دوربین بعدی EOS R کانن یک مقرون به صرفه است

کانن

براساس آخرین گزارش ها، شرکت کانن در نظر دارد ماه فوریه از محصول جدیدی رونمایی کند. گفته می شود این دوربین یک مدل EOS R است و قیمتی در حدود ۱۶۰۰ دلار خواهد داشت.

اگرچه قیمت ۱۶۰۰ دلار را نمی توان ارزان دانست اما در مقایسه با دیگر دوربین های مدل EOS R یک دوربین خوش قیمت محسوب می شود. پیشتر شایعاتی منتشر شد که نشان می داد، کانن روی دوربین EOS R مشغول کار است که از سنسور ۱۰۰ مگاپیکسلی بهره می برد.

گزارش جدید افزوده که کانن می خواهد دو مدل دوربین EOS R را سال جاری راه اندازی کند. با این حساب یکی از این دوربین ها اقتصادی و دیگری غیراقتصادی خواهد بود. نخستین بار سال ۲۰۱۸ بود، کانن اولین دوربین EOS R خود را روانه بازار کرد. ظاهرا این دوربین پرچمدار نبود و با این حساب ممکن است محصول سال ۲۰۱۹ یک دوربین اقتصادی و دیگری غیراقتصادی باشد.

جزئیات کافی از دوربین EOS R کانن موجود نیست و نمی توان به شایعات بی اساس نیز اشاره کرد. بنابراین به انتظار باید نشست، تا مشخص شود شرکت کانن چه برنامه ای در سر دارد.

کانن اولین شرکتی است که دوربین‌های خود را با لنزهای لایکا به بازار عرضه کرد. شرکت کانن در ابتدا از لنزهای ساخت شرکت نیکون در محصولات خود استفاده می‌کرد، ولی پس از مدتی اقدام به ساخت لنزهایی با نام تجاری «سرنار» کرد.

به رغم آن که دوربین‌ها و چاپگرهای رایانه‌ای شرکت کانن بازار مصرف را در دست دارند، بیشتر درآمد این شرکت از دستگاه‌های فتوکپی آنالوگ و دیجیتال تأمین می‌شود. شرکت کانن در همکاری با شرکت توشیبا به تولید تلویزیونهای صفحه تخت، نوع جدید فناوری نمایشگرهای تلویزیون مبادرت کرد.