راهنمای خرید دوربین مدار بسته

راهنمای نصب دوربین مدار بسته

حفظ امنیت همواره برای تمامی افراد مهم بوده است. اینکه بتوانیم جان و مال خود را در برابر متجاوزین به حریم شخصی و البته سارقان حفظ نماییم، چیزیست که شاید امروز قوت بیشتری گرفته است. خوشبختانه به لطف پیشرفت تکنولوژی ابزارهای مختلفی برای حفاظت از حریم شخصی ساخته شده که یکی از مهم ترین آن ها، دوربین های مدار بسته هستند. چنانچه قصد دارید ساختمان مسکونی و یا اداری را به این وسیله مجهز کنید، بهتر است از راهنمای خرید دوربین مدار بسته، اطلاع کامل بیابید.

بهترین راهنمای خرید دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته سطح مطلوبی از حفظ حریم خصوصی و امنیت را فراهم می کند. این سیستم قابل اعتماد است، بدان معنی که اغلب برای نظارت بر ترافیک، ساختمان و امنیت محوطه، امکانات پزشکی و اهداف مهم دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دوربین مداربسته می تواند خانه و ساختمان اداری شما را از ورود اشغالگران، دزدان و افراد مشکوک محافظت کند.

راهنمای نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته چیست؟

یک دوربین مدار بسته (CCTV) بخشی جدایی ناپذیر از یک سیستم تلویزیونی است که به منظور و دلایل امنیتی و نظارت استفاده می شود. این وسیله در واقع روشی خصوصی برای نظارت بر آنچه که در خانه و اطراف شما اتفاق می افتد، محسوب می شود. دوربین ها به طور استراتژیکی و هدفمند در مکان های تعیین شده ای، جاسازی می شوند، بنابراین شما می توانید مناطق خاصی از خانه و ساختمان مد نظرتان را مشاهده کنید. دوربین های مدار بسته با مانیتورها ارتباط برقرار می کنند و تصاویر تنها برای افرادی خاص که از پیش معین شده اند، نمایش داده می شود. پیشرفت تکنولوژی امکان مشاهده تصاویر لحظه ای از مکان مورد نظر در مانیتور، کامپیوتر، لپ تاپ و حتی گوشی های هوشمند را فراهم می سازد.

خرید یک دوربین مداربسته می تواند نوعی بازدارنده برای سارقان و دیگر مزاحمان باشد. این دوربین ها می توانند تمامی دزدان جسوری که منتظر بیرون رفتن شما از منزل هستند را رصد کنند. داشتن یک دوربین امنیتی راهی است که آنها را از خانه شما دور نگه دارد. به هر حال، اگر آنها به اندازه کافی جسور باشند و به خانه شما ورود کنند، دوربین های مداربسته می توانند به اجرای قانون به منظور شناسایی مهاجمین و پیدا کردن آنها کمک کنند.

یک دوربین CCTV همچنین می تواند مانیتور کننده کودک شما باشد. شما می توانید کودک خود را از هر اتاق تماشا کنید و بدانید که او چه وقت به شما نیاز دارد. هنگامی که شما به محل کار خود می روید، می توانید هنگامی که بچه ها از مدرسه به خانه می آیند، را رصد نمایید. همچنین لازم به ذکر است که این وسیله می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای مراقبت از افراد مختلف باشد. هنگامی که از پدر و مادر سالمند خود مراقبت می کنید و مجبور هستید ساعاتی را بیرون از منزل بگذرانید، دوربین های مدار بسته برای رصد آن ها به کمک شما می آیند و شما می توانید در هر لحظه از حال و اوضاع آن ها آگاهی پیدا کنید.

راهنمای نصب دوربین مدار بسته
با وجود مزایای دوربین مدار بسته، چگونه یک سیستم مناسب را تهیه کنید؟ با آراد موبایل مگ همراه باشید.

نکات مهم راهنمای خرید دوربین مدار بسته

موارد اساسی که در راهنمای خرید دوربین مدار بسته از اهمیت بالایی برخوردارند، به شرح زیر هستند:

– نوع دوربین

اینکه قرار است از سیستم مدار بسته در چه فضایی استفاده کنید، بسیار مهم است. لذا حتما تعیین کنید که آیا دوربین در فضای آزاد قرار می گیرد و یا در فضای داخلی! همچنین قابل رویت بودن یا نبودن آن ها نیز بسیار مهم است. قابلیت دید در شب برای شما اهمیت دارد یا خیر؟ اگر چنین باشد، چه میزان نیاز به پوشش دارد؟ پاسخ به تمامی این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید نسبت به خرید دوربین با آگاهی بیشتری عمل کنید.

– ویژگی های دوربین

فضاهایی که هر دوربین می تواند پوشش دهد را مد نظر قرار دهید و سپس بهترین لنز را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که دوربین های مدار بسته، برخلاف چشم انسان قابلیت فوکوس خودکار ندارند. برای دید در شب، میدان مادون قرمز را باید در شب روشن کنید. دوربین ها ممکن است یکسان باشند، اما حسگر تصویر می تواند در نوع های مختلف، متفاوت باشد. یک سنسور تصویر قوی تصاویر با کیفیت بالا با رنگ های واقعی و واضح تری را برای هر دو روز و شب تولید می کند.

راهنمای نصب دوربین مدار بسته

– ویژگی های ضبط کننده دوربین

چگونه ضبط می کنید؟ آیا قرار است دوربین ثابت بماند و یا حرکت خواهد کرد؟ آیا دوربینی که حرکت می کند قابلیت های لازم برای ضبط صحیح تصاویر هنگام حرکت را دارند؟ آیا به دسترسی به دوربین از طریق موبایل و یا تبلت نیازمندید؟ البته لازم به ذکر است که اغلب سیستم ها، این دسترسی ها را برای کاربران فراهم می کنند، اما سطح دسترسی و امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می گیرد، متفاوت است. ضمنا لازم است تا حافظه ذخیره سازی تصاویر را نیز انتخاب نمایید، تا در ضبط تصاویر دچار مشکل نشوید.

– نوع کابل

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید دوربین مدار بسته این است که این سیستم در نوع بی سیم و سیم کشی شده در اختیار کاربران قرار می گیرد. اگر از بهم ریختگی فضا بیزارید، بهتر است به سراغ نوع بی سیم دوربین مدار بسته بروید. لازم به ذکر است که این نوع نسبت به دوربین های سیم کشی شده، قیمت بیشتری دارند.

– نوع سیستم مدار بسته

سیستم های مدار بسته در دو نوع آنالوگ و شبکه وجود دارند که نوع آنالوگ ارزان تر است و نمی تواند کیفیت و رزولوشن تصویر مناسبی را در اختیارتان قرار دهد. اما اگر به دنبال یک سیستم فوق العاده هستید و قصد دارید تا تصاویر با کیفیتی را رصد و ضبط کنید، به سراغ سیستم های شبکه ای بروید. این سیستم های حرفه ای گران و پیچیده هستند.

راهنمای نصب دوربین مدار بسته

در کنار تمامی موارد فوق که در راهنمای خرید دوربین مدار بسته بیان کردیم، برند و قیمت سیستم های مدار بسته هم از جمله موارد مهمی هستند که باید حتما به آن ها توجه نمایید. برندهای بی کیفیت نمی توانند به خوبی به نیاز شما پاسخ دهند و از سویی برخی از سیستم ها بسیار پر هزینه هستند. بهتر است از قبل نیازهای خود را لیست کنید و با توجه به آن ها دوربین مدار بسته متناسب را خریداری نمایید.

 

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...