جزئیات بیشتری از رویداد Time Flies اپل مشخص شد

Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5

در حال حاضر انتظار داریم که شرکت اپل تا یک روز دیگر رویداد بعدی خود به اسم Time Flies را به طور مجازی برگزار و به صورت زنده نیز آن را پخش کند. Time Flies رویداد مورد انتظاری است که ما ممکن است در طی آن با نسل چهارم iPad Air و Apple Watch Series 6 و احتمالا Apple Watch Series Pro به همراه تعدادی دیگر از محصولات جدید این شرکت ملاقات کنیم. در این رابطه، اخیرا یکی از اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند در شبکه اجتماعی توییتر با نام کاربری LOvetodream یک سری اطلاعات و جزئیات جدید درمورد رویداد Time Flies و همینطور محصولاتی که قرار است در آن حضور داشته باشند، منتشر کرده است. وی در این رابطه گفته است Apple Watch Series 6 در یک رنگ عرضه خواهد شد. در حال حاضر یک سری حدس و گمان‌هایی وجود دارد که تخمین می‌زنند این رنگ، نوعی از رنگ آبی خواهد بود. این موضوع، با یکی دیگر از شایعه‌هایی که چند وقت پیش منتشر شده بود، و اشاره به وجود رنگ Midnight Blue برای لاین آپ سری گوشی‌های امسال آیفون این شرکت داشت، مطابق دارد. با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس این منبع توییتری، یکی از محصولات اپل که در قرار است در رویداد Time Flies حضور داشته باشد و اسم آن هم هنوز مشخص نشده، قابلیت پشتیبانی از Quick Charge در اختیار خواهد داشت. با توجه به این که تمام نشانه‌ها حاکی از این است که Watch OS7 که قرار است به همراه Apple Watch Series 6 عرضه شود، امسال با در اختیار داشتن سیستم ردیابی خواب عرضه خواهد شد، دستگاهی که LOvetodream به آن اشاره کرده که دارای ویژگی Quick Charge خواهد بود، احتمالا می‌تواند Apple Watch Series 6 باشد. علاوه بر این، یکی دیگر از توییت‌های این منبع نیز نشان می‌دهد که محدوده قیمت برای یکی از دستگاه‌ها و محصولاتی که قرار است در رویداد Time Flies اپل حضور داشته باشد، ۵۶۹ تا ۵۹۹ دلار خواهد بود. این محدوده‌ی قیمت، می‌تواند متعلق به نسل جدید iPad Air باشد که شنیده‌ها حاکی از این هستند در دو مدل Wi-Fi و Wi-Fi + Cellular در دسترس قرار داده خواهد شد.

این منبع یک توییت دیگر نیز منتشر کرده است که کاملا خلاصه و مفید گفته: “۱۵ سپتامبر آنلاین”. این توییت به معنی این است که حداقل یکی از این دستگاه‌هایی که قرار است فردا در طی برگزاری رویداد Time Flies رونمایی شوند، در همان روز برای خریداری کردن به صورت آنلاین در دسترس قرار داده خواهد شد. اما اگر منتظر هستید فردا با لاین آپ سری آیفون ۱۲ نیز ملاقات کنید، باید اعلام کنیم که متاسفانه نباید منتظر چنین چیزی باشید. زیرا اصلا انتظار نمی‌رود که هیچ یک از آن‌ها فردا در این رویداد حتی معرفی اولیه مختصری هم داشته باشند. خود شرکت اپل چند ماه قبل به طور رسمی اعلام کرده بود که به دلیل پاندمی موج اول کرونا در اوایل سال ۲۰۲۰ این شرکت مجبور شده است که معرفی و عرضه اولین گوشی‌های مجهز به فناوری اتصالات ۵G خود را به تاخیر بیاندازد و ظاهرا به نظر می‌رسد که همین دلیل، منجر به تاخیر خوردن رونمایی و معرفی از آن‌ها نیز شده است.

واقعا تا به حال اطلاعات ضد و نقیض بسیار زیادی درمورد لاین آپ پیش روی سری گوشی‌های هوشمند اپل منتشر شده است و ما هنوز هم که هنوز است، با وجود منتشر شدن تعداد بسیار زیادی گزارش مختلف، متوجه نشدیم که آیا در آخر هر چهار مدل سری آیفون ۱۲ قرار است به صفحه نمایش‌های ۱۲۰ هرتز مجهز باشند؟ آیا فقط صفحه نمایش مدل‌های Pro این لاین آپ ۱۲۰ مرتبه در هر ثانیه به روز خواهد شد؟ آیا فقط iPhone 12 Pro Max از این ویژگی برخوردار خواهد بود؟ سنسور LiDAR چطور؟ برای کسانی با این سنسور و عملکرد آن آشنایی ندارند، باید توضیح دهم که LiDAR مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک پرتوی مادون قرمز به یک جسم اصابت کند و به گوشی برگردد را محاسبه می‌کند. اکنون که از این اطلاعات آگاهی پیدا کردیم، می‌توانیم بدانیم که یک گوشی موبایل هوشمند آیفون با در اختیار داشتن یک سنسور تشخیص عمق LiDAR قابلیت‌ها و پتانسیل‌های AR واقعیت افزوده بیشتری نسبت به همیشه پیدا خواهد کرد که تا به حال هیچ وقت در آن‌ها دیده نشده بود. علاوه بر این، قادر خواهد بود افکت‌های بوکه بهتری در عکس‌های پرتره ایجاد کند. اما آیا امسال با این فناوری در گوشی‌های آیفون ملاقات خواهیم کرد و یا لاین آپ گوشی‌های این شرکت در سال ۲۰۲۱ به این ویژگی مجهز خواهد بود؟

اما درمورد نسل چهارم تبلت های iPad Air اپل که قرار است فردا در رویداد مجازی Time Flies نیز حضور داشته باشد، نشانه‌ها حاکی از این است که اپل احتمالا طراحی و شکل ظاهری آن را اکنون در این نسل کاملا از پایه تغییر داده است و آن را شبیه به لاین آپ تبلت های iPad Pro این شرکت کرده است. یکی از ویژگی‌هایی که به احتمال زیاد از آن کنار گذاشته شده است، دگمه فیزیکی هوم خواهد بود که به عنوان سنسور Touch ID تا به حال در مدل‌های قبلی این لاین آپ وجود داشت. البته، یک سری از نشانه‌های دیگر نیز از این امر حکایت دارند که این سنسور اکنون به لبه کناری بدنه این تبلت منتقل شده است. این جابجایی، می‌تواند اپل را قادر کند که کاری کند تا اندازه لبه‌ها و حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش نیز در این تبلت به طور قابل توجهی کاهش پیدا کنند. همچنین گفته می‌شود که یک درگاه USB-C نیز جایگزین سیستم lightning خواهد شد که همیشه مختص اپل بوده است. اندازه صفحه نمایش iPad Air جدید نیز می‌تواند ۱۰.۸ اینچ باشد.

یکی دیگر از محصولاتی که قرار است در رویداد Time Flies حضور داشته باشد، Apple Watch Series 6 است که به احتمال زیاد تفاوت آنچنان قابل توجهی در نمای بیرونی خود نسبت به نسل کنونی خود نخواهد داشت. البته، ممکن است به یک باتری بزرگ‌تر به همراه یک سنسور تشخیص نبض نیز مجهز باشد. این سنسور می‌تواند مقدار و سطح اکسیژن خون هر فرد که در گلبول‌های قرمز او وجود دارد را اندازه گیری کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.