هدفون مخصوص خواب شرکت Bose

هدفون بی سیم مخصوص خواب

هدفون مخصوص خواب شرکت Bose یکی از فناوری های جدید سال ۲۰۱۸ است که با قیمت ۲۵۰ دلار به بازار عرضه شد.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که با کوچکترین سروصدایی از خواب می پرند، هدفون های جدید شرکت Bose خوابی آسوده را برایتان به همراه خواهد داشت.

شرکت Bose با استفاده از تکنولوژِی noise-making sleepbudهدفون های کوچکی را طراحی کرده که به طور منحصر بفرد برای استفاده در هنگام خواب تولید شده است. این هدفون ها برای حذف سروصداهای آزار دهنده ی محیطی همچون صدای خروپف، ترافیک، سروصدای همسایه ها و هر صدایی که باعث نا آرامی در خواب شما می شود طراحی شده است.همانطور که می دانید نداشتن خواب عمیق در شب باعث خستگی در طول روز و کاهش بازدهی در کار می شود. بنابراین با استفاده از هدفون های مخصوص خواب می توان در طول شب، روز خوبی را نیز ساخت.

هدفون مخصوص خواب شرکت Bose برای حذف سروصدای محیطی، سیستم پخش موسیقی و یا لغو نویز صوتی ندارد بلکه از صدای مخفی برای از بین بردن صداهای ناخواسته محیط استفاده می کند تا کاربر بتواند به راحتی به خواب برود. هدفون مخصوص خواب شرکت Bose به جای پخش موسیقی، صدای آرامش بخشی را پخش می کند که باعث حذف صداهای ناخواسته محیط در طول شب می شود. شرکت Bose به عنوان اولین عرضه کننده این تکنولوژی، از آن به عنوان تاثیرگذارترین روش برای حذف نویز و پخش یک صدای آرام و درنتیجه داشتن یک خواب عمیق یاد می کند.

سیستم حذف نویز آکوستیک این دستگاه را می توان در برخی از هدفون های همین شرکت با نام های QuietComfort 35 و QuietControl 30 wireless پیدا کرد. اما این سری از هدفون ها توانایی حذف نویز صداهای محیط را به طور کلی ندارد. بنابراین Bose از یک تکنولوژی تکمیل کننده برای حذف انواع نویز استفاده کرد که بر روی گوش داخلی تاثیرگذار می گذارد و صدا را در فرکانس های مختلف حذف می کند.

 

 

نحوه تشخیص صدای مزاحم

در صورتی که فرکانس صداهای اطراف در محدوده مشخصی قرار داشته باشند و ناگهان فرکانسی بیشتر دریافت شود، هدفون آن را به عنوان صدای مزاحم تشخیص داده و باعث می شود گوش داخلی و مغز شما قادر به تشخیص آن نباشد.
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا می¬توان توسط این هدفون موسیقی نیز گوش داد؟
در پاسخ باید گفت خیر، زیرا برای پخش موسیقی نیاز به جریان بالاتر و در نتیجه باتری بزرگتری است، بنابراین اندازه هدفون نیز افزایش پیدا می کند و دیگر برای استفاده در هنگام خواب مناسب نخواهد بود. این هدفون تنها برای استفاده در هنگام خواب تولید شده و راحتی در استفاده یک اولویت در طراحی آن محسوب می شود.

اپلیکیشن موبایل برای داشتن خوابی بهتر

در هنگام استفاده از هدفون مخصوص خواب شرکت Bose، می توانید از اپلیکیشن موبایل Bose Sleep نیز استفاده نمایید و برنامه خواب خود را در آن تنظیم کنید. برای این کار تنها کافی است برنامه طراحی شده توسط این شرکت را از App Store و Google Play دانلود کرده و گزینه حذف صدا را لمس کنید. با استفاده از این برنامه می توانید میزان صدا را تنظیم کرده و مقدار زمان استفاده از هدفون را نیز در طول شب مشخص نمایید. این برنامه قابلیت تنظیم هشدار برای برخواستن از خواب را نیز دارد و با تنظیم دقیق زمان، شما را با صدایی آرام بیدار می کند.

علاوه بر این قابلیت ها، می توانید ۱۰ صدای آرامش بخشی را که به صورت پیش فرض بر روی دستگاه تعبیه شده، انتخاب کرده و موثرترین صدا را برای خواب خود انتخاب نمایید. در بروزرسانی¬آینده این نرم افزار قابلیت اضافه کردن صداهای جدید نیز در دسترس خواهد بود.

طراحی منحصربفرد هدفون مخصوص خواب شرکت Bose

گوش انسان ها با یکدیگر یکسان نیستند؛ بنابراین این شرکت با استفاده از اسکنرهای سه بعدی اقدام به طراحی هدفون هایی در سه سایز M,S و l کرده است که اندازه کلی آن ها کمی بزرگتر از یک نخود است. بعلاوه این هدفون همراه با یک باله قابل انعطاف ساخته شده است که متناسب با شیار داخلی گوش می باشد.

محفظه نگهدانده هدفون

این محفظه نه تنها برای نگهداری از هدفون است بلکه شارژی مغناطیسی برای آن نیز می باشد. بنابراین در حالی که هدفون را داخل آن نگهداری می کنید به صورت خودکار شارژ نیز خواهد شد. این محفظه حتی در هنگام حرکت نیز به شارژ کردن هدفون ها ادامه می دهد.