تاریخ عرضه Pixel 5 احتمالا مشخص شده است

Google Pixel 5
Google Pixel 5

اخیرا یک وبلاگ آلمانی مدعی شده است که گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت گوگل که منتظر آن‌ها هستیم، یعنی Google Pixel 5 و Pixel 4a 5G زودتر از آنچیزی که انتظار داشتیم در اختیارمان قرار داده خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر، همچنان با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که ظاهرا به نظر می‌رسد پایگاه داده‌های Vodafone آلمان نشان می‌دهند که گوشی هوشمند پرچمدار بعدی شرکت گوگل به اسم Google Pixel 5 قرار است در انتهای ماه جاری میلادی یعنی دقیقا در تاریخ ۲۵ سپتامبر برابر با ۴ مهر سال جاری شمسی به طور رسمی رونمایی و معرفی شود. جالب است بدانید که شایعه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که پیش از این درمورد اولین گوشی‌های موبایل هوشمندِ مجهز به فناوری اتصالات ۵G از شرکت گوگل منتشر شده بودند، به این موضوع اشاره کرده بودند که ما قرار است در تاریخ ۳۰ سپتامبر برابر با ۹ مهر این دو گوشی را ملاقات کنیم. اما ظاهرا این گزارش‌ها، ۵ روز خطا داشتند.

علاوه بر این، موضوع قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که بر اساس یک پست ناقص و نیمه تمام در وبلاگ شعبه فرانسه گوگل که پس از گذشت مدت کوتاهی هم به سرعت پاک شد، پیش فروش Google Pixel 5 5G نیز قرار است از تاریخ ۸ اکتبر برابر با ۱۷ مهر آغاز شود که یعنی دقیقا دو هفته پس از رونمایی اولیه از این گوشی این اتفاق رخ خواهد داد. همچنین با توجه به این موضوع، انتظار می‌رود که هر دو دستگاه Google Pixel 4a 5G به همراه Pixel 5 که هر دوی آن‌ها جزو اولین گوشی‌های مجهز به فناوری اتصالات شبکه ۵G به شمار می‌روند، از تاریخ ۱۶ اکتبر برابر با ۲۵ مهر در قفسه فروشگاه‌های سراسر دنیا در دسترس قرار بگیرند و فروش خود را به طور رسمی آغاز کنند.

با این وجود، اگر گوگل واقعا تاریخ عرضه Google Pixel 5 را جلو انداخته باشد، به احتمال زیاد هر دو گوشی ۵G پیش روی خود را تا قبل از تاریخ ۱۶ اکتبر روانه بازار خواهد کرد. البته، این نکته هم از اهمیت زیادی برخوردار است که اشاره کنیم یک اسکرین شات هم از تاریخ عرضه Google Pixel 5 اکنون فاش شده است که تاریخ‌های مورد انتظار ما برای این گوشی را نشان می‌دهد. این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که در حال حاضر هنوز هیچ چیز به طور کاملا قطعی مشخص نشده است و همانطور که گوگل همیشه سابقه این کار را دارد، ممکن است در لحظه آخر یک تصمیم جدید برای Google Pixel 4a و Pixel 5 و تاریخ عرضه آن‌ها بگیرد.

اسناد و مدارک احتمالی داخلی که اکنون در این زمینه در اختیار ما قرار داده شده است، فقط مدل‌های مشکی رنگ دو گوشی هوشمند پیش روی ۵G شرکت گوگل را نشان می‌دهند اما اگر اطلاعات و جزئیات دیگری که تا به حال در این زمینه منتشر شده است را بتوان باور کرد، گوشی هوشمند Pixel 4a 5G دارای یک نسخه با رنگ بدنه سفید هم خواهد بود و Google Pixel 5 نیز به عنوان گوشی پرچمدار بعدی شرکت گوگل، یک مدل با بدنه سبز رنگ نیز در اختیار خواهد داشت. بر اساس یک سری از اطلاعات و جزئیات رسمی که تا به حال در این رابطه در اختیار ما قرار داده شده است، قیمت گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a 5G از ۴۹۹ دلار در ایالات متحده آمریکا شروع می‌شود. علاوه بر این، انتظار داریم قیمت این گوشی در کشورهای اروپایی نیز از ۴۹۹ یورو آغاز شود. اما از سوی دیگر، بر اساس گزارش‌های رسمی که در این زمینه منتظر شده است، Pixel 5 در آمریکا ۶۴۹ دلار قیمت خواهد داشت و در اروپا نیز با قیمت ۶۲۹ یورو به فروش خواهد رسید.

به احتمال زیاد، هر دو گوشی هوشمند پیش روی ۵G شرکت گوگل که برای اولین بار در تاریخ لاین آپ محصولات این شرکت به این فناوری مجهز خواهند بود و از آن استفاده خواهند کرد، احتمالا به یک چیپست Snapdragon 765G مجهز خواهند بود. همچنین انتظار داریم که گوشی پرچمدار بعدی این شرکت یعنی Google Pixel 5 دارای یک صفحه نمایش با نرخ به روزرسانی تصویر ۹۰ هرتز، ستاپ دوربین‌های بهتر از مدل سال گذشته این شرکت یعنی Pixel 4 و همچنین یک باتری ۴ هزار میلی آمپر ساعتی باشد.

در حال حاضر، ظاهرا به نظر می‌رسد که خود گوگل هم انتظار دارد که Pixel 4a 5G از Pixel 5 محبوب‌تر باشد و با استقبال بیشتری مواجه شود که در نتیجه، می‌تواند به این معنی باشد که انتظار فروش بیشتری هم از آن دارد که کاملا هم منطقی و عادلانه به نظر می‌رسد. زیرا در حال حاضر بر اساس اسناد و مدارکی که در اختیار داریم، Pixel 4a 5G با یک قیمت کم‌تر، به احتمال زیاد مشخصات سخت افزاری اصلی یکسانی با گوشی پرچمدار بعدی شرکت گوگل خواهد داشت. گفته می‌شود هر دوی آن‌ها دارای یک پنل صفحه نمایش OLED با رزولوشن Full HD Plus خواهند بود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.