با یکی از بهترین ویژگی‌های Galaxy S20 آشنا شوید

سری گوشی‌های گلگسی S20 که در رویداد Galaxy Unpacked معرفی شدند

شاید تا به حال با تفاوت‌های گیج کننده‌ی نمایشگرهای ۶۰Hz و ۱۲۰Hz که بزرگ‌ترین وجه تمایز آن‌ها را در ویدئو‌های اسلوموشن می‌توان مشاهده کرد، آشنایی پیدا کرده باشید زیرا تا به حال مطالب بسیار زیادی درمورد تفاوت‌های آن‌ها در سراسر فضای مجازی پخش شده است. همانطور که احتمالا در جریان هستید، هنوز مدت زیادی نگذشته که سامسونگ از لاین ‌آپ گوشی‌های پرچمدار جدید خود تحت عنوان Galaxy S20 رونمایی کرد و علیرغم این که شاید همه‌ی مردم نیز آنچنان از این لاین آپ رضایت نداشته باشند و مشکلات زیادی با ویژگی‌های مختلف آن از قبیل طراحی یا چیزهای دیگر داشته باشند، اما یکی از ویژگی‌های این لاین آپ باعث شده تا عده بسیار زیادی از مردم شیفته‌ی آن‌ها شوند. با این وجود، باید توضیح دهم که این ویژگی تنها مختص Galaxy S20 هم نیست و شاید در گوشی‌های پرچمدار و رده بالای دیگر بازار نیز وجود داشته باشد اما بدون شک، این ویژگی باید در آینده حداقل در تمام گوشی‌های پرچمدار دیگر بازار، فارغ از برند آن‌ها، وجود داشته باشد. به عبارت دیگر، اگر گوشی‌های پرچمدار آینده واقعا قصد ادامه دادن رقابت و حضور در بازار گوشی‌های هوشمند را دارند، با این ویژگی را داشته باشند زیرا در غیر این صورت، بلافاصله از رقابت کنار گذاشته خواهند شد چون حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

من درمورد نمایشگرهایی صحبت می‌کنم که نرخ تازه سازی بالایی دارند. خود من به شخصه در طی چند ماه اخیر تجربه کار کردن با گوشی‌های زیادی را دارم که دارای نرخ تازه سازی بالایی بوده‌اند که از بین آن‌ها می‌توانم به OnePlus 7, 7T و ۷T Pro اشاره کنم که دارای نرخ تازه سازی ۹۰Hz بودند که واقعا تفاوت زیادی با نمایشگرهای ۶۰Hz داشتند. اما سامسونگ در جدیدترین مدل از لاین آپ گوشی‌های پرچمدار خود، حتی از این هم فراتر رفت و نمایشگرهای ۱۲۰Hz در اختیار مردم قرار داد که شاید عده زیادی از مردم فکر کنند بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد اما واقعا این طور نیست. حقیقتا این نمایشگرها بسیار نرم‌تر و روان‌تر از نمایشگرهای ۹۰Hz هستند که من با آن‌ها کار کرده بودم و واقعا یک سطح بالاتر از تمام آن چیزی هستند که هر کسی تا به حال تجربه کرده است.

در این رابطه، واقعا نباید به حرف افراد منفی باف اطمینان کرد زیرا تجربه‌ی کار و تست کردن آن‌ها نشان داده است که تفاوت‌های بسیار زیادی میان نمایشگرهای ۶۰Hz با ۱۲۰Hz وجود دارد. اگر این طور نبود، واقعا چه دلیلی داشت که این همه منابع مختلف گسترده به ساخت چنین فناوری جدیدی اختصاص پیدا کند و این همه برای آن هزینه شود؟ قطعا هر کسی می‌تواند متوجه این تفاوت‌ها شود. کسانی که ادعا می‌کنند هیچ تفاوتی میان این دو نیست، و یا حتی آنچنان چشمگیر و زیاد نیست، یا خودشان را گول می‌زنند و یا تجربه کار کردن با چنین نمایشگر روان و خوبی را ندارند و نمی‌خواهند قبول کنند. من واقعا امیدوارم که نسل بعدی گوشی‌های هوشمند (مخصوصا نسل بعدی گوشی‌های آیفون) از این ویژگی در گوشی‌های خود استفاده کنند. با آرادمگ همراه باشید تا تفاوت آن با نمایشگر‌های معمولی را در ادامه ببینید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.