کار افزوده

هوش مصنوعی در محل کار جای ما را نمی‌گیرد بلکه کیفیت کارمان را بیشتر می‌کند
هوش مصنوعی در محل کار جای ما را نمی‌گیرد بلکه کیفیت کارمان را بیشتر می‌کند

یکی از دلایلی که عنوان هوش مصنوعی در محل کار برخی افراد را ناراحت می‌کند، ترس از جایگزین شدن هوش مصنوعی با انسان و از دست دادن موقعیت‌های شغلی برای انسان‌هاست.

اما اگر امروزه بخواهیم از ادغام هوش مصنوعی صحبت کنیم، کلیدواژه «افزودگی» خواهد بود. به این معنی که دستگاه‌های هوش مصنوعی به ما کمک خواهند کرد کارمان را بهتر انجام بدهیم نه اینکه جایگزین ما بشوند. ایده اصلی اینست که آنها جنبه‌های روتین نقش ما را بر عهده می‌گیرند تا وقتمان برای کارهایی که انسان‌ها در آن خبره هستند، خالی بشود. کارهایی که نیاز به خلاقیت و تعاملات انسانی دارند.

همانطور که کارمندان با ابزارهایی مثل ایمیل و پیام‌رسان‌ها آشنا شده‌اند، شرکت‌هایی مثل PeopleDoc و Betterworks ابزارهای مشابهی ساخته‌اند که در تجربه کاری روزانه نقش به سزایی ایفا خواهند کرد. این ابزارها می‌توانند جریان‌های کاری و فرایندها را زیر نظر بگیرند و پیشنهادهای هوشمندی درباره روش‌های افزایش کارایی و بهره‌وری فرایندهای کاری بدهند. به چنین روش‌هایی اتوماسیون فرایند رباتیک (RPA) هم می‌گویند.

این ابزارها یاد می‌گیرند وظایف تکرار شونده مثل تنظیم جلسات یا مدیریت دفاتر را انجام بدهند. همچنین قادر به تشخیص به دشواری افتادن کارمندان یا صرف زمان بیش از حد روی یک مسئله هستند. در چنین مواردی، هوش مصنوعی با ارائه کمک به کارمند مداخله می‌کنند یا اگر مسئله چیزی فراتر از توانایی‌های ربات باشد، کمک‌های انسانی موجود را پیشنهاد می‌کنند.

نظارت هوش مصنوعی در محل کار

هوش مصنوعی سلامت محیط کار را هم بیشتر می‌کند
هوش مصنوعی سلامت محیط کار را هم بیشتر می‌کند

این حوزه از ورود هوش مصنوعی به فضای کار جنبه‌ای تاریک دارد که می‌تواند احساس ناراحتی و ناامنی شدیدی در برخی کارمندان ایجاد کند.

طبق نظرسنجی موسسه گارتنر، بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های با گردش مالی بالای ۷۵۰ میلیون دلار از ابزارهای گردآوری داده دیجیتال برای نظارت بر فعالیت‎ها و کارایی کارمندان استفاده می‌کنند. این رویکرد شامل تحلیل محتوای ایمیل‌ها برای تعیین رضایتمندی کارمندان و سطح تعامل آنها می‌شود. برخی کمپانی‌ها هم برای استفاده از دستگاه‌های ردیابی جهت نظارت برای تناوب وقفه‌های کاری و آنالیز صوتی جهت تعیین سطح استرس در مکالمات کارمندان با یکدیگر در دفتر کار شناخته می‌شوند.

حتی برخی فناوری‌های هوش مصنوعی در محل کار امکان دنبال کردن عادات خواب و ورزش کارمندان را برای کارفرما فراهم می‌کند. شرکت بازی‌های ویدیویی Blizzard Activision اخیرا اعلام کرده از طریق برنامه‌های تشویقی کارمندانش را تشویق می‌کند تا مجوز دنبال کردن وضعیت سلامتی از طریق دستگاه‌های فیت‌بیت و اپلیکیشن‎های مربوطه را به شرکت بدهند. هدفشان هم اینست که از داده‌های متراکم و ناشناس برای شناسایی قسمت‌هایی که می‌توان سلامت فضای کار را به طور کلی و عمومی ارتقا داد، استفاده کنند. اما وضعیت نظارت دائمی خودش می‌تواند استرس‌زا باشد و هر کسی با آن راحت نیست.

شرکت تخصصی آنالیز فضای کار Humanyze از ایمیل کارمندان و داده‌های پیام‌رسانی فوری به همراه تیکت اسم مجهز به میکروفون برای جمع‌آوری داده درباره تعاملات بین کارکنان استفاده می‌کند. اگرچه برخی این رویکرد را مداخله‌آمیز می‌دانند اما این شرکت می‌گوید چنین امکاناتی از کارکنان در برابر زورگویی یا آزار جنسی در محل کار محافظت می‌کند.

ربات‌های فضای کار

ربات‌های فیزیکی قادر به انجام حرکات خودکار روز به روز بیشتر در حوزه‌های تولید و انبارداری به کار گرفته می‌شوند. به احتمال زیاد در آینده نزدیک همین تعداد ربات را در سایر فضاهای کاری نیز خواهیم دید.

کمپانی Segway ربات پستی را طراحی کرده که می‌تواند در راهروهای محل کار حرکت کند و مرسولات را مستقیما به میزهای کارمندان برساند. در عین حال ربات‌های امنیتی هم به زودی در شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف به کار گرفته‌ می‌شوند. این جنبه از کاربرد هوش مصنوعی در محل کار مانع از نفوذهای امنیتی و فیزیکی در خارج از ساعات اداری می‌شوند.

مشکل زمانبر پارک ماشین کارمندان هم یکی از چیزهایی که هوش مصنوعی حلش خواهد کرد. راهکارهایی مثل ParkPlus می‌توانند به صورت کاملا خودکار ماشین‌های کارکنان را پارک کنند. آن هم در فضاهای کوچکی که انسان قادر به عبور و مرور در آنها نیست و همین منجر به کاهش فضای مورد نیاز می‌شود.

در بین تمام این روش‌های نفوذ هوش مصنوعی در محل کار یک نکته مشترک وجود دارد: هوش مصنوعی تجربه شغلی کارمندان را دگرگون خواهد کرد.